Letecké společnosti Letectví Zprávy

China Eastern přidá jednu přímou frekvenci z Prahy do Šanghaje

Letadlo China Eastern v Praze. Pramen: Letiště Praha
Letadlo China Eastern v Praze. Pramen: Letiště Praha

Letecká společnost China Eastern navýší frekvenci letů mezi Prahou a Šanghají. Nově bude firma na lince létat i v pondělí, poprvé se tak stane 6. května. Oznámilo to dnes Letiště Václava Havla.

Dosud zajišťuje China Eastern spojení čtyřikrát týdně, když v úterý a v sobotu jde o přímé lety, ve čtvrtek a v neděli má letadlo ještě mezipřistání v Sianu. Toto čínské město láká turisty především na terakotovou armádu. Nový pondělní let bude přímý.

Aerolinka na trasu nasazuje Airbus A330-200 v konfiguraci pro 262 cestujících. Pražské letiště očekává, že novou frekvenci během letní sezóny využije přibližně 10 tisíc cestujících v obou směrech.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
matematik

Pro přepravu 10 tisíc cestujících je při obsazenosti 83% potřeba cca 46 letů.

železničář v důchodu

Což je 23 letových dnů (T + Z), čili jednou týdně za necelý půlrok, že …

matematik

Pěkný den. Vašich názorů v diskusi si velmi vážím, ale zjevně vnímáme jinak, co to znamená “ poletí 10000 lidí v obou směrech“. Pro mě to tedy jednoznačně znamená toté jako „poletí 10000 lidí v každém směru“. To je podobné asi jako když včera bylo mínus deset a dneska také, tak také nemůžeme říct, že včera a dnes bylo celkem mínus dvacet. Jsou to dva počty a každý má celou svoji hodnotu, která se počítá od začátku, nezávisle. Nelze je sčítat. Dále se v článku se nepíše o letním letovém řádu, ale o letní sezóně, což jsou prázdniny a kousek… Číst vice »

železničář v důchodu

Zdravím – a potvrzuji, že jste si ten text asi vyložil gramaticky správněji než já: aby ten počet cestujících byl definovatelný tak, jak jsem to napsal já, muselo by a konci být ještě slovo „celkem“, což tam není. Inu, čeština je velice pregnantní jazyk a je třeba s ním umět zacházet … S tou „letní sezónou“ s Vámi ovšem až tak úplně nesouhlasím: třeba různé (nejen) české „turistické a výletní vlaky“ a podobné „atrakce“ (třeba i pouťové) mají svoji provozní sezónu, která je fakticky „letní“, obvykle přibližně od dubna do října, což čítá dokonce o polovinu více víkendů, než mnou… Číst vice »