z prahy

ČEZ skokově navýší počet dobíjecích stanic, získal evropské dotace

Dobíjecí stanice. Ilustrační foto. Autor: ČEZDobíjecí stanice. Ilustrační foto. Autor: ČEZ

Energetická společnost ČEZ chce v příštích třech letech zbudovat kolem hlavních silničních tahů 63 nových rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. Oznámila

Energetická společnost ČEZ chce v příštích třech letech zbudovat kolem hlavních silničních tahů 63 nových rychlodobíjecích stanic pro elektromobily. Oznámila to dnes v tiskovém prohlášení.

Na projekt dostane peníze z unijního dotačního zdroje Connecting Europe Facility (CEF). Celkový rozpočet činí 2,937 milionu eur (cca 76 milionů korun), z toho CEF přispěje 2,496 milionu eur (cca 63 milionů korun).

„Vedle toho rozšiřujeme dobíjecí síť i z vlastních prostředků a současně budujeme nabídku souvisejících služeb a produktů pro firmy, municipality a kraje,“ uvedl generální ředitel servisní ČEZ ESCO Kamil Čermák.

ČEZ provozuje největší síť veřejných dobíjecích stanic pro elektromobily v České republice. Vedle 35 rychlodobíjecích stanic (dobití za necelou půlhodinu) mají řidiči k dispozici i pět desítek stanic takzvaného normálního dobíjení.

V tuzemsku je registrováno 1500 elektromobilů, funguje zde více než stovka stanic.

Tagy CEF ČEZ dobíjení elektromobily stanice
Žádné komentáře