Cestující pod dohledem. České dráhy plánují spuštění kamer ve vozech

Cestující v railjetu. Foto: České dráhyCestující v railjetu. Foto: České dráhy

Kamery jsou dnes pouze v 16 motorových vozech řady 840 (RegioSpider) v Libereckém kraji, nejsou ale funkční.

Zpět na článek
124 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kosmik

ČD plánují….jinak je to nesmysl do prvního případu. Je to stejné jak s kamerou v autě. Záznam je k ničemu do doby co se ztratí dítě a policie následně žadoní o nelegální záznam.

Jarda

to se ale mýlíte, kameru v autě si instalujete sám sobě veřejná doprava je v jiné gesci a tak nějak mě napadá, kde je GDPR a právo na osobní svobodu ve veřejném místě. To už je jak v Čínským koncentráku

none

Jardo, jaky z nej mas zkusenosti? Tohle muze napsat jen totalni magor, sorry.

axon

povinný respirátor a k tomu kamery? no děkuji nechci, o důvod více se na veřejnou dopravu zvysoka vykašlat.

Pavlasik

Kamery se záznamem. Prima nápad. Alespoň bude co dávat na youtube.

Jedny z hodně sledovaných videí jsou ty, kde je člověk zachycen nějak vtipně při nějaké „nepovedené“ akci – pád, klouznutí, zívání, spánek, úmyslné ale hlavně nechtěné obnažení části těla, někde se objevuje i sex … (jsou nejen na internetu ale i v televizi byly a jsou takto zaměřené pořady – např. Tak neváhej a toč, např iReportér, např Policie v akci …)

ABC

tak nedávno se tu tvrdilo že před před každou pátou ženou někdo ve veřejné dopravě onanoval … jsem tedy zvědav kolik jich bude ve skutečnosti natočeno

Jussi

V zásadě mi nevadí, že na mě bude čučet kamera (ve vlaku nedělám nic špatnýho), ale problém vidím v tom, že v době konání nějaké „nekalosti“ nebudou záznamy dostupné – tedy pachatel stejně provede krádež (vandalství, napadení…), v klidu odejde a až někdy se po něm bude pátrat. V 90% případů vandalství nikoho nechytí, protože na kameře bude kluk s kapucí na hlavě. Takže slušný lidi budou pod dohledem, ale vůbec nic jim to nepřinese. Je to asi jako ty skupiny morgošů, žebráků a bezdomovců, co dennodenně dělaj bordel na nádražích (třeba v Plzni) a ochranka na to čumí a… Číst vice »

David

Stačilo by help tlačítko jako mají třeba v Rakousku. Kamera reálně nic nevyřeší.

Martin Labanc

naprosto souhlasim

Bmo

Orwell se šeredně spletl – pod totálním dohledem kamer nebudeme v hlubokém komunismu, nýbrž v kapitalismu.

ABC

1984 bylo varování, ne návod k použití

Lektor

No jenže ten komunismus je dnes větší než za „komunismu“. Ono taky před 89 to mělo pramálo společného s komunismem.

Kebab

Opravdu? Zastřelí vás dnes na hranicích nebo vyhodí ze školy kvůli “závadové” muzice? Pokud ano, tak se to zjevně daří dobře utajit…

ABC

o „cancel culture“ jste už slyšel?

Kebab

U nás rozhodně ne.

ABC

to příjde.

Filip Jirsák

„Cancel culture“ se vždy ohání ti, kteří si svobodu slova představují tak, že oni mohou říci cokoli, ale je nesmí nikdo kritizovat.

Filip Jirsák

Četl jste vůbec 1984? Podstatou sledování tam bylo to, že lidé byli sledováni v soukromí, v jejich vlastních bytech. To je podstatně něco jiného, než veřejné místo, kterým je vlak. Totalita nám nehrozí z toho, že budou na veřejných místech kamery, ale z toho, že lidé nerozlišují, nepřemýšlí a jenom papouškují „čtyři nohy dobré, kamery špatné“.

Pražec

Doufám, že se všichni odpůrci kamer stejně urputně brání i před sledováním firmami Google, Facebook či Microsoft.

Kamera ve vlaku vidí, že dvě hodiny čumíte do obrazovky a občas cosi ťukáte. Vskutku citlivá informace, kterou by neměl nikdo vědět. Zato výše jmenované podniky mohou mít komplet přehled o historii vašeho prohlížení i o obsahu vámi psaných zpráv.

Pražec

Abych to dotáhl: prý další důvod pro přesun z VHD do IAD.
Tak nejdřív všichni přešaltovat na Linux a pak si teprv něco povíme…

Riki

Tak, tak svatá pravda a to ještě o tom všem soukormí co tam lidi svévolně dobrovolně cpou a vůbec jim to nevadí………ale kamera ve vlaku je ohrožující.
Většině lidí kamera nemůže vadit, nanejvíce je přistihne jak se dloubají v rypáku. Ale ještě by to chtělo zpět železniční policii, protože ta statní přeci jen „pomáhá a chrání“, jinak je tak dobrá asi jen při fotbale či hokeji jako ochranka :-).

Kebab

Dobrovolně, to je to klíčové slovo😉

R.B.

V pořádku, dávno už měly být kamery ve vlacích a veřejném prostranství. Bohužel u nás v republice máme spoustu vandalů, grafiti a dalších. Investují se tady stovky miliard do nových souprav, nádraží a jediná cesta jak ochránit majetek je kamerový systém.

Mirek

Další důvod jezdit autem….. Proč jen mě přijde svět čím dál blíže tomu Orwellovskému?

Air Traveller

co je na tom orwelovského?

Ondra

Jste asi holt divnej, no..

Petr

Ale.. vy ortodoxní autisti stejně vlakem nejezdíte, takže tyhle důvody proč ne jsou jen plácnutím do vody.

Martin1

Buďte v klidu. Kamery se dnes používají i v autech. Snad to není pro vás tajemství. 😉

Ketchup1970

Minuly pátek Dablice- Chodov čistý čas dvě hodiny jízdy . Průměrná rychlost blížící se vysportivane želvy. Další důvod jít do auta… pro opravdu vnímavé jedince … to jeden nepobere. Já to zažil nechte … jinak jezdím autem jenom pracovně a zásadně pokud to jen jde “proti proudu” .

Filip Jirsák

Nejspíš proto, že jste Orwella nikdy nečetl, nebo ne příliš pozorně…

Vašek

Mirku, a co když vás nahrají v tom autě kamery, jimiž jsou města už dnes prošpikována?

xyz

Vždyť bezpečnost je zajištěna díky přítomnosti průvodčího. Aspoň to vyplývalo z brožury vydané nádražáckými odbory (OSŽ) na podzim 2018 ve smyslu „výstraha před soutěžením dopravců, kdy jiní dopravci než ČD můžou přijít se sociálním dumpingem v podobě provozu bez průvodčích“ a následovala fůra kreseb typu „vlak bez průvodčího a nezneškodněný terorista“, „vlak bez průvodčího a ochmelka obtěžující mladou ženu“, „vlak hořící v tunelu a svépomocná evakuace cestujících kvůli neexistujícímu průvodčímu“ (zdravím do Ejpovického tunelu a vlaků ČD od/do Radnic, kterých se přesně toto týká) atd.

🙂 🙂 🙂

xyz

Zjistil jsem si to – předpokládá plusmínus to samé, co je běžné např. v okolí Curychu apod.

P. S. Není to „můj“ výplod, ale výplod nádražáckých odborářů (tzn. převážně pracovníků ČD a dokonce i pracovníků Dobré správy, kteří přitom s žádným dopravcem nemají nic společného :-D).

Lukáš Chytil

Ale mají s dopravci něco společného, občas na ně nějaký zaměstnanec dopravce nadává, co tam zas (ne)dělají za výmysly.

Palecek.M

Bezpečnostní kamery jsou fajn. Jednou jsme ve firmě pozorovali kočku, jak běhá po baráku a všude rozsvěcí světla na pohyb. To bylo krásné světelné představení.
PS : opravdu nikdo nešmíruje. Pokud se nic nestane, tak záznamy nikdo neprojíždí a klasicky se po nějaké době přemazávají. Každopádně efekt proti vandalství to má. To bez pochyby.

oce

Jakkoliv jsem odpůrce všelijakého šmírování, zde bohužel nelze než souhlasit. Do vlaků se dlouhodobě stahují nejrůznější živly (ať už sociální nebo přímo kriminální) a páchají zde co nemají. A to běžně za bílého dne. Ono to není o tom drbana nechat vysadit, ono je potřeba ho i případně usvědčit. A zde je kamerový záznam ideál (protože svědci – pokud vůbec jsou – se rozutečou nebo nejsou ochotni svědčit).

Karel

pravda, prijde mi to cim dal horsi, za poslednich cca 14 dni jsem mel 4 cesty vlakem, z toho ve dvou zasah policie, kdy nekoho vyvadeli ven

Ondra770

Jediné co může člověka uklidnit je že po nějaké době bude nejspíš většina těch kamer nefunkčních 😀 Když si vezmu jak dlouho kolikrát trvá dát do kupy tak zásadní věc jako WC…

Miky

A co instalovat kamery i do bytů? Z důvodu prevence a případné dokumentace domácího násilí. Slušný člověk přece nemá co skrývat.

Jan Sůra

Váš byt je veřejný prostor?

Miky

Nezlobte se, ale nerozumím Vaší logice. Není mi jasné, proč bych měl být nepřetržitě a všude šmírován kamerami jen proto, že se nacházím ve veřejném prostoru? Můj příspěvek obsahuje jistě hodně nadsázky, ale co je dnes nadsázka, může být brzo realitou.

Jan Sůra

Třeba proto, že je ve společnosti stále dost debilů libujících si v trestné činnosti a kamery jsou jednak prevencí, jednak způsobem k jejich snadnějšímu odhalení. Zkušenosti z měst, kde zavedly v MHD kamerový systém, mluví poměrně jasně. Až někdo zmlátí ve vlaku Vašeho blízkého a díky kamerám se ho podaří odhalit, možná budete mluvit jinak.

Miky

Pořád si myslím, že měnit soukromí za (spíš iluzi) bezpečí není dobrý, jak se dnes říká, deal. Ke snížení takové té „malé“ kriminality by podle mě vedly spíš efektivnější tresty, které by jejich pachatele skutečně zabolely (víc než 10. nevymahatelná pokuta nebo podmínka). Rozhodně víc než non-stop šmíra všude a všech. Opravdu si poslední dobou připadám jako sprostý podezřelý, který musí být preventivně pod dohledem, aby náhodou něco neprovedl. Pokud občas někoho díky všeobecné profízlovanosti kamerami dopadnou, hm dobře, nicméně stojí to za to riziko, že se to všechno jednoho ošklivého dne nezneužije proti nám? Samozřejmě se všichni zaklínají bezpečností… Číst vice »

Jan Sůra

Jen malý dotaz: používáte mobilní telefon? Pokud ano, myslíte si, že váš operátor právě neví, kde jste a že se k této informaci nemůže nikdo dostat? Myslíte, že vás poskytovatel internetového připojení neví, jaké stránky navštěvujete atd?

wondon

Bohužel to operátoři dostali nařízeno zákonem, plošně a bez pardonu 🤬

Miky

A co s tím mám dělat, že mě může skrze mobil/internet sledovat bůhví kdo? Je to tak, zase dost divný argument. Článek a logicky i diskuze byla o tom, že na dalším místě bude zavedeno šmírování a já se ptám, proč tenhle velký bratr musí být i ve vlacích a v nadsázce se ptám, zda se to, samozřejmě pod záminkou bezpečnosti, nezastaví u mě na záchodě.

none

Ale toho bratra si kazdy nosite v kapse 🙂 Vas pohyb je nonstop sledovan, je vam to tedy nefoti oblicej,ze.

ABC

nás ústav se tímto omlouvá za tento politováníhodný omyl, ke kterému dochází maximálně jednou za deset let….

https://www.zive.cz/clanky/american-zaluje-policii-zatkla-ho-kvuli-chybe-vtechnologii-na-rozpoznavani-obliceju/sc-3-a-209586/default.aspx

Jenisej

Pane Suro, například kamery, kterými osazuje SŽ perony jsou vlastně k ničemu. Každý, kdo vleze do dopravy může kohokoli šmírovat na perónu, nemluvě o tom, že záznam z nich je zpřístupňován kdekomu a pro policii jsou k ničemu, protože jejich rozlišení je tristní.

Ketchup1970

Vlaky MÁV mají kamery a upozorňuji na to logem kamery pikrogrsmem u dveří . Tak třeba aspoň nemusí řešit , který z fanoušků Sparta/Slavia/Banik/Kometa zaplatí tu kulničku na dříví , co udělali z vagonu …

_Pavel_

Taky máme veřejná WC, doufám, že tam se zavádět kamery nebudou, i když by to bylo občas třeba.

Petr

Někteří si je tam dobrovolně instalují a na internet připojují přes největší sběrače osobních údajů.

Lukáš Chytil

Tak informace mají dnes největší cenu.

Mychal

Nějak nechápu smysl těch kamer. V depu jsou a vidět to na vlacích není. A uvnitř? Když je v Krušnohoru technopárty nepřizpůsobivých, tak o ní průvodčí ví i bez kamery a spíš to vypadá, že by se chtěl přidat, než aby sjednal pořádek.

zdeněk

to aby se zjistilo jestli lidi mají hadry na držce

Zapa

Tak schválně jestli hádám správně. Odpírač roušek a očkování, teď i kamer ve vlacích. 🤣

Mirek

Ó a vy bezmezný obhajovatel všeho co je tzv. bezpečné. Kdo se vzdá svobody ve jménu bezpečí, přijde o svobodu i o bezpečí. Určitě vždy a všechno a všude dodržujete a skáčete přesně podle pravidel jako loutka. Kde to všemožné špehování lidí skončí? Odpovím si sám. Nikdy, dokud nebudou všichni a všude pod dohledem – kamer, chytrých telefonů, satelitů, platebních karet, i takových jako jste asi i vy, těch správných lidí, co mají vždy pravdu a ostatní častují tituly jako jsou odpírači, dezinformátoři, trollové atd.

rozinka

A hádám správně že svědek covidův?

_Pavel_

Na jednu stranu říkají, že můžeme pracovat z vlaku, na druhou stranu nám dají kameru za záda. Na notebooku bych pod kamerou nezadával ani heslo z bezpečnostních důvodů.

JirkaM

Je na čase pořídit čtečku otisků prstů popřípadě hw bezpečnostní klíč.

Karel

a dal? kdyz se to vezme do extremu, tak by clovek de facto nemohl na tom notebooku nic udelat, protoze se veskera prace zaznamena…

_Pavel_

To bych musel chtít po zaměstnavateli. Každopádně ani zaznamenávání displeje u mobilu/notebooku není hezké.

Greta

U bankomatu všude zadavate PIN pod dohledem jedné a více kaner.

ABC

pin to samozřejmě nezabírá

Daniel

A myslíte si že vlakové kamery vaše heslo ano?

ABC

neříkám že cíleně ale pokud mají zabírat cestující no tak samozřejmě mohou

Ivan

Tak se běžte poprvé v životě k nějakému bankomatu podívat, ať konečně víte, kde jsou kamery a kde je klávesnice?

Vladki

Lumpove chodí zásadně v kapucich, šátky pres pusu ted mají všichni. Zajímalo by mě kolik identifikovali těch sprejeru z metra. To musí mít natočený z několika kamer.

Imho je kamera dobrá tak k potvrzení když víte koho hledáte, ale k identifikaci neznámého dost naprd.

Josef J.

A k tomu, kdo koho napadl, kdo z hloučku útočníků útočil a kdo jen přihlížel, jestli okradený měl opravdu zavazadlo, kterému dle výpovědi bylo uloupeno, …

mauriicio

Kamery mají nejlepší využití při rozlišení dvou odporujících si výpovědí.

ABC

Bude se muset nějak hlídat zda nejede někdo se špatným sociálním scóre že 🙂 Ale ne, slušný člověk se nemá čeho bát (ani v Číně).

standa

jde o to kde je hranice slušnosti podle vládnoucí garnitury? Nenechat si srát na hlavu je někdy ta hranice. Hlavně v číně když už jí tu zmiňujete. A jestli na základě toho mám mít zamítnut vstup do vlaku tak je to prostě jen ubohé sekýrování a mstění se vlády , že nejste takový jaký by chtěli aby jste byl. poslušná ovečka , držící hubu co akceptuje někdy i nesmyslné hovadiny.

standa

ale jinak souhlasím že na fetky, cikorky apod. havět je to asi jediný možný způsob jak dokázat případný přečin.

Jirka

Jako vlakvedouci CD to jen vitam, prece jen s nami jezdi nejvic asocialu – jak fetaci (zazil jsem treba fetacku, co nechtela opustit WC a bylo treba ji vytahnout policii), tak sprejeri (pamatuju si treba kluka, co nam za jizdy pocmaral kupe velkymi napisy a jeste to popiral) ci opili fanousci Baniku Ostrava (kvuli kterym bylo treba volat policii). K tomu nekolik mych kolegu napadeno cestujicimi (na jednoho dokonce vytahla zena nuz v Praze) ci kradeze ve vlacich (treba pan, co nam usnul ve vlaku a nekdo mu mezitim z kupe sebral batoh)… A kdyz si vezmete, ze drahy davaji… Číst vice »

Jindra

A souhlasíte s tím, abych si vás natáčel například na mobil během mého odbavení?

Zapa

A jé, další prudič na vlaku, mající potřebu si něco dokazovat. Ale jo, klidně si natáčejte, jen pak pozor na to použití….

JirkaM

Pokud záznam uchováte podle všech podmínek GDPR a budete legálně registrovaný subjekt který může s těmito daty zacházet a ukládat je tak budiž.

Igor Mauricio

Jen provokujete a nebo opravdu vůbec nechápete, o čem je řeč?

Ketchup1970

Děla vám to radost ? Jste svědkem nějakého nekalého jednání ?

Axon

Hele tohle ale kamera nespravi. Kamera nezasáhne, narozdíl od chlapa s pendrekem a bohachačkou.

oce

Aha. A jak si takový zákrok jaksi představujete? Ono i pro „chlapa s pendrekem a bouchačkou“ platí ustanovení o nutné obraně a krajní nouzi.

Leinad

Taky na něj můžou platit ustanovení o policii.
Nicméně pokud by to byl zaměstnanec dopravce (soukromá ochranka), tak ustanovení o nutné obraně podle několika judikátů platí i na majetek firmy. Revizor za určitých okolností smí zadržet cestujího bez jízdenky do příjezdu policie.

Pražec

Á, zdravím Kotlebovu vlakovou hlídku!

Petr

A jak presne by vam pomohla kamera v pripade fetacky co nechtela opustit WC? Temhle asocialum je jedno, ze je nataci kamera. Tady je problem, ze jsme proste narod ozralu. To nejaka kamera nevyresi.
Pokud drahy vydavaji na vandalismus MILIONY rocne, tak jsem v klidu, protoze to jsou desetiny promile obratu.

ABC

tak hlavně že ČD používají v reklamě motiv že ve vlaku se může chlastat….

Pája

To neznamená chlastat, ale možnost cestovat i po mírné konzumaci. 1 – 2 piva po práci nebo 1- 2 skleničky vína večer – a nesmíte za volant několik hodin.

Vectron

Jirko,plne s Vami souhlasim,kamery jsou v dnesni dobe nutnost,protoze co vsechno dnes jezdi ve vlacich a nejen tam,je silene😏😉

libcha

A tím slovem „dnes“ jste chtěl říct přesně co? Existovala někdy éra, kdy ve vlacích byl klid, všichni cestující se chovali jako gentlemani a kriminalita neexistovala?

Vectron

To urcite ne,ale drive byli lidi tak nejak statecnejsi.Kdyz nekdo delal bordel,tak se vzdy nasel odvazny,co ho srovnal.Bohuzel dnes nastupiste namakanych svalousu a kdyz vidi neco protipravniho,tak radeji sklopi zrak do sveho iphonku a delaji mrtveho brouka.Nadruhou stranu se jim nedivim pri dnesnich zakonech…

Vlakvedoucí

Pane kolego, plně souhlasím. Už jsem měl pár incidentů kdy by další dokazování kamera dost usnadnila.

Mirek

Aha a ta kamera pomůže v čem? V tom že bude snad v tom kupé? No to snad ne? Nebo jako bude na tom WC? To už je teda opravdu moc. Pokud se všech těchto lidí chcete zbavit, na co máme na velkých nádražích, kde je jich nejvíc tu ochranku a policii? K ničemu jak vidím. Dělají že nevidí. Nebo ta ochranka mě přijde jako že jsou to snad lidi od ZTP. To je taky k smíchu. To jako mají budit respekt? No nic, dejte si kameru i k vám domů, to kdybyste se s manželkou pohádali, tak aby se… Číst vice »

xyz

A zabarikádování té feťačky bude díky kamerám eliminováno jak?

Novotny

Fakt hnus to neustale sledovani

Zdenek

Věčně zpožděny, s nahubkem, teď ještě šmirování…asi po 21 letech dojíždění s ČD sednu i když nerad, do auta…

Mickey

Jen si ty zácpy užijte a pak si tu stěžujte, že jsou ulice ucpaný. Jinak je tohle fakt malicherný důvod.

Greta

Který má RZ a je sledované kamerou v každé druhé vesnici. To si fakt pomůžete.

Zapa

Oni tohle vůbec nedomýšlí…

Miroslav Zikmund

Především vadí ten náhubek, který je k ničemu a ještě k tomu drzost „přejeme vám příjemnou cestu“ …. to je stejné jako odsouzenému k smrti s určeným termínem popravy gratulovat k narozeninám slovy „přeji ti dlouhý život“.

ABC

my diary is prety empty this week 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=3WHSkbM9zAU

Pája

Někteří lidé mají opravdu s nošením respirátorů problém. Neříkám, že je to příjemné, dokonce se mi včera „podařilo“ jet 2 zastávky šalinou bez něj – zapomněl jsem si ho nasadit – ale když jiní mají problém si po použití wc umýt ruce, tak to je potom těžký jim vysvětlit ochranu dýchacích cest.

Ketchup1970

Těch s nahubkem jezdících ve svých autech taky vidivam požehnaně. Odkyslicena mysl je pak znát na jejich jízdě , nebo nedostatečná inteligence se projevuje paralelně jak nesmyslným respiratorem v autě , tak stylem jízdy…

Pája

Člověk si to prostě občas zapomene nasadit a nebo sundat. Já jsem se minulý týden přistihl na kole. Prostě jsem se stavil v lékárně a pak jsem nasadil helmu a jel i s respirátorem.

Anatol J.

aneb další z důvodů, proc odejít z VHD k IAD…..

Zapa

Já ten důvod stejně nepochopím. Ve městě vám kamery nevadí?

Petr

Nevadí mi projít kolem kamery. Ale opravdu bych se necítil příjemně, kdybych seděl 2 hodiny v rychlíku a kamera natáčela co dělám.

dan Žatecký

Když vám nevadí různá pochybná videa na youtube nebo facebooku kdy si jeden točí nehody, bitky a podobnou sociální žumpu, proč vás vzrušují kamery ve vlaku, když je to jen preventivní záležitost. Nebo vám plně vyhovují nepřízpůsobiví bezohlední vestující ala historické exempláře z období Prvohor…?!

Apollo 17

Tam má kameru pomalu každé druhé auto,jsou na dálnici, v tunelech, měření rychlosti…. 🙂

jarda V.

asi před měsícem jsem jen tak z hecu sledoval svou cestu z Václaváku na Hrad a až na malí kousek na mostě jsem se viděl úplně všude….. takže se dneska fakt neschováte nikde a nikomu, platební kartu a telefon používá každý a nikdo se nepozastavuje nad tím že je šmírovaný. Pokud budou jasná pravidla hry a pomůže to se zbavit parazitů tak proč ne…..

Mickey

Cestou autem potkáte mnohem víc kamer než cestou vlakem. To jen pro vaši informaci, abyste to ještě zvážil 🙂

medvěd

Snižovali počty personálu a někde jezdí vlaky na samoobslužné odbavení. Potom se nelze divit, že když kocour není doma, myši mají pré. Opravdu ušetřili ??? A z strojvedoucího udělají četníka, obsluhu WC a další………. Tady je někde chyba !!!!!

Anatol J.

Krásný je případ některých nových provozu tram v Anglii, včetně průvodcích…..tam byl pořádek že jsme zírali…….

dan Žatecký

Jenže tady nejsme v Anglii, ale v ČR. Je tady jina kultura a mentalita. To je hlavní ptpblém.

Zapa

Fakt si myslíte, že to bude k tomu aby strojvedoucí koukal na kamery a řešil problémy? Prevence a záznam.

rtep

Samoobslužně to jezdí u nás na Šumavě a opravdu se tento nápad moc nepovedl. Výluky – pokud si o výluce nepřečtete sami na internetu nebo si nevšimnete letáčků na nádražích, tak už se o výluce a o variantách náhradní dopravy nedozvíte od nikoho nic. Mimořádnosti – také zde je velmi problematická informovanost, strojvedoucí nemá moc času běhat za cestujícími a vysvětlovat, co se děje. WC – z vlastní zkušenosti odhaduji, že tak při každé desáté cestě narazíte na nefunkční záchod a problém nemá kdo řešit. Automaty na jzdenky – leckdo se jich bojí (zejména starší lidé) a raději volí jiný… Číst vice »

Ibragim z Bastru

Jů, lidožravý automat na jízdenky, pravý postrach Šumavských hvozdů!

rtep

Někdy se zkuste zajímat u starých lidí, kteří tím vlakem obřas musí jet. S tím automatem si hodně z nich prostě neporadí. Leckdo z nich prostě tu cestu vzdá a nejede nikam.
Ale problémy jiných lidí jsou vám evidentně lhostejné. Tak jako Jihočeskému kraji.

Miroslav Zikmund

Jenže tak to funguje i v obdivovaném zahraničí na západ od Krušných hor a na jih od Šumavy.
Na vlaku NIKDO, cestující se musí o sebe postarat sám … líp tam sice funguje informační systém ….

rtep

To, že to někde jinde možná funguje, ani v nejmenším ještě neznamená, že je to tak dobře.

marie

pod dohledem a ještě zdraží jízdné, aby se jim investice do kamer vrátila, to je služba pro cestující…

Petr

Když jedu vlakem, dodržují sppo. Pakliže se chovám normálně, tak mi kamery nevadí, pakliže budu vyvádět, ponesu si následky. Přeci jen vozidlo není mým majetkem a je určeno pro všechny, zejm. Pro slušné cestující.

MRC

Jízdné se opět zdražilo? Pokud vím, tak ne a když už, tak o +- inflaci. V rámci MHD a celkově veřejně exponovaných míst snad kamery problém nejsou…

Anatol J.

S kamerami mám velmi špatné zkušenosti….. Jsou totiž k ničemu. Byl jsem jednou okraden….přesně jsme věděli kde jak a kým, i kde vystoupil…..co myslíte? Jednak přestože jsme to ihned do pár minut nahlásili….byl boj na několik hodin vůbec se k záznamu dostat, a pak ….dotyčný šel přesně mimo kamery, musel vědět jak jsou udělané … A podruhé, jsem se z role poškozeného, dostal prakticky do role viníka…neboť poskytli jen závěr nikoli příčinu toho co se stalo…. Nebýt rozumného vyšetřujícího, který to pochopil, tak nevím nevím ……. Takže za Mne ne to naprosto k ničemu. Možná to pomůže zrizovatelum chránit jejich… Číst vice »

Luke

Vy jste se dostal k záznamu toho, jak jste byl okraden? Tož to je správce kamerového systému úplný kokot

Kebab

No právě. A kdo zaručí, že v tomhle případě správce kamerového systému kokot nebude?