Cestovky vyzvaly Čechy k urychlenému návratu, letů rychle ubývá. Vrácení peněz se lidé nemusí dočkat

Přistání na dráhu 06/24. Foto: Letiště PrahaPřistání na dráhu 06/24. Foto: Letiště Praha

Asociace cestovních kanceláří vyzvala dnes všechny české občany, aby neodkládali svůj návrat ze zahraničí. Podle nich rychle ubývá volných míst

26 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymus

A jak se mohou vratit do Česka, kdyz jsou hranice pro letecke spolecnosti uzavrene? Nejak to nechapu.

Kabad

Zadne hranice pro letadla zavreny nejsou. ‚jen‘ sem nesmi cizinci a Cesi z rizikovych zemi maji narizenou 14 dnu domaci karanteny.

Bardotka

Jak ubývá? To už snad mělo být dávno zastaveno.
Jednou jsou zavřené hranice, fertig.
Na návrat měli 14 dní, pokud už se tedy musí trajdat v době pandemie po světě…

Anonymus

Presne tak.nechapu,ze Smartwings ma zakazano letat,e ostatni aerolinky mohou??

Iceman

Nemají zakázáno létat, sami to zabalili kvůli nízké poptávce…

Anonymus

Smartwings to zabalilo kvuli nizke poptavce? Uplne vsechny lety? Podle me to souvisi s tim narizeni vlady o uzavreni hranic,ne?

Jirka

Ne, nesouvisi!!! Zabalili to sami, protoze vozili vzduch. Letecka doprava funguje, nikdo ji nezakazal. Jen Cesi bez pobytu v zahranici nesmi vycestovat a cizinci bez pobytu v CR nesmi pricestovat (az na vyjimky).

Erik

Asociace Cestovních kanceláří si dovolí ještě vylézt?
Před 14 dny kritizovali, že stát dělá paniku a lidé mohou normálně cestovat. Přitom už bylo jasné, že situace dnes je nevyhnutelná. A oni ještě klidně vylezou z díry a teď vyzývají lidi najednou k návratu?
Neskutečná drzost.

Pedro72

Zdroj?

Chronosphere

Zdroj z letiště:bylo překvapivé kolik lidí o minulém víkendu (t.j. 14,15 března) letělo do Asie na dovolenou.Jsem zvědavá,jak se vrátí domů, když všechny použitelné lety se rychle ruší.No jak asi.Evakuace placená státem.

Jirka B.

Ja cekam co udela Swiss. Zatim resi ken obdobi do konce dubna a to ja nejsem, ale jsem zvedavy, protoze za soucasne situace se mi nikam letet nechce. Snad z toho bude aspon voucher, ale asi nejvic by sei libilo prebookovani.

Japak

Všechny co tam odjeli až v březnu, bych tam nechal vysmrdět!

Erik

Japak máte pravdu a mínusáři všech zemí spoje se. Člověk s průměrnou inteligencí by od počátku března nikam necestoval. Pokud tomu tam udělal, musí počítat s následky svého jednání.

Karel Jezbera

Ryanair a EasyJet dnes ukončují komerční činnost. Wizzair zítra. Žádná z těchto společností již nemá cash na provoz. Pokud bude uzemnění letadel trvat déle než 2 týdny (což bude), tak zbankrotují a budou muset být časem zestátněny.

Par

Kde to píšou?

Zbyněk

Píše to tady pan Karel, to vám nestačí? 😀 😀

Karel Jezbera

Musím chránit své informační zdroje. Máte právo nevěřit, ale to je tak jediné, co můžete dělat. Ale uvědomte si, že na má slova zpravidla dojde.

Zbyněk

Vzhledem k tomu, že vaše prognózy padají na dnešek a zítřek, tak to aby na vaše slova začalo docházet opravdu rychle…

Erik

Trošku nerozumím těm vaším mínusům. Rozhodně bankrotů bude více, protože prostě tahle situace stojí prachy. Mínusáři budou totožný jako u předchozího uživatele Japak.

Zbyněk

Řekl bych, že mínusy nepadaly na názor, že budou aerolinky krachovat, ale spíš na bezprecedentní označení, že se dnes a zítra zastavuje veškerá komerční činnost aerolinek, navíc s odkazem na nezveřejnitelný zdroj. Takovéhle informace si o mínusko přímo říkají. Buď své tvrzení doložím, nebo si ho nechám pro sebe, když ho doložit nemůžu.

Erik

To ovšem jsem někde také četl, že cca do 14 dnů úplně ustane provoz. Konečně po Evropě se toho moc létat nebude, a mimo Evropu toho zase moc neletá z Prahy. Spousta států uzavírá svoje hranice. A v nejbližších týdnech to lepší nebude, naopak. Asie začíná poznávat, že nové případy jim přinášejí právě lidi z jiných zemí. Ono je to stejně naivní jako, když v únoru si lidi mysleli, že se nás koronavirus netýká. Komukoliv sem to říkal, tak mi říkal, že dělám paniku a že se nás to nedotýká. Dnes se mi většina nepodívá do očí. Přitom stačí jen… Číst vice »

Kamil Borovička

Zrovna Ryanair a Wizzair jsou jedni z mála, co dokážou vydržet přes 100 dnů bez pomoci.

Erik

A vy myslíte, že uzemnění bude trvat 14 dní? Situace je dost blbá. A vzpomeňte si třeba v srpnu. Čeká nás dlouho bez létání a cestování. Snílci myslí, že v dubnu bude pokoj. Nebude.

Původní Pražák

Hranice, kdy jde jen o hloupý blábol, a kdy o šíření poplašné zprávy, může být celkem tenká…

V.H

Kecy jednoho tluchuby

Nekdo

můžeš ještě půlroku klidně jásat, bolševický dědku, ale Tvé mládí se nevrátí!