Českým drahám se vrací dva brejlovci z Polska, pronájem pěti pro PKP InterCity bude pokračovat

Lokomotiva 754. Foto: České dráhyLokomotiva 754. Foto: České dráhy

České dráhy se dohodly na prodloužení pronájmu lokomotiv řady 754 pro polského státního dopravce PKP InterCity. Namísto původních sedmi ale

České dráhy se dohodly na prodloužení pronájmu lokomotiv řady 754 pro polského státního dopravce PKP InterCity. Namísto původních sedmi ale bude pronájem pokračovat pouze s pěti. O nové smlouvě informoval server Rynek Kolejowy, informaci potvrdil mluvčí Českých drah Radek Joklík.

České dráhy byly v soutěži jedinými uchazečem. „Nově bude zapůjčeno 5 lokomotiv, dosud to bylo 7 lokomotiv. Tyto lokomotivy jsou dlouhodobě zapůjčeny a jezdí v Polsku, administrativně pak spadají pod OCÚ Východ,“ řekl mluvčí Českých drah Radek Joklík.

České dráhy vyhrály poptávkové řízení polského dopravce PKP Intercity na zapůjčení pěti traťových motorových lokomotiv pro provoz dálkových vlaků na neelektrifikovaných tratích. Jde tak o prodloužení kontraktu na pronájem, který v Polsku běží už od roku 2014. Za pronájem získají přes dva miliony euro.
Lokomotivy 754 jezdí v korporátním nátěru Českých drah doplněné logem PKP InterCity.

Zatímco v Česku mají přezdívku brejlovec, v Polsku nurek – potápěč. Spolupráce běží už od roku 2014, naposledy byla smlouva prodloužena v roce 2017. Stroje zajišťují provoz rychlíků hlavně v Podleském a Warmińsko-Mazurském vojvodství

Tagy 754 Brejlovec České dráhy pkp intercity
35 komentářů