ČD začaly pro pomoc Ukrajině využívat vozy České pošty, Gepard Express vypravil vlak do Charkova

Poštovní vozy s humanitární pomocí Ukrajině. Foto: ČDPoštovní vozy s humanitární pomocí Ukrajině. Foto: ČD

Poštovní vozy umožňují i přepravu palet, jeden vlak dovezl 84 tun.

Zpět na článek
32 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vtvt

To jako jsou UIC Y Z vhodnější pro přepravu spotřebního zboží než nákladní vagóny s odlišným podvozkem.

Jako laik to nechápu. Ještě bych pochopil vyšší konstrukční rychlost UICY Z

Pavel

Je třeba už přemýšlet i nad převozem raněných k nám na léčení. Budou jich stovky, možná už tisíce. Je nutné uvolnit kapacity ukrajinských lékařů a nemocnic. Začněme už předělávat Bdmtee 275 a 281 na nemocniční vlaky pro převozy raněných.

K.S.

A jste si jistý že to vybavení k Honeckerům ještě někde je? Nebyl bych si jistý jestli to vůbec je použitelné v kombinaci s moderní technikou (tvar a kvalita napětí palubní sítě). Pak tu je taky problém s podvozky, nevím jestli se na Honeckerech dají vyměnit. Pokud už sem brát lidi takto, tak se musíme bavit o lehčích zraněních, resp lidech co zvládnou dlouhou cestu i bez velké přístrojové podpory a tam snad by už bylo lepší posbírat lůžkové a lehátkové vozy pro které by měly být k dispozici podvozky. Tak mne teď napadlo, nehodily by se Ukrajině i ty… Číst vice »

Gwann

tak prý konverzni sady už skončily na smetaku. ale i tak borec bez nohy nebo s nějakou poškozenou koncetinou může být poslán na lůžku i bez podpory ale pod lékařským dozorem sem. tam akorát zavazi.

ke coroventu…až na specifický případ covidu nemá tahle přístrojova podpora tu důležitost jako úzké místo. a navíc typický případ, multitrauma po zásahu kde čím…mam možná plíce OK, ale zbytek na prd. a tam ventilátor nepomůže. naštěstí termobaricka munice zatím moc použitá nebyla.

K.S.

No právě proto jsem si říkal že by bylo pro ně lepší možná poslat klasické lůžkové/lehátkové vozy, než nějaké předělané honeckery. Jsem si jistý že by to pro přepravované bylo rozhodně pohodlnější a pravděpodobně i bezpečnější a civilizovanější. (nevím jak vypadaly vnitřky do Honeckerů, ale nečekal bych nic extra) O CoroVentu jsem uvažoval tak že je to relativně jednoduché a robustní zařízení které by jim mohlo pomoci v situaci kdy jim ti magoři ničí špitály a jejich vybavení. Nezapomínejte že ventilátory se potřebují při každé celkové anestezii a pochybuji že i relativně jednoduché průstřely nebo amputace, budou řešit bez ní.… Číst vice »

Šašek

🚂🇺🇦🇨🇿To je dobrá zpráva. Českým dráhám, České poště, přidruženým pomocníkům zdar a válečným štváčům zmar!🇨🇿🇺🇦🚂

Tomáš679.2

Těmi válečnými štváči myslíte koho?

Šašek

Válečný štváč je označení pro osobu(osoby), snažící se podnítit nějakou skupinu lidí, případně celý národ, k zahájení války. To znamená Putin a další figurky kolem něho.⏲️

Dominik

Válečnými štváči není jen Rusko,i když je hlavním agresorem, ale pramení z dlouhodobých nesvárů se západem.

Arnošt

Kdokoli, kdo v téhle zcela jasné situaci řekne ALE, je Putinovo howno.

Y.K.

Nesvárů, které si Rusko ve své paranoii samo vytváří. Západ byl nakloněn tomu jednat s Ruskem jako s normální zemí, přimhuřoval oči nad mnohými vojenskými (a válečnými) akcemi různě kolem Ruska, Německo se o to snažilo ještě pár dní před invazí, ale ne Putin a jeho nesplnitelná ultimáta a trvalá snaha obnovit sféru vlivu SSSR.

rozinka

Tak jistě všichni na západě jsou váleční štváči a proto musí Rusko v zájmu míru provádět násilné invaze jako v roce 1956 v Maďarsku, 1968 u nás nebo 1981 v Polsku.
PS: Co vám na to radí psychiatr?

Aleš

Polsko 1981 byla jen hrozba invaze, pokud to Polsko nezvládne samo. To ale na věci nic nemění.

Šejdr

O hrozbě invaze mluvil hlavně Jaruzelski, když se v 90. letech snažil vyhnout vysokému trestu, ale potvrzená není. Faktem je, že žádná invaze nebyla potřeba, polští komunisté zvládli střílet do svých krajanů sami i bez sovětské pomoci.

Pezos

A taky Poláci měli sovětské vojáky už dávno doma. Z Polska totiž po válce neodjeli až do zániku PRL.

Leinad

Kdo je to „západ?“

Gwann

hele, jste obvykle trochu mimo. ale tímhle jste dokázal že zapominate myslet tak nějak vubec.

obhajovat agresi magora,který nazve Zida neonacistou, může opravdu jen člověk mozku zmekleho. a ten argument…tys mne provokoval, žes neposlouchal, a proto jsem po tobě hodil granát…to už je psychiatricka diagnoza

Georg

to rikali v ruske televizi, nebo kde na to jelito jako ty prislo?

Tomáš679.2

Perfektní. A co takový člověk co sleduje dění a stále čeká na to, až se někdo konečně rozhoupe a zvolí možnost nějaké intervence. Kupříkladu OSN a vyšle tam mezinárodní misi pod svojí vlajkou s cílem ochrany civilního obyvatelstva. Rovněž válečný štváč?

MartinS.

OSN tam žádnou misi pod svojí vlajkou vyslat nemůže, to už jste si mohl všimnout. Vyslání takové mise by musela schválit Rada bezpečnosti OSN, což se při ruském právu veta povede jen velmi těžko. Jakoukoliv jinou misi odmítne Rusko jako vměšování cizí strany.

Tomáš679.2

Ať si RF odmítá co chce a vetuje rovněž co chce. Každopádně pokud si člověk řekne, že je něco nemožné aniž by se o to pokusil (případně opakovaně) nevypadá to moc dobře.

K.S.

Čistě teoreticky, může to projít pokud bude zástupce Ruska dočasně deponován na vhodném místě mimo sál?

martin749

To už se stalo v Korejské válce. Rusové tehdy na radě nebyli a Rada bezpečnosti tak schválila vojenskou pomoc Jižní Korei. Ale od té doby si na tohle už rusové dávají pozor.

Y.K.

Jako člověk, jak píšete, můžete požádat o abolici a vyrazit směr Ukrajina.

Jako mezinárodní organizace musíte jednat podle pravidel organizace. Není tam ten váš jeden člověk co se rozhodne a něco spáchá.

Tomáš679.2

Tak do toho bych rozhodně nešel. Není to o tom požádat o abolici. Je to o tom, že bylo řečeno, že každému kdo se zapojí bude po návratu udělena. Před pár dny proběhla zpráva, že ti kdo se zapojili z UK mohou po návratu počítat se soudem. Souhlasím s dodržováním pravidel a proto se divím, že ten kdo porušuje pravidla nemůže být odstaven na vedlejší kolej.

Gwann

všiml jste si, že zlatá horda i kublajchanova říše tam házejí veto či něco podobného.

noerf

Zdá se mi to nebo je skutečnost, že se Regiojet dokáže s ČD Cargo domluvit na spolupráci jednodušeji a operativně, více než ČD?

M152

ČDC má spoustu much, ale v tomhle jsou o několik mílových kroků před matkou.

K.S.

A není to třeba tím že ČDC funguje jako v podstatě normální komerční společnost, takže má poněkud schopnější, akčnější a ochotnější personál na příslušných odděleních?

Georg

je. 🙂

Vtvt

Většina jízd osobní ČD je přímo dotována. U CDC není přímá dotace