České dráhy rozšiřují svoji autobusovou divizi ČD Bus, založily pobočku v Kralovicích

Autobus ČD Bus. Foto: České dráhyAutobus ČD Bus. Foto: České dráhy

Z Kralovic mají autobusy obsluhovat výluky ve čtyřech krajích.

České dráhy se po Vyškově rozhodly rozšířit působiště své nové autobusové divize do dalšího regionu. Společnost ČD Bus nově zřídila pobočku v Kralovicích v Plzeňském kraji. Firma začala s náborem lidí, do Kralovic umístila deset autobusů.

Deník Zdopravy.cz to zjistil z inzerátů dopravce na pozici řidiče. České dráhy expanzi potvrdily. Z Kralovic chtějí zajišťovat provoz náhradní autobusové dopravy v Plzeňském, Ústeckém, Středočeském a Karlovarském kraji.

V první fázi jsme do regionu dislokovali deset autobusů a v brzké době tento počet navýšíme na dvacet. Po Plzeňském kraji budou následovat další provozovny. Lokality už máme vybrané, řešíme vhodná konkrétní umístění. Hlavní provozovna společnosti zůstává na jižní Moravě, kde máme aktuálně 60 autobusů,“ říká Adam Svojanovský, předseda představenstva společnosti ČD Bus. Firma vznikla akvizicí společnosti Vydos Bus.

Nová pobočka je již pokryta i personálně, aktuálně je zajištěno jedenáct řidičů, s dalšími zájemci probíhají jednání. Od 6. března bude ČD Bus zajišťovat náhradní autobusovou dopravu během výluk v úsecích Stříbro – Cheb a Plzeň – Třemošná, v dubnu například při výluce v úseku Plzeň – Železná Ruda-Alžbětín.

ČD Bus hledá řidiče i na vedlejší pracovní poměr

Současně s rozšířením své působnosti v rámci ČR se firma v letošním roce zaměří i na modernizaci a rozvoj vozového parku. „Aktuálně má ČD Bus k dispozici 80 autobusů. V příštích letech by se měl jejich počet až zdvojnásobit. Cestující se mohou těšit na nová vozidla, která budou přizpůsobena přepravě osob na invalidním vozíku nebo dětských kočárků. Běžným standardem se stane také klimatizace,“ říká Jiří Ješeta, člen představenstva a náměstek generálního ředitele ČD pro osobní dopravu.

Dopravce pro letošní rok plánuje pořízení deseti nových moderních autobusů. Firma nehledá zaměstnance jen na hlavní pracovní poměr. „Uvítáme i řidiče se zájmem o jiný než hlavní pracovní poměr. Tím, že nejsme a nebudeme vázáni jednou lokalitou, nabídneme pracovní příležitosti napříč celou republikou,“ doplňuje Adam Svojanovský.

České dráhy se rozhodly pořídit vlastního dopravce kvůli vysokým cenám za zajištění náhradní autobusové dopravy. „Vzhledem k množství výluk ale budou České dráhy zatím i nadále větší část výlukové dopravy soutěžit,“ dodala mluvčí Českých drah Vanda Rajnochová.

Tagy ČD BUS České dráhy náhradní autobusová doprava
73 komentářů