LOT 3a leaderboard

České dráhy prodávaly jízdenky na vlak, který nejede

Lokomotiva Siemens Vectron v barvách Českých drah v Drážďanech. Foto: České dráhyLokomotiva Siemens Vectron v barvách Českých drah v Drážďanech. Foto: České dráhy

Dopravce prodej jízdenek na neexistující vlak vysvětluje prodlevou v rezervačních systémech.

(aktulizováno 13:13) Nepříjemného překvapení se dnes dočkali cestující vlaku EC171 Berliner z Berlína do Prahy. Ranní vlak s odjezdem v 7:16 podle včera oznámeného opatření nejméně do 12. srpna nejezdí v úseku Berlín – Drážďany, přesto na něj dopravce prodával téměř 24 hodin po změně jízdenky.

Nešlo přitom jen o dnešní spoj, v prodeji jsou i vlaky na další dny. „Jedná se o mimořádnou, neplánovanou, výluku ad hoc. Změny do elektronických jízdních řádů jsme zapracovali bezprostředně po rozhodnutí omezení dopravy ze strany DB, ty se projeví ve vyhledávačích a elektronických prodejních kanálech v řádu několika hodin,“ uvedla mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. Odřeknutí spoje EC 171 v jednom úseku ukazuje, že ČD trvá nejméně dvanáct hodin, než i z vlastního rezervačního systému spoj odstraní.

Cestující, kteří si zakoupili jízdní doklad na omezené spoje, včetně vlaku EC 171 mezi Berlínem a Drážďany, písemně informujeme. Ze strany DB je deklarováno, že vydané jízdní doklady budou uznávat v ostatních spojích,“ uvedla Novotná. Dopravce se cestujícím za vzniklé komplikace omluvil.

Omezení některých dálkových vlaků trvá od včerejška, důvodem je snaha upřednostnit kvůli poškozené trati podél Labe nákladní dopravu.

(krátce po 12:30 přestaly ČD prodávat na tento spoj jízdenky)

Screenshot rezervačního systému ČD, v kterém byl i ve čtvrtek ráno v prodeji spoj, který nejede.

Screenshot rezervačního systému ČD, ve kterém byl i ve čtvrtek ráno v prodeji spoj, který nejede.

Tagy České dráhy seznam
153 komentářů