LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

České dráhy převzaly další modernizované pendolino, poprvé zveřejnily cenu za jeho vylepšení

Jednotka pendolino Českých drah. Foto: Jan SůraJednotka pendolino Českých drah. Foto: Jan Sůra

České dráhy zařadí během příštích dnů do provozu další z modernizovaných jednotek pendolino. Dnes ji přebírá, po provedení povinných zkoušek

České dráhy zařadí během příštích dnů do provozu další z modernizovaných jednotek pendolino. Dnes ji přebírá, po provedení povinných zkoušek začnou vozit během několika dní cestující. Po lince na Košice je chce přednostně nasazovat na spoje mezi Františkovými Lázněmi a Bohumínem.

Na dnešní prezentaci novinek jízdního řádu to uvedl člen představenstva Českých drah zodpovědný za osobní dopravu Michal Štěpán. „Oběh bude rozdělen tak, abychom zařadili modernizované soupravy hlavně pro spoje Západního Expresu,“ řekl Štěpán. Od prosince budou pendolina součástí nového konceptu dálkových linek z Prahy do Plzně a dál do Chebu či Mnichova, pendolina zajistí dva páry vlaků denně.

Pendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyPendolino Českých drah po revitalizaci interiéru. Foto: České dráhyJednotka pendolino Českých drah. Foto: Jan SůraJednotka Pendolino Českých drah na pražském hlavním nádraží. Foto: Zdopravy.cz/Jan Sůra

České dráhy dnes převzaly jednotku 680.004, do Vánoc by měla jít na modernizaci v dceřiné firmě DPOV další. „Jedeme podle harmonogramu, do konce příštích prázdnin by měly být všechny jednotky modernizované,“ dodal Štěpán.

Poprvé České dráhy i uvedly, kolik modernizace stála, jde o zhruba 260 milionů korun za celou zakázku na nový interiér. Velkou změnou jsou například nové sedačky.

Na přelomu ledna a února by se do Česka měla vrátit i poškozená část pendolina z nehody ve Studénce, která je na opravě v Itálii. I kvůli tomu z jízdního řádu na příští rok zmizel jeden pár spojů SuperCity a je nahrazen soupravou IC se stejnou dobou jízdy.

Kromě nového interiéru firma modernizovala i bistrovůz, který má například nový konvektomat. Ten umožňuje ohřívání až osmi jídel najednou. „Je to zdánlivě detail, ale v rychlosti obsluhy cestujících velký skok,“ dodal ředitel odboru osobní dopravy Jiří Ješeta.

Modernizované pendolino vyjelo poprvé na konci září.

Tagy České dráhy modernizace pendolino
7 komentářů