České dráhy obnovují prodej jízdenek ve vlaku, doba cestování zdarma končí

Regionova u Teplic nad Metují. Foto: České dráhyRegionova u Teplic nad Metují. Foto: České dráhy

České dráhy během příštího týdne obnoví prodej jízdních dokladů ve svých vlacích. Kvůli ochraně svých zaměstnanců i cestujících prodej jízdenek

150 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Pkiii

Dnes na S9 Praha – Benešov jsem si žádné změny v ochranných prostředcích oproti minulému týdnu nevšiml, průvodčí mají pořád samodoma-roušky, jinak nic. Většinově zastoupenou Lítačku sami přiložíte k POPce, kontakt není potřeba. Únik tržeb, si myslím, že bez kontrol v téměř prázdném vlaku nebyl větší než v normálně plném vlaku, kdy se kontrola nestíhá.

antoancecko

jezdim ze stanic pysely, ctyrkoly do hornich mecholup a strasnic.nikde jsem nevidel automat na pid jizdenky.pokladny tam samozrejme nejsou.myslim si ze neni moje povinost stahovat si aplikace a platit pres telefon.je to vec CD zajistit prodej zahotove.

Franta

Jen brát penize,ale aby byla na záchodě desinfekce a tekla voda v dnešní době,to nikoho nezajímá.

John

Rozhodně však už dávno měly být posíleny hlídky. Zdá se, že Češi jsou vážně národ k poblití (viz vandalismus).

michal

Bohužel, ač policii fandím, tak v tomto totální nezájem. Kontrola hal velkých nádraží skoro nulová a ve vlacích neexistuje. Natož menší stanice, spolu s neviditelnosti průvodčích z toho mají někteří lidé akorát prdel.

Kosmik

V současné situaci a objemu přepravy tržby z jízdného nemaji váhu. A ČD nejsou na tržbách závislé, mají své dotace, kraje mají IDS a v Brně…jak to slušně říct… mají velmi málo.

Blacklist

A na tohle moudro jste přišel jak?

Eduard

Jednoduše. Podívejte se kolik činí tržby z osobní dopravy a kolik činí dotace. Takže ten výpadek příjmu je sice pro firmu nepříjemný, nikoliv však likvidační. A je lépe přijít o nějaké ty peníze, jak o lidské životy.

Rajče

Zkušenost z denního dojíždění Zábřeh – Olomouc. Mám koupenou měsíční. Prostě za služby se platí. Tak 1/3 průvodčích zkontroluje In kartu přiložením na POPku. 1/3 se zeptá na jízdenku a pak mávne rukou. 1/3 je zalezlá v kupé a vidíte je jenom ve stanici při odbavení vlaku a jinak na to kašlou.

Pravdepodobnost

Jestli jezdite denne tak vas ty 2/3 poznaji uz na nastupisti. Nejspis aji vic ale jsou taci co bez pardonu kontrolujou i svyho bratra s rezijkou.

Blacklist

Když průvodči někoho známého i třeba režistu nezkontroluje a je z jejich chováni vidět, že se znají, najde se dost lidí co napíši stížnost. Znám i připad kdy cestujíci 2 roky jezdil na In 100 a když poznal, že už ho.průvodči znají tak jezdil poměrně sofistikovaně na černo. Učil na VŠ, ale byl to cizinec.

Marek

po dobu tohoto opatření jsem se potkal s velkým množstvím průvodčích z Budějovického oddělení, no a naprostá většina z nich jízdenky kontrolovala, pokud je lidé neměli, tak byli nepříjemní a poroučeli je kupovat přes mobil – i důchodcům, kteří takové technologie často nepoužívají… Sám jsem si za celou dobu jízdenku taky nekoupil, už jenom mi stála za to ta vzteklost průvodčích, kteří nesli převelice těžko, že někdo jede zadarmo…

serpimolot

A tim se chlubis nebo se za to stydis?

Marek

Konstatuji, stanice ze které jsem jezdil neměla v časy odjezdu otevřeno. A nevidím důvod, proč bych si měl kupovat jízdenku přes aplikaci, jak mi bylo vnucováno. Nikoho jsem neokradl a svědomí mě netíží, neboť nutit k tomu nikoho nemohou

HonzaEM

Vždyť jo, přece nemůžou nutit lidi kupovat si chytré mobily nebo si zřizovat bankovní účty.

Blacklist

Okradl

Marek

Tak potom se těším, až mi prokážete vinu u soudu 😊

Blacklist

To že vám to neprokáži u spudu nic nemění na podstatě věci. Jel jste záměrne a vědoně na černo a tím jste doprace okradl o trzbu.

Kryšpín Jankovec

Novidíte, a já třeba 14 dní jezdil na starou měsíčku nebo bez ní a vždycky se to dá ukecat

Marek

v situaci, kdy si každý může dle přepravních podmínek koupit jízdenku až ve vlaku, se až na výjimky (vozy, kde se kupují jízdenky v automatech, nebo ta novinka se zelenými pruhy v JMK) nedá u ČD jezdit na černo.

Leinad

Ale dá. Pokud nezaplatím štíplístkovi na místě, vymáhá dopravce kromě ceny jízdenky i přirážku za jízdu bez platné jízdenky, asi 800. (Tedy teoreticky, prakticky pokud se to začne řešit těsně před zastávkou, je tam vlakvedoucí který musí s vlakem odjet a ne revizor který by si zapsal jméno,…)

serpimolot

Pravne jsi opravdu nic nespachal. Za vse ale vypovida tvoje veta, ze te na neplaceni nejvic tesilo, jak se vztekaj pruvodci. V dnesni dobe patrej pruvodci, stejne jako treba pokladni nebo sestricky k tem nejohrozenejsim, protoze kazdy den obsluhuji tisice potencialne nakazenych a ver mi, ze je to velmi stresujici. Slusne lidi proto tesi jim pomoct, potesit je. Ubozaka potesi je nastvat a ti nejzamindrakovanejsi se tim musi jeste pochlubit.

Marek

dá se kontrola jízdenek v tomto čase skutečně považovat za boj v první linii? Kontrola chování cestujících ve vlaku, zda ho nedemolují je opodstatněná – někteří to tak i dělali, ale když za mnou do kupéčka vejde průvodčí tak se cítím ohrožený právě já, neboť byť jedu v prázdném vlaku, tak on takto vejde za týden k mnoha lidem a stává se potencionálně dokonalým přenašečem. A skutečně bude mít nějaký profit z toho, když si koupím jízdenku přes internet? Myslíte si, že tržba od pěti pasažérů v rychlíku pokryje náklady alespoň na mzdu průvodčího a strojvedoucího?

serpimolot

Poradim ti. Kdyz nebudes pruvodciho umyslne vytacet, zkrati se doba jeho pobytu v tvem kupe, nezrychli se mu zbytecne tepova a tim i dechova frekvence a riziko tve nakazy se tak snizi.

Marek

zaprvé si odpusťte tykání, zadruhé já jsem nikde nepsal, že bych průvodčí vytáčel. Jenom prostě odmítám zadávat údaje ze své platební karty do nezabezpečeného zařízení jakým je mobil. K tomu mě prostě nikdo dle současných pravidel nutit nemůže

Dominik

Jestliže pravidelně vystupujete ve stanici, kde je otevřena pokladna, tak si kupte jizdenku na další den zrovna, nebo třeba měsíční a máte po problému. A pokud ne a nechcete zadávat informace o kartě, tak si jeďte třeba na kole.

Dominik

A pokud by se měsíční nevyplatila, tak si den předem kupte jizdenku na pokladně, kde nastupujete do vlaku, v době kdy je pokladna otevřena. Zrovna Váš problém má více řešení, jak nemuset platit kartou.

Jsksk

Typický vychcaný Čecháček,co na to říct 🤮

Blacklist

Zaregistrijte se na webu ČD a v e???-shopu si aktivujte ČD kredit. Ten nabijte na pokladně v hotovosti nebo kartou a můzete pak bez obav plati v appce na mobilu. Nebo pokud máte In kartu použivejte peněženku. Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce důvody. Pokud se zneužití bynkovních karet týká tak váš postoj je poněkud schizofrenni, ale mate na to právo. Ale mobilní platky jsou dneska trendy. Zkuste třeba platbu na klik, Master Pass, Apple pay nebo Google pay. Tam zadáváte číslo karty jen při prvni tzv. referenčni platbě.

Xaver

Sociální sítě jsou plné záběrů velmi zašpiněného či poškozeného interiéru

Prostě vrchol egoismu

Leinad

A čí egoismus? Nemám problém s placením, ostatně mimo krizi při cestách víkendovým ešusem nějak štíplístek většinou nestihne projít celý vlak a riskovat těch 40 Kč by pro mě bylo matematicky výhodnější. Informace že se mě průvodčí bojí a proto nebude lustrovat, na tom moc nezmění.

Ale nápad dopravce vypustit informaci že průvodčí nekontrolují, a vypravit vlak se znečištěným/poškozeným interiérem a testovat kdo za špinavý vlak dobrovolně zaplatí plnou cenu jako za čistý, to je od dopravce vážně odvaha. 🙂

Petr

Tak jestli mám zaplatit 10 kč nebo 0 Kč je mi jedno 😀 Naštěstí slevy nezrušili ani nezruší.

Zabakovec

To se ukáže až se bude účtovat státní rozpočet po krizi..

rtep

Ale zruší, nebojte.

serpimolot

Pokud se chce clovek pred viry chranit, musi mit respirator a to pochopitelne plati i pro pruvodci. Rousky jsou placebo, ktere samozrejme riziko snizuje, ale zasadnim zpusobem nechrani. Rousky zachycuji castice od velikosti v radu mikrometru, jako treba prach nebo bakterie (proto se jim rika antibakterialni), zatimco viry meri jen desetiny az setiny mikrometru.

Zabakovec

Jsem zvědav zdali federace vlakových čet nebude proti… Korona je v cz teprve stále před vrcholem, přijde mi že je brzo vracet se k běžnému prodeji.. Kontrola jízdenek ještě ok.. Minimum mluvení.. A rizika přenosu.. Roušky pomahaj hodne vůči vzájemné nákaze ale stále ne dost

Asd

Měli to tak nechat. Chudáci železničáři. Takto je zbytečně vystavovat riziku nákazy.

BoH

To jo, třeba i v supermarketu by to mohli takto zavést 😀

Asd

Bez potravin a dalších věcí se neobejdeme. Bez tržeb z železnice ano.

HonzaEM

To snad není možný, co to ten člověk je za živočišný druh. Ještě v nouzovým stavu dělat ve vlaku bordel a ničit ho.

Jiří Kocurek

Kolektivní vinu celého živnočišného druhu si střčte tamtéž, kam patří kolektivní vina zelné, modré nebo jiné rasy.

HonzaEM

Tím chtěl básník říci co?

Jiří Kocurek

Vy se nepočítate mezi živočišný druh „člověk“?
Přijde vám normální obniňovat sám sebe za činy jiných?
Přijde vám normální někomu nadávat, za to, co udělal někdo jiný?

Jiří Kocurek

A komu nevadí kolektivní vina za celý lidský druh, tak může jít ten vlak za trest uklidit. Bez nároku na mzdu samozřejmě.

HonzaEM

Já jsem živočišný druh „člověk“ nevytvořil, to že jsem ten bordel ve vlaku neudělal já nebo vy, na faktu nic nemění, že člověk jako živočišný druh se tak chová. Kolektovní trest je jeden z nejčastějších a nejúčinnějších. Jeden jedinec rozbil na nádraží hodiny, tak jsou potresáni všichni, že tam žádné nejsou a nebudou. Že někteří jediny neumí šetrně a opakovaně používat igelitku, kterou zdarma dostali v obchodě, tak jí nebude mít do budoucna nikdo. Tak to zkrátka chodí.

Petr Nick

v Regio Spider-ovi platím obvykle krajskou kartou přes automat.. Ten je také mimo provoz? Tak alespoň nechat dýško toaletářce

Vojta

Mě vůbec nenapadlo, že se jezdí zadarmo. Jsem myslel, že jen prostě nakázali cestujícímu opatřit si jízdenku jinak (online, nebo předem vjiné stanici)

Viťa

Já jsem jel jen jednou, myslím, že to bylo 17. března – lístek jsem měl na inkartě, průvodčímu jsem ji dával, ten ji ale odmítl i přiložit k POPce, stačilo mu vidět, že ji mám, a utíkal pryč. Ale možná to byl citlivější kousek, předtím hlásil, aby lidé v kupé lístky přiložili k oknu, velkoprostor fakt jen proběhl, troufnu si tvrdit, že na jeden nádech ještě na představku 🙂

HonzaEM

Naposled jsem jel vlakem první den vyhlášení toho zákazu volného pohybu, to jsem ještě musel fyzicky do práce a taky už to nechtěli ani přiložit k POPce, prej jen že to procházej a nekontrolujou.

Chasník

Vsak ano,ale jste zrejme v mensine tech,kteri ziji v iluzi,ze si ho ty lidi zakoupi.

HonzaEM

A jak by se to asi dalo udělat? Jak se do tý „jiný“ stanice jako dostanu? Autobusy už taky jezdí několik týdnů „zadarmo“.

Marek

Ne každý má takovou možnost, a arogantně toto vyžadovat po cestujících, kteří takovou možnost nemají mi přišlo scestné. Už vidím jak byste si Vy zajel 30 km do nejbližší obsazené stanice nakoupit jízdenky do zásoby jako u MHD

David

Doporučuje se platit kartou. Znamená to tedy, že konečně nemusím jezdit s hotovostí a pokud průvodčí nemá terminál, tak je chyba na jeho straně? Nebo je vše při starém a bez hotovosti se stále ještě neobejdu.

Bazy

Možnost platby kartou není garantována takže doporučuju mít sebou i hotovost

Jara 16

Hotovost, peníze, u nás nikdo nezrušil! Možná někomu stačí virtuální kamarád, ale naštěstí mám fyzické přátele i nějaké peníze v kapse!
Piiiip…David…piiiip…..další…
Díky. Nechci. I když to jednou bohužel bude

Horis

U CD si myslím jen marketing a iluze, jen nechteji dat nejevo, ze jsou za konkurenci. Už před coronou i na hlavní trati v mezinarodnich spojich Praha-Viden vlaková ceta preferovala platbu hotovosti s odvoláním na signál. Jsou dvě možnosti postaršímu personálu většinou se do nových technologíí nechce nebo další malá domů nějakému papalasovi z vedení ČD na nekvalitní přístroje. U konkurence bezproblému funkční několik let. 😊

Tadeáš

Inkasovaná částka kartou je ve skutečnosti menší než ta v hotovosti, protože poplatek bance za transakci.

ABC

Inkasovaná částka v hotovosti je ve skutečnosti menší než ta v hotovosti, potože náklady na manipulaci s hotovostí.

Radek Janata

Dokud je platba hotovosti možná, tak náklady na manipulaci jsou víceméně konstantní, nezáleží na to, kolikrát kdo zaplatí, jestli 5 lidí nebo 100 lidí. Šetřit tyto náklady začnete až v okamžiku, kdy ji zcela zrušíte.

Jenda-71

Vlaková četa ví o čem mluví, běžně musela kvůli výpadkům signálu komunikovat mobilem s cestujícími dlouho poté, co ukončili jízdu, protože se stávalo, že platba kvůli výpadkům a opakování platby odešla dvakrát.

Leinad

Takže terminály nakonfigurované tak, aby při výpadku opakovali platbu 😀 a ani jednoznačné id transakce se nedává.

V marketech je běžné chování při omezené konektivitě 1) ověřit online kartu vůči vydavateli karet (není blokovaná) 2) zaznamenat si pohyb(„offline“) 3) časem odeslat balík všech transakcí.

MiKi

Opravdu ? Před Coronou jsem potřeboval u Rj zaplatit lístek ve vlaku a světě div se, platbu kartou odmítli. Vystavili mi „dobropis“ a ať jej zaplatím na pokladně.

Dominik

Signálu neporučí ani soukromník, a když je prostě slabý nebo žádný, tak ani u toho slavného soukromníka tak nezaplatíte, a že těch míst je.

BLackList

Negativní vliv má i útlum vozové skříně pro signál.

BLackList

Pokud vím, tak stejné vybavení a řešení jako mají na ČD používá i GWTR, Länderbahn a nově snad i ARRIVA. Ta sice zkoušela jiné terminály, ale prý to po měsíci opustila.
Víte někdo jaké pokladny a platební terminály používá RJ a Leo a od koho mají řešení?

Eduard

Chudáci průvodčí. Ještě bych to tak nechal. O těch pár korun ČD nezchudne a spousta lidí se vyhne riziku nákazy.

Chasník

Prosim vas jake nakazy?Ja kolem sebe zadnou nemoc nevidim,uz na ty zpravy prestante civet…
A par korun? Pro vas jsou ty miliony par korun jenze kazdy neni takovy prachac jako vy.

Eduard

Tak to vyprávějte zhruba dvoustovce pozůstalým u nás a tisícům všude po světe. I kdyby to byly desítky miliony korun, tak to rozhodně za zmařené životy nestojí. Tak či tak je železniční doprava dotována. Takže momentální výpadek z příjmu ČD rozhodně nepoloží.

Chasník

Jake zmarene zivoty?Co to je?Vite kolik umira lidi denne kolem nas…?Chapu ze umrti bez covid pro vas nejsou dostatecne atraktivni,ale zkuste si treba uvedomit ze smrt je zcela prirozenou soucasti zivota.Pak mozna prestanete resit hlouposti.
Dotovana je pouze doprava verejnem zavazku sluzby,takze ty ztraty jsou a to nemale.
Ohanet se ustavicne nejakymi spekulativnimi cisly o poctu ochranenych je zcestne, vzdyt to je neco co neexistuje!zkuste si vic vsimat toho co je a ne nejakeho kdyby…

BoH

Já se sice nebudu ohánět čísly, ale máte pocit, že ten stav ve zdravotnictví, jaký vidíme v Itálii, Španělsku, Francii či USA je zcela běžný? Já bych řekl, že úplně ne. Když k těmto opatřením nepřistupujeme jen my, ale celý svět, tak zřejmě na nich něco asi bude, nemyslíte? 🙂

Asd

Tak nějak. Děkujme bohu, že jsme zareagovali včas a nejsme ve stejné situaci jako Vámi zmíněné státy.

Jenda-71

Přestalo by se Vám to zdát přirozené, kdyby to postihlo někoho z Vašich blízkých. Pokud nejste absolutní sobec…

Ten co občas skutečně vlakem jezdí

Vy si tedy myslíte že je přirozené žít věčně?

Dalibor

a taky těm, co zemřou na rakovinu, uchlastají se, an infarkt, na mozkovou příhodu…. KAždou sekundu na zemi zemřou 2 až 3 lidi… Jak říká klasik: https://www.youtube.com/watch?v=ZJn-of6nTvE

Eduard

Až se korona dotkne Vás samotných nebo někoho z Vašich blízkých budete mluvit jinak. Buďme rádi, že jsme včas zareagovali a nemusíme prožívat něco tak hrozného co se děje v |Itálii, ve Španělsku a čeho si ještě „užijí“ ve Velké Británii a USA. Také jsem si svého času myslel, že je to jen taková horší chřipka a co všichni blázní. Proč raději neporadí lidem, aby se otužovali. Jenže jsem pak radikálně změnil názor.

plp

„Až se korona dotkne…“ To není správný argument. Znám pár lidí, jejichž příbuzní, známí či kamarádi zahynuli při dopravní nehodě. Neznám nikoho, kdo by kvůli tomu přestal řídit.

Jiří Kocurek

On to není žádný argument, to je spíš jen strašení.

Ten co občas skutečně vlakem jezdí

Ano, a pak lidé dopadají jako ten umlácený rybář v Etiopii nebo ten americký pár co si umíchal lék z čističe na akvária. A doufám, že to v tom podpálenym testovacim centru v Pobřeží Slonoviny nikdo nezůstal. A stejně tak doufám, že zdravotnický personál, který je například v Indii, Filipínách nebo Mexiku fyzicky napadán je v pořádku. Jenže oběti paniky z Covid-19 nikdo nepočítá 24/7 v přímém přenosu.

Ten co občas skutečně vlakem jezdí

Minusáři si neumí najít co vše se ve světě děje a co způsobuje ta současná panika?

Jiří Kocurek

Horší chřipka? Každoročně na tu obyčejnou chřipku zemře v ČR cca 1500 lidí.

Theodor

Boha jeho!

HonzaEM

Normální člověk teď vlakem nepojede vůbec, pokud vyloženě nemusí do práce.

Jiří Kocurek

A nebo na úřad, na matriku. Zapsat dítě a tak podobně. Svatby také nebyly zakázány a pohřby… no zakažte umírat.

HonzaEM

A kolik takových asi bude? Moc ne.

Jiří Kocurek

A to má jako každý cestující posílat na úřad oznámení proč někam cestuje, aby ho náhodou někdo křivě neobvinil?

HonzaEM

Když chcete, tak posílejte.

Asd

Vidím že jste jak Lukašenko. Ten taky žádnou nákazu nevidí. Doporučuje pracovat na poli a sportovat. V KLDR to vidí stejně.

-TR-

Příkaz, že průvodčí ve vlaku neodbavují, měl zůstat tajný. Stačilo to říct klidně jen jim, a ne cestujícím.

Chasník

Je videt ze neznate nadrazaky,ti vam roztroubi i to co neni.

Marek

Kolik si toho najezdil ze ses tak chytrej? 😀

Chasník

Jak to s tim souvisi?
Spis zkuste poprit ze to tak neni.

Jiří Kocurek

Kolik toho musí najezdit výpravči?

Krejžak

Ten super tajný příkaz nikdo nezná. Realitu sedícího konduktora v kabině strojvedoucího po celu dobu jízdy ale vidí každý kaštan on-line na vlastní oči.

-TR-

Ano, ale nikdo neměl vytrubovat do médií, že se jezdí zdarma.

Václav

Vědej vašnosti, že u nás se rozkecá všechno.

-TR-

Kdyby to ČD oficiálně nepotvrdily, bylo by to považováno za drb a fámu.

Josef

Nebeský ví úplný houby, co se děje v provozu..

Lukys

To se divím.
Já od vyhlášení nouzového stavu až dodnes vždy platil. Chci mít svědomí čisté, navíc na trati Ostrava – Frýdek- Valmez a Ostrava – Hranice – Valmez mě kontrolovali několikrát, hodně u nich záleželo, jaký typ jízdenky mám, jestli klasickou nebo InKartu, ale obecně kontrolovali.
Navíc – takový Zlínský kraj, tam se musíte odbavit i v autobuse, což je jeden z mála krajů, ne-ii jediný, ale to nevím.

Luke

Nojo, kontrolovat sice mohli, ale pakliže byste řekl, že jste si jízdenku ve stanici nestihl koupit/nemáte peníze nebo něco tak…, tak byste byl přepraven “zadarmo”

ggg

Takže dnes poslední šance si udělat bezplatný výlet z Podbaby do Děčína? 😀

Franta Jouda

Jako nějaká socka, která nemá na lístek…

HonzaEM

Těch socek, co nemají na lístek, je u nás bohužel víc než dost, ale teď se stejně bezdůvodně cestovat nesmí, takže je to jedno.

Jiří Kocurek

Ten, kdo celou dobu před zákazem cestování jezdil načerno, bude načerno jezdit i teďka.

HonzaEM

Až na to, že teď i dojede do cíle.

Frantisek

Na výlety se ze stejného důvodu nesmí. 😉

Vít Jůza

Pobyt v přírodě už je povolený i včetně cesty.

Jiří Kocurek

On byl někdy zakázný? Že by mohli policisté pokutovat každého, kdo odjel z města na chalupu … a tam si zašel pro chleba. A šel zkrz les.

BoH

Já se divím, že to tak rozhlásí do světa. Máš jízdenku? Nemáš, tak si ji teď pěkně koupíš. Nekoupíš? Tak pokuta 🙂

Chasník

Jaka pokuta? CD jsou policie,aby rozdavali pokuty??

BoH

Škoda, že se tady nedají dat smajlíci. Hned bych Vám dal jednoho smějícího se 🙂

XXXD

No ona to není pokuta ale přirážka.

HonzaEM

Přirážka za nákupjízdenky ve vlaku u obsazené stanice, pokuta za cestu bez platné jízdenky.

Blacklist

Také je to přirážka.

Vít Jůza

Tak to je přece podle toho, zda se prodávalo ve stanici nástupu, a zda se o jízdenku přihlásil u průvodčího nejpozději napoprvé.

Hanzi

A doteď to tedy platil kdo?

Chasník

Kdo chtel mit ciste svedomi.

Halamus

Já platit chtěl, ale nešlo to, i pokladny , co jsou běžně otevřené, byly zavřené (sobota, Ostrava Vítkovice, Ostravice), k zakoupení jízdenky online nejsem vybavený. Vím, jsem výjimka.
Aby ČD nepřišly o cca 100 Kč, koupím jízdenky dodatečně 🙂

Kryšpín Jankovec

Aneb prostě ČD

Koro

Myslim ze se vlakosi na to zvesela vykaslou

zdenek102

To se hluboce mýlíš. Naprosté většině prúvodčích leze cestování zdarma krkem.

Koro

Delal si vyzkum? Ja mam opacne odezvy

svojsin

koro. Já mám opakovanou zkušenost z S6 (R56) Kyjov – Brno, kdy někteří průvodčí vyžadovali jízdenku ze zastávek, kde nebyla možnost zakoupení….

Hanson

ano na této trati kontroluji

zdenek102

Koro:
Narozdíl od tebe nepotřebuju výzkum. Já totiž vím, že si na to drtivá většina z nich stěžuje.

Chasník

Co to zvanite? Pruvodcim to je uplne jedno,oni ty ztraty resit nebudou…

svojsin

Chasník: Žvaníte vy, já to viděl opakovaně….
Samozřejmě se to netýká všech průvodčích.

Chasník

A ci jste videl? Ja mluvim za sebe,mne je to jedno ze jezdi zdarma,to he jejich rozhodnuti a ja nejsem zadny soudce.

Petr

Chasník… Aspoň nekecejte.. drtivý většině vlakvedoucích to vadí… Jako fíra to vím moc dobře.. Nám to taky vadí, ale nešlo to, teď už to naštěstí půjde. Jsou vlakosi kterým to nevadí, ale těch je zlomek.. Jinak jsou i lidi co si chtějí ten lístek koupit i přes vysvětlování, že to nejde.. před těmi klobouk dolů

Chasník

Dobre a muzete mi vysvetlit proc vam to vadi? Vy za to nesete nejakou zodpovednost??Proc si vsimate veci do kterych vam nic neni?Nechapu.
Ridim se pravidlem:Zij a nechej zit.

HonzaEM

To normální člověk nepochopí 🙂

HonzaEM

Přesně.

HonzaEM

Průvodčím je to přece uplně jedno.

Kryšpín Jankovec

Já to vždycky ukecal i když sem jízdenku neměl nebo když sem neměl studentskou tak mi jí taky dala 😂

Vít Jůza

Před nějakým týdnem v Arrivě za Turnovem: Už nejsme v Libereckém kraji, takže Vaše jízdenky, prosím … (Ani nepočkal, až rychlík průjezdem přes Svijany skutečně opustí Liberecký kraj …. )

zdenek102

Víz Júza
A co je ti po tom, kde ten rychlík je? Ty máš mět jízdní doklad nachystaný ke kontrole po celou dobu přepravy.

Kryšpín Jankovec

A na to si přišel jak?? 😂😂

noerf

Pro redakci: bylo by možné zjistit, jaký je poměr cestujících na rychlíkových linkách v objednávce státu podle nákupu jízdenek (elektronicky, pokladna, ve vlaku) dle dopravců (Arriva, ČD, GWTR, Regiojet)?

Zbyněk

Přesně, dobrý čas se informovat, dokonce jsem postřehl informaci, že namísto stovek jízdních dokladů se ten den neprodal ani jeden. Mohlo by to být zajímavé.

Pečlivý pozorovatel

A můžeš mi říci co by na tom mohlo být zajímavé ? Je to totálně nic neříkající údaj který ani neodpovídá realitě skutečného počtu cestujících a to ani u jednoho dopravce.

Zbyněk

Je to zajímavé s ohledem na odchýlení od běžného provozu, kdy data nebývají k dispozici. Jsou to přeci z většiny veřejné peníze.

Pečlivý pozorovatel

Tím že spousta lidí využívá toho že nechodí průvodčía jezdí bez jízdenky stejně žádné skutečné odchýlení nezjistíš. A to mi věř že takových je opravdu hodne. Takže porovnávat prodané jízdenky je naprostá zbytečnost.

Zbyněk

Jistě, ale každopádně se jedná přece většinou o věřejné peníze.

Halamus

I ten poměr by byl pro mnohé zajímavý, pokud by dráhy chtěly tajit absolutní čísla. Jsem zvědav, zda budou tajit i nadále.

Pečlivý pozorovatel

Na příkaz objednatelů pravidelne i teď v tuto dobu ČD provadi sčítání cestujících a odevzdává výsledky. Takže ti co objednávají a platí z těch veřejných peněz mají dobrý přehled neboj.

noerf

Jan Sůra: Maslel jsem před nástupem koronaviru, tuším že Regiojet prodával 90 % lístků na autobusy elektronicky, tak by mne zajímalo, jak je to na linkách v objednávce ministerstva dopravy. Tedy u kterých je, který způsob prodeje dominantní.

Blacklist

Asi takova dats nemají. Jak rozlušim jízdenku na Os od jízdenky na R?

Lukáš

Tak u LE je to cca 85% procent on-line přes 10% pokladna a jednotky procent ve vlaku.

HonzaEM

Já teď vídám rychlíky Praha – Děčín, jsou 4vozové, není tam řazen služebák a žádnýho cestujícího jsem v tom taky nezahlédl.