České dráhy musely odstavit část CityElefantů, napadl sníh

CityElefant v Praze. Pramen: České dráhyCityElefant v Praze. Pramen: České dráhy

Omezení se týká linek S1 a S9.

České dráhy se po včerejším sněžení znovu potýkají se závadami na jednotkách řady 471 CityElefant, které nasazuje na příměstské linky v okolí Prahy a Moravskoslezském kraji. Kvůli tomu musel dopravce omezit kapacitu vlaků a nasazování zdvojených souprav ve špičce.

Omezení oznámily České dráhy na svém twitterovém účtu. Jako důvod uvádějí „zvýšený počet technických závad spojených s aktuálním počasím“. Dopravce se za komplikace omluvil. Počet odstavených jednotek zjišťujeme.

Omezení se týká linek S1 (Praha – Český Brod – Kolín a S9 (Lysá nad Labem – Benešov). Nejde o první podobný problém, k velkým problémům došlo v zimě v roce 2021, kdy se prachový sníh dostal do elektroinstalace. Do vozidel proniká skrze výdechy chlazení, kde roztaje a způsobí zkrat. Loni ČD uvedly, že jednají s výrobcem o možné konstrukční změně výdechů chlazení. Ta by mohla spočívat v úpravě vnější strany žaluzií pro zvýšení ochrany elektroinstalace.

Problémy s nedostatkem jednotek mají i v Moravskoslezském kraji. Podle stránek o sledování nasazení vlaků sledovani.55p.cz jezdí jen čtyři. Dva jsou v opravě, šest je vyřazeno kvůli sněhu.

 

Tagy 471 České dráhy CityElefant PID Pražská integrovaná doprava
87 komentářů