cargo

České dráhy druhý den ruší spoje v okolí Prahy kvůli chybějícím interpanterům

Jednotka InterPanter. Foto: České dráhyJednotka InterPanter. Foto: České dráhy

České dráhy ani zítra nevypraví jeden pár spojů mezi pražským hlavním nádražím a Prahou-Radotínem kvůli chybějícím jednotkám InterPanter. Dnes musely

České dráhy ani zítra nevypraví jeden pár spojů mezi pražským hlavním nádražím a Prahou-Radotínem kvůli chybějícím jednotkám InterPanter. Dnes musely České dráhy odřeknout tři spoje.

Z důvodu technické závady dvou jednotek InterPanter byly odřeknuty tři spoje mezi Prahou hlavním nádražím a Radotínem,  kde je taktová doprava s krátkým intervalem. Cestující mohli využít následné spoje,“ potvrdila mluvčí Českých drah Gabriela Novotná. Omezení se týkalo ranních spojů, na které České dráhy nasazují jednotky InterPanter z rychlíku z Brna. Podle informací na stránkách Pražské integrované dopravy byl důvodem nedostatek vhodných provozních souprav. České dráhy nebyly schopny výpadek této soupravy nahradit.

Podobný problém se týká i oběhu s párem osobních vlaků mezi Pardubicemi a Kolínem, České dráhy je rovněž zrušily.

Problém s InterPantery je u Českých drah dlouhodobější. Kvůli odstávkám jednotek dokonce České dráhy přestaly garantovat jejich nasazování na rychlíkovou linku R19 z Brna do Prahy přes Českou Třebovou. „Na lince R19 se problémy dotkly zhruba desítky spojů. Opravené jednotky se mají v průběhu dneška a zítřka vrátit do provozu a budou jezdit v obvyklém řazení,“ uvedla Novotná.

Podle stránek ČD mimořádnosti nevyjedou zítra dva vlaky, na které měl být InterPanter nasazován.

 

Tagy České dráhy InterPanter Pražská integrovaná doprava
186 komentářů