Černí pasažéři mohou v Praze nově platit pokuty online

Jízdenkové automaty na Letišti Václava Havla. Foto: RopidJízdenkové automaty na Letišti Václava Havla. Foto: Ropid

Pokutu lze takto zaplatit nejdříve ve 13:00 následující pracovní den po jejím uložení.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
RHood

Pane redaktore pozor na Black lives matter. Použít v názvu Černí pasažéři je dost odvážné. V USA se již asi nebude moci používat výraz Černá díra. :)))))

Revizor

Dpp to stejně nijak nevymáhá, stačí mít jednu exekuci a pak už lístek nikdy není potřeba.

Revizor

Pro minusáře, jestli se bude pokuta vymáhat rozhoduje, jestli to externí advokát vyhodnotí jako vymahatelné. Pokud dotyčný má jen jedinou exekuci, tak se to už advokátovi nevyplatí, protože by to musel platit ze svojí kapsy podle smlouvy

Hojakar

Dpp vstupuje do 21. století? Tohle uz melo byt davno…

Alf

Vstupuje jen opatrně, pořád je tam podmínka 13:00 následujícího dne, takže úplně online to ještě není.

Revizor

Tak třeba si ještě stačí vzpomenout, že DPP neoficiálně prohlašoval, že neumožňuje úhradu jinak než v hotovosti Na Bojišti a že je to forma trestu. Až po písemné stížnosti sdělil bankovní spojení k úhradě.

Dneska víme, že to bylo pro advokáta Sokola, aby mu přistálo víc případů. Taky si na přísudcích vydělal přes milardu……..

MHD

To uznávám, forma trestu to byla. Vzít si na to volno z práce a zajet tam v úřední hodiny, vyhnout se pauze na oběd, vystát frontu až na ulici a pak vnutit otrávené úředníci svoje peníze. Jedině cash, karty nebrali. Takhle to alespoň fungovalo v době, kdy jsem tuhle věc vyřizoval naposledy. Pak se snad trochu zlepšili.

Jenda

Když už se přistupuje ke zvyšování jízdného, tak by bylo zároveň záhodno zvýšit právě pokuty. 1500, respektive dokonce 800, to jsou v dnešní době úplně směšné částky.

Pezos

60 € je takový zlatý standard i v tom bohatém Německu 😉

Revizor

Jen pro zajímavost, jízda na černo je většině zemí světa po několika udělených pokutách trestným činem. V Německu za to tuśím sedí stovky lidí 🙂

SaulGoodman

Což teda rozhodně není něco, čím se inspirovat. Už takhle máme vězení plná neplatičů alimentů, což je obdobný nesmysl. Ten člověk něco neplatí, tak ho šoupneme do vězení, kde sice nebude platit nadále, ale zato bude generovat další náklady pro státní rozpočet a „s trochou štěstí“ se tam ještě něco přiučí a až vyleze, tak třeba bude páchat i závažnější trestnou činnost.

Ono obecně jakákoliv ekonomická kriminalita v podstatě by se dala řešit náramkem na nohu (domácí vězení s výjimkou cest do/z zaměstnání).

Vít Jůza

Člověk si z jakéhokoliv důvodu nebo bez důvodu třeba i jen zapomene píchnout zakoupenou jízdenku (pokud se mu ji tedy vůbec podařilo sehnat), a už mu hrozí pokuta ve výši, která pro někoho může být likvidační … hlásí se stanice, ale připomenutí k označení jízdenky žádné … naposledy jsem si to takhle uvědomil po 5 zastávkách, naštěstí bez setkání s revizorem …. ten systém s těmi pokutami je nelidský, pokud už se šetří na průvodčích, měla by vždy být možnost nákupu jízdenky u řidiče, případně i z automatu ve vozidle, a měli by být cestující nepřehlédnutelně a nepřeslechnutelně vyzývání k… Číst vice »

robert

Jedinou starostí cestujícího po nástupu do vozu je si označit jízdenku. Pokud to někdo nedokáže, nemá tam co se dělat. Je to napsáno na jízdence i ve voze. Všechno ostatní jsou výmluvy.

Revizor

Tak chování vestiček je všeoběcně známé. Poslední roky se to zlepšilo, ale předtím to bylo otřesné. Jedinou starostí revizorů by mělo především nebýt vybírat si lehké cíle na navýšení osobního ohodnocení.

Karl vB.

A hlášení „Dbejte své osobní bezpečnosti“ po vzoru SprŽel byste náhodou zavést nechtěl?

Samo

Ideálny model je riešenie kde sa diferencuje jedno zabudnutie lístka oproti systematickej jazde na čierno. Inak povedané, prvá pokuta nižšia, ďalšie postupne vyššie.

Honza

Přirážky k jízdnému se od 1.8. také navyšují. Základní sazba je stále 1500Kč, při zaplacení na místě, nebo do 15 kalendářních dnů se snižuje na 1000Kč, při následném nákupu ročního kuponu se snižuje na 800Kč. Taktéž se navyšují přirážky za neuhrazené zavazadlo, nebo přepravné za psa.

Revizor

Naprosto zbytečné. Velká část je stejně nevymahatelná. Rozdíl to žádný neudělá.