Čedok začal s prodejem vlakových zájezdů do Chorvatska, samostatné jízdenky v prodeji ještě nejsou

První vlak RegioJetu dorazil do stanice Rijeka. Autor: Zdopravy.cz/Jan SůraPrvní vlak RegioJetu dorazil do stanice Rijeka. Autor: Zdopravy.cz/Jan Sůra

Oproti loňsku došlo k výrazné redukci jízdních řádů.

Zájemci o dovolenou v Chorvatsku přímým vlakem z Prahy mohou od dnešního dne nakupovat zájezdy s železniční dopravou. Na koupi samostatných jízdenek si ale musejí ještě počkat. RegioJet jako provozovatel vlaku zatím prodej jízdenek nespustil.

Zájezdy vlakovou dopravou začal dnes prodávat Čedok. „Po úspěšné loňské sezóně opět spouštíme předprodej zájezdů vlakem do Chorvatska, které nabízejí pohodlnou a více ekologickou alternativu pro všechny klienty, kteří si chtějí užít cestu po železnici a vyrazit letos v létě na dovolenou k Jaderskému moři. Obliba vlakové dopravy roste jak u poznávacích zájezdů, tak i pobytů u moře,“ okomentoval Aleš Ondrůj, produktový a marketingový ředitel Čedoku.

Vlaky RegioJetu budou jezdit podle nového jízdního řádu od 16. června 2023 do konce září třikrát týdně, vždy v úterý, pátek a neděli. Souprava složená celkem z patnácti vozů bude jezdit z několika zastávek až do chorvatské Rijeky a nabídne turistům ubytovací vozy nebo vagóny se sedačkami.

Bez kontrol na hranicích

Všechny vlakové zájezdy s Čedokem v balíčku obsahují zpáteční jízdenku, ubytování, případně i stravování, a autobusové transfery mezi nádražím a hotelem. V prodeji jsou pobyty od tří do sedmi nocí v hotelích na Istrii, Kvarneru, ostrově Krk a na Makarské riviéře.

RegioJet na začátku února oznámil plánovaný jízdní řád. „Předprodej zatím není spuštěn, dořešujeme některé jeho provozní aspekty,“ řekla mluvčí RegioJetu Alexandra Janoušek Kostřicová.

Oproti minulé sezóně bude provoz vlaků do Chorvatska řidší. Vlaky budou jezdit od 16. června do 30. září třikrát týdně. Loni jezdily o prázdninách denně.
Z jízdního řádu navíc vypadla větev do Splitu, spoje budou jezdit jen do Rijeky. Návazné autobusy budou vyjíždět z Ogulinu a Rijeky do destinací na pobřeží Jadranu. Mezi 16. a 30. červnem bude spojení vedeno přes Vysočinu, tedy přes Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou, od července do konce sezóny pak spoje pojedou přes Pardubice a Českou Třebovou. Přibude nová zastávka Celje ve Slovinsku. Díky vstupu Chorvatska do schengenského prostoru odpadnou pasové kontroly na hranicích.

Tagy Čedok RegioJet vlakem do Chorvatska vlaky do Chorvatska
34 komentářů