RegioJet omezí letní vlaky do Chorvatska. Pojedou třikrát týdně do Rijeky

Vlak RegioJetu ve stanici Rijeka. Pramen: RegioJetVlak RegioJetu ve stanici Rijeka. Pramen: RegioJet

Společnost očekává, že s úpravou jízdního řádu se zvýší stabilita provozu. Soupravy budou mít více času na obrat.

Železniční dopravce RegioJet dnes potvrdil, že pro letošní léto znovu počítá s provozováním dovolenkových spojů do Chorvatska. Oproti minulé sezoně bude ale provoz řidší. Vlaky budou jezdit od 16. června do 30. září třikrát týdně. Loni jezdily o prázdninách denně.

Z jízdního řádu navíc vypadla větev do Splitu, spoje budou jezdit jen do Rijeky. Návazné autobusy budou vyjíždět z Ogulinu a Rijeky do destinací na pobřeží Jadranu. Prodej jízdenek bude spuštěn v nejbližších týdnech, uvedla firma.

Patnáctivozová souprava bude vyjíždět z Prahy každé úterý, pátek a neděli. Z Rijeky se bude odjíždět v pondělí, středu a sobotu. „Nepojedeme do Splitu souhrou více faktorů. Kvůli výlukám i cestujícím jsme upravili trasu i jízdní řád, kdy došlo k posunu zpátečního spoje tak zásadně, že by obrat nebylo možné provést. Tento krok se může jevit negativně, ale naopak pomůže větší stabilitě provozu. Soupravy budou mít víc času na obrat a další úkony související s údržbou, úklidem či skladněním. Zároveň o Split zákazníci nepřijdou, budou se tam moci dostat návaznými autobusy,“ sdělila deníku Zdopravy.cz Tereza Ptáčková, manažerka mezinárodních projektů RegioJetu.

Mezi 16. a 30. červnem bude spojení vedeno přes Vysočinu, tedy přes Havlíčkův Brod a Žďár nad Sázavou, od července do konce sezony pak spoje pojedou přes Pardubice a Českou Třebovou. Přibude nová zastávka Celje ve Slovinsku. Díky vstupu Chorvatska do schengenského prostoru odpadnou pasové kontroly na hranicích.

Z Prahy se bude odjíždět kolem páté hodiny odpolední, z Brna před osmou večerní a z Bratislavy krátce před půl desátou. Příjezd do Chorvatska je plánován na dopoledne. Nazpět do Česka bude vlak z Rijeky vyjíždět krátce před třetí odpoledne. Příjezd do Brna, Prahy a dalších českých měst bude ráno či dopoledne.

„Věříme, že dřívější dopolední příjezd do Česka bude pro cestující komfortnější oproti odpolední variantě z minulých let, kdy byl příjezd například do Prahy až po 13. hodině,“ doplnila Ptáčková.

Kapacita vlaku bude kolem 550 cestujících.

Tagy Chorvatsko RegioJet vlaky do Chorvatska
156 komentářů