ČD zrušily nabídku ČD Advent, levné jízdenky na vánoční trhy nezmizely

Drážďanský adventní trh Striezelmarkt. Foto: dresden.infoDrážďanský adventní trh Striezelmarkt. Foto: dresden.info

Z nabídky Českých drah zmizela po několika letech nabídka pro zvýhodněné cesty na vánoční trhy v okolních zemích ČD Tip

Zpět na článek
18 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
D

A do Vídně si z jižní Moravy můžete zajet na otočku už za krásných 1020 Kč 🙂 protože těch pár akčních jízdenek je samozřejmě dávno fuč.

petr.r

tak zpáteční brno-víden je za pěkných žlutých chechtáků 117kč, jestli jezdíte autem, tak určitě i zaplatíte více.

Alex, Havířov

RJ má dvě zásadní výhody proti Včasné Evropě
1. i chvíli před odjezdem ji jde koupit za levnou cenu (pokud ten vlak není moc naplněn). U ČD méně jak 3 dny před odjezdem cena závratě vzroste
2. v RJ ji zrušíš bez jakýchkoliv sankcí i 15 min. před odjezdem. U ČD Včasná Evropě Tě to stojí minimálně 3 Eura.

petr.r

dívám se tedy na čd a tedy i když railjet je skoro prázdný, tak proč nenalákají lidi levnějším jízdným? Chápu když je naplněn, ale třeba středa, čtvrtek? Nemá RJ lepší cenovou politiku pro chudší sféru co počítá každou korunku?

Jaroslav

Dnes jsem jel z Břeclavi do Vídně tam 238 kč zpět 185 kč včasná jízdenka Evropa koupeno 2 týdny předem,z Brna je stejná cena.

Alex, Havířov

RJ má dvě zásadní výhody proti Včasné Evropě
1. i chvíli před odjezdem ji jde koupit za levnou cenu (pokud ten vlak není moc naplněn). U ČD méně jak 3 dny před odjezdem cena závratě vzroste
2. v RJ ji zrušíš bez jakýchkoliv sankcí i 15 min. před odjezdem. U ČD Včasná Evropě Tě to stojí minimálně 3 Eura.

xxxyyy

Vánoční kometa je Os, nikoliv Sp.
A nejsou to vlaky, je to pouze vlak: jeden pár.

Alex, Havířov

Nemusíš ho brát hned za slovo…. To je tarifně úplně jedno – mezi Sp a Os není žádný rozdíl. A podle počtu zastávek to také nejde rozlišovat. Např. v novém GVD bude jako spěšňák veden vlak Návsí – Ostrava Stodolní, který z cca 20 zastávek projede pouze 2 a také nevím, co je na spěšňákách Krnov – Jeseník, které staví prakticky také všude a naopak existuje osobák Krnov – Olomouc, který zastavuje téměř stejně málo často jak rychlík. Taktéž Ex120 Hradčany (Žilina – Praha) svým počtem zastavení připomíná nějaký spěšňák a leckterý obyčejný rychlík zastavuje na této trase mezi Prahou… Číst vice »

babilon

U jízdenky Labe-Elbe jsou ještě další změny – platí jen na území kraje bez přesahu, tj. jen do Hněvic, nikoliv až do Vraňan, neplatí v EC, a použít ji lze pouze z/do stanice, kde vlak staví.

železničář v důchodu

A není to třeba nějaká „harmonizace podmínek“ s tarifem DÚK? Podle něho snad přece platí něco podobného i pro jeho použití, ne?

babilon

Ano, je to důsledek toho, že Labe-Elbe už není nabídkou ČD, ale DÚK.

coudy

To nebyla nabídka ČD ale DUK a ty si dále nepřáli aby to ČD dále prodávali mimo DUK. A také zrušili přesah mezi kraji.
S účinností od 1. 4. 2018 je jízdenka Labe – Elbe na základě požadavku Ústeckého kraje zahrnuta do regionálního tarifu DÚK (Integrovaný systém Doprava Ústeckého kraje) jako integrovaná jízdenka DÚK a VVO. ČD tuto integrovanou jízdenku prodávají ve svých pokladnách pouze na území DÚK, tak jak ukládá Tarif DÚK.

Alex, Havířov

To je tak ale se všemi krajskými jízdenkami. Mimo jejich kraj (příp. její rozsah) je nekoupíš. Např. ve Vsetíně také nekoupíš jízdenku ODIS platnou z Val. Meziříčí nebo IDSOK platnou z Hustopečí nad Bečvou.
Rovněž např. v Přerově nebo Olomouci nekoupíš jízdenku IDSJMK platnou z Nezamyslic…..
A v Zábřehu na Moravě také nekoupíš jízdenku IREDO platnou z Tatenic apod….
Kdyby toto šlo, to by se mnohem lépe a levněji jezdilo.

MarKing

no tak si tu IDS koupím přes mobil, proč by to nešlo; rozdělení trasy na IDS a neIDS úsek běžně dělám, ale ne vždy to má význam

Petr 766

To je otázka, některé jízdenky z mobilu se ve vlaku neuznávají.

Josef Ticha

Naštěstí je mezi ČD a DÚK asi nějaká úmluva, protože jízdenky Labe-Elbe a síťové DÚK se dají koupit na nádražích mezi Chebem a Ostrovem (tj. na trati č. 140). Vyzkoušeno osobně v říjnu, kdy jsem kupoval v Sokolově zpáteční jízdenku do Klášterce + Labe-Elbe, abych se dostal do Saského Švýcarska. Do velikonoc 2018 stačila jízdenka do Ostrova+Labe-Elbe. Díky změnám dnes vyjde výlet na Labe-Elbe 2x dráž…

Zbyněk

Není pravda, že by průvodčí prodával Labe-Elbe za 40 Kč přirážku. Když jedete ty dlouhé tři hodiny osobním vlakem, musí vám jej průvodčí vystavit bez přirážky, jelikož stanice nejsou obsazené a pro svoje pohodlí vystaví průvodčí ze zkušenosti jízdenku i dávno před hranicemi kraje.

To

Nj, ty krajské jízdenky budou mít jen samá pozitiva