ČD Cargo má první vectron z nové série, motivem vlajky připomene výročí republiky

Devátý vectron pro ČD Cargo připomněl sto let republiky. Pramen: ČD CargoDevátý vectron pro ČD Cargo připomněl sto let republiky. Pramen: ČD Cargo

Do České republiky koncem října dorazila první lokomotiva Siemens Vectron ze čtyřkusé série pro ČD Cargo. Státní dopravce si čtyři

Do České republiky koncem října dorazila první lokomotiva Siemens Vectron ze čtyřkusé série pro ČD Cargo. Státní dopravce si čtyři další vectrony (řada 383) objednal letos v létě, z minulých dodávek už má osm těchto strojů.

Vectron s číslem 009 zamířil na zkušební okruh u Velimi, kde projde potřebnými testy a dostane nový polep. Ten bude připomínat sto let od ustavení republiky a vzniku ČSD. Dominantním motivem na lokomotivě bude československá (česká) vlajka.

Lokomotiva Siemens Vectron míří do služeb ČD Cargo.
Pramen: ČD CargoVectron s číslem devět připomene výročí republiky i ČSD.
Pramen: ČD CargoDevátý vectron pro ČD Cargo připomněl sto let republiky.
Pramen: ČD Cargo

V čele vlaků ČD Cargo by se nová lokomotiva měla objevit ve druhé polovině listopadu. Podle ředitele Odboru podpory prodeje Michala Roha by mohly i zbylé tři stroje dorazit ještě před koncem roku, do provozu se dostanou ale až po Novém roce.

ČD Cargo má zároveň objednáno deset strojů Traxx MS3 od Bombardieru. Půjde o vůbec první traxxy ve flotile státního dopravce, postupně by měly dorazit v letech 2019 a 2020.

Tagy ČD Cargo lokomotiva Siemens Vectron
45 komentářů