Budějovická MHD míří se zpožděním k platbám kartou ve vozech, zakázku získala AŽD Praha

Elektrické midibusy českobudějovické MHD. Pramen: Dopravní podnik města České BudějoviceElektrické midibusy českobudějovické MHD. Pramen: Dopravní podnik města České Budějovice

Budějovice ve stopách Ostravy. V tamní MHD bude možné cestovat jen s platební kartou.

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Renata Veselá

Dobré řešení, konečně nebude nutné hledat automat na jízdenky, nebo platit drahé jízdné u řidiče. ˇPotvrzení ,že bylo zaplaceno určitě bude nějakým zvukovým signálem..

Tim

V článku je malá nepřesnost, kdy se ČB systém srovnává s ostravským. V Ostravě není třeba přikládat kartu při každém nástupu a výstupu jak se uvádí, ale vždy při nástupu, a při výstupu jen v těch případech, kdy chcete ušetřit peníze za jízdné při cestě trvající méně než 10 minut.

PetrD

Pro úplné doplnění – Pípnutí při výstupu ->jen při samostatné jedné jízdě, kdy se do 30 min nebude přestupovat.

PetrD

A jízda bude do těch 10 minut

Vlastimil Kocurek

Na obrázku jsou trolejbusy, ne midibusy. Snad je to evidentní.

noerf

Nikoliv jsou to oficiálně elektrobusy s možností dobiíjení z trolejoveho vedení.

Vlastimil Kocurek

Díky za opravu

libcha

Ještě by měli napsat, zda/jak cestující pozná, že mu jízdenka ještě platí, a do kdy. Ale jinak se těším, budu to určitě používat.

Marian

Myslím si, že bezjízdenkový systém je špatně. V podstatě to vylučuje možnost zakoupení jízdenky někomu jinému. Když to totiž někdo udělá, musí s ním jet celou cestu a je s ním v podstatě svázán. Možná to někomu přijde úsměvné, ale podobných událostí je mnoho. Například platba za skupinu turistů. A varianta, že někdy může spadnout systém a platba se v něm ztratí, je už fakt jen málo pravděpodobná příhoda, ale bohužel možná. Mimo jiné i takový stres nebo aspoň nepříjemný pocit, že nevím, jestli jsem zaplatil správně a nejedu na černo, rozhodně komfortu cestování veřejnou dopravou nepřidá. To už pro… Číst vice »

Erskine

Konzervativní cestující nemusí mít obavu – zároveň zůstane zachována možnost použití tradiční papírové jízdenky.

Bertik

To je je kec k abys sam sobe oduvodnil auto. V Ostrave to funguje bez problemu a terminal umoznuje kontrolu.

PetrD

„po dobu platnosti zakoupené jízdenky již není třeba nic dalšího řešit“ tzn. úplně to samé, jako si koupit obyčejnou časovou papírovou jízdenku. Já bych teda radši jako v Ostravě pípal při každém nástupu, ať právě nemusím řešit ten čas.