LOT 3a leaderboard

Budějovice dostanou elektrické midibusy, zavedou síť linek v historickém jádru

Elektrobus, MHD České Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářElektrobus, MHD České Budějovice. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Dopravní podnik města České Budějovice obdrží během října jedenáct nových elektrobusů Škoda 29 BB. Využije je ke spuštění tří nových

Zpět na článek
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Radim Cenek

Měl jsem za to, že pokud vozidlo odebírá elektřinu za jízdy z troleje, tak se jedná o trolejbus. Zde se však píše o elektrobusech, dobíjených za jízdy z troleje. Existuje tedy nějaký faktický rozdíl mezi parciálním trolejbusem a elektrickým autobusem, nebo lze totožné vozidlo formálně provozovat v jednom městě jako drážní vozidlo (trolejbus) a v jiném městě jako silniční vozidlo (autobus)?

PetrB

Elektrobus Solaris Škoda BB 29 má na střeše pantograf a tedy se bude či nabíjí se vždy na konečné zastávce. Elektrobusy se budou nabíjet v Jírovcově ulici u parkoviště P+R.
No a ode dnes, tj. 1.10.2018 zajišťují v Bílině provoz MHD elektrobusy SOR EBN 11.
Více zde:
https://www.bilina.cz/cs/aktuality/od-rijna-zacnou-v-biline-jezdit-elektrobusy.html

Radim Cenek

V článku se píše, že „midibusy se budou dobíjet za jízdy z trolejbusové troleje“ – což by s pantografem nešlo.

PetrB

Nové 9 metrové elektrobusy pro České Budějovice jsou vůbec nejkratší a nejmenší vozidla, které Škoda Electric vyrobí. „Vozy jsou ale unikátní svým řešením. Elektrobusy se budou pravidelně a krátce nabíjet pantografem přímo ze stávající trolejbusové troleje přibližně každých 50 km. K tomuto účelu jsou vybaveny galvanicky odděleným nabíječem přímo na vozidle,“ vysvětluje Radek Kapr, obchodní manažer Škoda Electric.
Zdroj: https://www.skoda.cz/skoda-electric-doda-nove-elektrobusy-do-ceskych-budejovic/akže v článku je asi chyba. Nedokážu si představit tykadla na 9ti metrovém busu.

PetrB

Sdruzeni majitelu domu 😀 Snad cela Krajinska patri panu velkopodnikateli Prazakovi, ktery se vsude chvasta tim, ze je budejcky patriot a kdyz doslo na MHD tak to uz se mu nelibilo…

noerf

PetrB: Hlavnim problémem je, že sdružení majitelů budov na náměstí Přemysla Otakara II. pravděpodobně bude podávat podobnou žalobu.
Takže se může stát, že od ledna bebo v létě provoz zase skončí.

Karel (ne Pražák)

Ono těch 200 – 300 m pěšky vás zabije, co ?A to, že město nedodržuje zákony vám nevadí? Já nedodržet zákon, tak mi dají pokutu a pak mne klidně zavřou. Ale co? Všichni žehráte, jak se za bolševika dělalo vše špatně a najednou vám vadí, že pěší zona nebude pěší zona. Zásobování má vjezd povolen, tak o co jde?

PetrB

Me ne, ale jiny treba jo. Treba ti co se nemuzou dobre pohybovat (starsi lide, vozickari, mamky s kocarky atd.), ale vy misto toho, aby jste videl klady vam vadi 10ti metrovy autobus. Mimochodem do pesi zony je mozno poslat tramvaj. Tak az se toho nekdo chytne a zavede tramvaj dejme tomu od Nadrazi pres Lannovku na namesti a dale Krajinskou na Nove Mesto (Palacak, Jirovcovka) Vas ta pasivni agresivita snad prejde 😂. Mimochodem o te tramvaji se zacina uz uvazovat ted:
České Budějovice zvažují, zda do ulic po desetiletích vrátí tramvaj
https://budejovice.idnes.cz/budejovice-tramvaj-lannova-trida-turismus-doprava-f8q-/budejovice-zpravy.aspx?c=A171229_373152_budejovice-zpravy_jbr

Liberal shark

Naprosty souhlas.

PetrB

Ja mam za to, ze ta 23 se bude pri prijezdu na namesti prevlelat na 21 nebo 22. Jisty si tim vsak nejsem.