z prahy

Budapešť objednala u konsorcia Škoda/Solaris dalších 48 trolejbusů

Trolejbus 27Tr pro Budapešť. Pramen: Škoda TransportationTrolejbus 27Tr pro Budapešť. Pramen: Škoda Transportation

Škodovácká flotila v maďarském hlavním městě se rozroste na 108 trolejbusů.

Budapešť využila možnosti rámcové smlouvy z roku 2014 a objednala u sdružení firem Škoda Transportation a Solaris dalších 48 trolejbusů. Tím se škodovácká flotila v maďarském hlavním městě rozroste na 108 trolejbusů. Prvních 60 vozidel již bylo dodáno. Oznámila to dnes Škoda.

„Maďarsko patří k našim tradičním exportním teritoriím, v Budapešti jezdí nejen trolejbusy, ale i metro s pohony vyrobenými ve Škodovce,“ uvedl prezident Škody Petr Brzezina.

Budapešť v rámci nově uzavřené objednávky získá 12 dvanáctimetrových vozů a 36 osmnáctimetrových kloubových trolejbusů. Půjde o takzvané parciální trolejbusy, které jsou schopné část trasy urazit mimo troleje na bateriový pohon. „Baterie se dobíjejí během jízdy na troleji a v kombinaci s trolejovým napájením to zajišťuje velkou flexibilitu v nasazování trolejbusů,“ uvedl vedoucí obchodního úseku společnosti Škoda Electric Pavel Kuch.

Součástí vozidel bude také kamerový systém, nebo systém na vážení cestujících, který udává i jejich počet. „Díky tomu lze také zjistit, kdy a kde cestující nastupují a vystupují. Systém tak slouží pro optimální plánování trolejbusových linek a snižování nákladů,“ doplnil Kuch.

Trolejbusy od Škody jezdí také v Segedínu a Debrecínu, do Miskolce dodala česká strojírenská skupina 31 tramvají ForCity Classic.

Tagy Budapešť Maďarsko Škoda Transportation trolejbusy
8 komentářů