Brno zavádí do parkování v okolí Lesnické ulice princip květinky

Lesnická ulice v Brně. Foto: Mojebillboardy.czLesnická ulice v Brně. Foto: Mojebillboardy.cz

Z Lesnické kvůli rekonstrukci zmizí desítky míst, lidé budou moci parkovat v okolních zónách.

Zpět na článek
24 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
LKB

Modre zony jeste stale povazuji za zlo. A prekvapuje me, ze brnensky magistrat takove zlo nejen uchovava, ale jeste rozsiruje…

Honza

Jak dlouho si ještě lidi všechnu tu buzeraci nechají líbit? Celé století dělají vládnoucí režimy vše pro to, aby lidé kupovali auta, servisovali je, spotřebovávali PHM, tedy i odváděli spotřební daně, DPH, spoluvytvářeli tak zaměstnanost v x navazujících oborech. Bez auta se servisáci, obchoďáci a x dalších profesí nemine. Dále kromě jiného i vlivem švindlekologie roste tlak na jejich nadvýrobu (místo, aby se provozovalo to, co už vyrobeno bylo), kromě jiného jsou auta s každou generací větší… Kdokoliv soudný by tedy řešil, jak kapacitu parkovacích míst navyšovat, ne jich ubírat a ještě dělat nějaké modré zlo. Kromě toho, že par… Číst vice »

zdeno

Nejsem zdejší a tak se ptám, co je princip „květinky“?

Robert

Ano, podrobněji je princip květinky a systém parkování v Brně vysvětlený například na sttránkách carsharingu Autonapůl zde: https://www.autonapul.cz/parkovani-v-brne/

bob

a kde budou parkovat ti z okolních ulic ? na parkovištích magistrátu ?

M19

Na Lesnické se ve spodní části neparkovalo nikdy a tam v okolních ulicích parkují dávno, to samé se dá říct o horní části ulice, kde sice pár parkovacích míst je, ale jsou relativně nové, takže místní stejně parkují v okolí a ve střední části ulice jsou rodinné domy s vlastními vjezdy a zahradami, tam se na ulici neparkovalo nikdy. Takže je to spíše také PR než reálný problém, ale neznalých o to militantnějších diskutujících je tu pomalu víc, než vlastníků aut, kterých se to týká.

Cestující, teď ale doma

Z okolních ulic si zaparkuji bud na svém pozemku nebo tam, kde bude volno.

leviathan

Ježíšimarjá, tak prostá věc, že když se kvůli rekonstrukci ulice, kde normálně parkuji, musím s autem přemístit jinam, a to i do zpoplatněných zón, je nabíledni. „Princip květinky“? Ehm, a co mravní principy?

Karel_x

Když už je to něco, s čím souhlasí jen menšina, tak tomu aspoň dáme pozitivní květnaté pojmenování a problém zmizí.

pave69

Lesnickou opravují od 9.1., parkovat jinde půjde od 1.2…. Co mají obyvatelé dělat mezi tím? Asi počkat 🙂

Meno

To co všichni, vzít auto do kapsy a jít domů …

Jiří Kocurek

To úřad neřeší. Vojáci tam mají likusáky pro záklaďáky, betonový buzerplac, vešla by se tam stovka vétřiesek a ještě by se vytočil autobus. Z nějkého důvodu to slouží k opadávání omítky.

M19

V Lesnické se nedalo stát ani před opravou a nepůjde to ani po opravě.

M19

Doplním, s jedinou výjimkou, což bylo těch pár míst v té poslední části směrem na Lesnou. Ovšem tam místních stávalo jen pár.

leviathan

No, to je až na tříde gen. Píky. Ale máte pravdu, že na dočasné, popř. i trvalejší parkování lidí z lesnické to je ideální plocha. padání omítky na ní naštěstí nehrozí, od budov je oddělena zelenými pásy.

Právník

A co mravní principy?

M19

To samé co dělali předtím. Na Lesnické se stát nedalo ani předtím.

M19

Doplním, s jedinou výjimkou, což bylo těch pár míst v té poslední části směrem na Lesnou. Ovšem tam místních stávalo jen pár.

Pavel

Jsem rád, že nemusím v Brně parkovat, jejich systém mi připadá čím dál víc překombinovaný.

Pája

Snad s rekonstrukcí zmizí ty panely.

Tomáš Gottschalk

Samozřejmě, koleje budou zality do asfaltu. Dokonce se podaří zachovat část zdravých lip.

leviathan

Nebylo by lépe zachovat celou zdravou část lip?

Tomáš Gottschalk

Napsal jsem to blbě – k zemi šly nemocné stromy, zdravé se obednily a doufejme, že stavbu přečkají bez úhony. V závěru reko bude dosadba nových stromů – babyky si pamatuju.