Brno zaplatí podchod a lávku u stanice Královo Pole

Vizualizace budoucí podoby stanice Brno-Královo Pole. Foto: rch.architectsVizualizace budoucí podoby stanice Brno-Královo Pole. Foto: rch.architects

Proměna nádraží má začít příští rok.

Brno podepíše se Správou železnic dohodu společném postupu při rekonstrukci stanice Brno-Královo Pole. Během akce má dojít na náklady města k proražení podchodu pod železniční stanicí směrem k ulici Myslínova.

Radní již minulý týden schválili text smlouvy o spolupráci při rekonstrukci stanice, která má začít příští rok. Všechny práce bude mít na starost Správa železnic, které pak město příslušný podíl nákladů uhradí.

Pro co nejrychlejší a nejkvalitnější provedení rekonstrukce nádraží v Králově Poli včetně našeho záměru vybudování pohodlné, rychlé a bezpečné cesty pro pěší od ulice Myslínova je nezbytné, aby vše probíhalo v úzké koordinaci bez nežádoucích časových prodlev,“ uvedla primátorka města Brna Markéta Vaňková.

Rekonstrukce nádraží by měla odstartovat v lednu 2023. Kompletní stavba úseku od Brna-Maloměřice až po Kuřim by měla stát okolo 2,8 miliardy korun. Předpokládané náklady města Brna na prodloužení podchodu, jeho osvětlení a zastřešení výstupu z něj jsou vyčísleny na 17,5 milionu korun bez DPH, definitivní částka bude samozřejmě známa až po výběru zhotovitele.

Kromě toho město plánuje navazující lávku přes Ponávku do ulice Myslínova, což je samostatná stavba, avšak se stejným termínem dokončení,“ dodala Vaňková.

Přes 70 let stará a pro dnešní potřeby nevyhovující nádražní budova bude zbourána, místo ní vznikne nový dvoupodlažní bezbariérový objekt se službami a zázemím pro cestující. Dojde i ke kompletní výměně kolejiště, vybudování nových zastřešených nástupišť s bezbariérovým přístupem, informačního a orientačního systému i zabezpečovacího zařízení. Součástí investiční akce je také rekonstrukce koleje č. 1 v celém úseku z Brna-Maloměřic až do Kuřimi. Cílem je zkrácení jízdní doby tranzitních spojů v úseku Maloměřice – Královo Pole, zlepšení komfortu cestování a zvýšení bezpečnosti. Po dobu výstavby nové výpravní budovy bude zázemí pro cestující zajištěno pomocí mobilních kontejnerů.

Vizualizace budoucí podoby stanice Brno-Královo Pole. Foto: rch.architectsVizualizace budoucí podoby stanice Brno-Královo Pole. Foto: rch.architectsVizualizace budoucí podoby stanice Brno-Královo Pole. Foto: rch.architects
Tagy brno Brno-Královo Pole Královo Pole Správa železnic
24 komentářů