Brno: Začíná druhá etapa omezení na Tomkově náměstí, přijde tramvajová výluka

Vizualizace úseku VMO Tomkovo náměstí - Rokytova. Foto: Brno.czVizualizace úseku VMO Tomkovo náměstí - Rokytova. Foto: Brno.cz

Tramvajová výluka potrvá až do 11. prosince.

Zpět na článek
20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lukáš

Další výluka na lince 4… Z posledních pěti let byla v provozu na celé trase dohromady tak rok, ne? 😀

Jaaa

Placelesness a humusáctví v přímém přenosu.

Křižovatka reálně neprostupná pro nikoho kromě aut. O nějaké estetice vzůbec škoda hovořit.

Opravdu městotvorný prvek jak noha.

Mylně jsem si myslel, že takové obludné řešení už dneska vzniknout nemůže. ŘSD + Magistrát Brna jsou mentálně stále v roce 1970.

A kde že je slovutný odsunovač nádraží, světový hlavní architekt města Brna, Sedláček? Zde je vizitka jeho umu. Neudělal vůbec NIC. Ten člověk prostě nemá na svěm mìstě co dělat.

Polobrňák

Bydlím kousek od zastávky Krásného, myslím, že je dobré se taky podívat, jak to vypadá pod MUK, asi 50 m od této zastávky. V tomto případě to bude to stejné po pár letech.
Nenazval bych to nějak šíleně odporné nebo strašidelné, ale za barákem to asi mít nechcete.
Přidám i link:
https://www.google.com/maps/@49.1909884,16.6480549,3a,75y,104.68h,77.96t/data=!3m6!1e1!3m4!1sVQsXh4X3cmi3E8Ha4ybsZA!2e0!7i13312!8i6656

robert

A byl tam dřív tenhle nájezd nebo ty?

Polobrňák

Tak ten příspěvek byl jako námět na zamyšlení, když je řečeno to A, že se zlepší průjezdnost lokality, tak jsem chtěl upozornit i na to B. Nebylo to myšleno, jako nářek nad polohou mého bydlení.

robert

A kdo může za to, že jsou někteří lidi vandalové?

LKB

Z toho článku nevyplývá, kdy má být zastaven provoz 25 a 26 přes Tomkovo náměstí. Chápu, že to asi nebylo součástí oficiální informace, ale myslím si, že by to mělo být upřesněno, ať Brňané ví, na co se nachystat. I když člověk jezdí autem, někdy MHD potřebuje.

Vojta

Takže se vlastně bude točit v blokové smyčce na Mostecké, akorát s doplněnou zastávkou. To je teď takový nedostatek obousměrných šalin? Čekal bych, že se vloží výhybka (kaliforňan) někam před Tomkovo náměstí. Takto je interval 15 minut náhradní dopravy (byť o prázdninách) pro většinu Husovic a Maloměřice celkem nic moc.

Kubin

Já naopak doufám, že toho DP využije k opravě tramvajové trati v ul. Valchařské. V tom úselu je už opravdu nic moc…

Tomáš Gottschalk

Vaclhařská je čerstvě opravená.

Jaaa

Jj, udělali jsme tam výluku tramvajového provozu, abychom to za rok mohli zase zavřít. 🙂

Luděk

Spíš bych řekl že do konce srpna nebude kde využit 20m vozy a od září jestli se vrátí původní 11 tak potom možná tam

Vojta

11 zůstane asi pendlovat mezi Žabinama a Komínem, od 20. září – po znovuotevření tratí na Lesnou a do Lískovce má údajně jezdit nová posilová linka 7 (Lesná – ) Zemědělská – Cejl – Vojtova – Švermova https://smlouvy.gov.cz/smlouva/soubor/19146967/dodatek%2025%20ke%20sml.%20%C4%8D.%2054090907217.pdf

robert

Problém je v tom, že teď probíhají výluky, kdy jsou kachny potřeba. Máš linku 7, máš linku 8. Nějaké musejí zůstat jako záložní. A navíc linka 4 není tak vytížená, že by bylo nutné ji prodloužit o dvě zastávky z Mostecké na Tomkovo náměstí. To fakt není nutné.

Tomáš Gottschalk

Na současné d7 jsou jenom dvě kačeny.

Vojta

A taky 1 ks linka 11 🙂 V prázdninovém provozu je ta výprava nižší a od září se zas uvolní ty 2 ks ze sedmičky a d-4 zas není tak dlouhá linka po tom zkrácení. Ale spíš se mě nelíbí poslední dobou ta móda, že náhradní doprava je jenom za některé spoje, interval 15 minut ve špičce (byť o prázdninách) pro oblast typu náměstí Republiky mi úplně v pohodě nepřijde.

Anna Kournikova

S prominutím meleš blbosti. Není to tak dávno, co d-4 byla obsluhována obousměrnými vozy, při výluce do Masarykovy čtvrti, s ukončením na Úvoze. Při plném provozu d-8. Takže KT8 by bylo dost i na případné obsazení d-4, kdyby se chtělo.

PvvS

No na plnej počet KT8 bych nesázel. Stačí je začít sázet do dílen. Už teď jsme -2 a jakmile naběhnou do dílen další, tak to půjde rychle.

robert

Meleš blbosti, Ančo.
Ale třeba jsi lepší než plánovači z DPMB. 🙂 Už sis to zkoušela prosadit?

PvvS

Ještě je spojení na SO. A ten kaliforňan by se stejně v další etapě likvidoval. To by se to zkracovalo k poště ? On ten tomkáč se bude kopat poměrně hodně a to i do Dukelské. Zbytečná komplikace tam tahat šalinu.