Brno ukazuje budoucí podobu hlavního nádraží jako 3D model

3D model nového brněnského hlavního nádraží. Foto: Galerie Vaňkovka3D model nového brněnského hlavního nádraží. Foto: Galerie Vaňkovka

Do 3D modelu porota vkládala jednotlivé soutěžní návrhy.

Až do 5. února si mohou návštěvníci brněnského nákupního centra Galerie Vaňkovka prohlédnout, jak bude vypadat budoucí hlavní nádraží ve městě. Včera byla slavnostně zahájena výstava, jejíž součástí je i 3D model vítězného návrhu.

Velký 3D model vzniknul na základě územní studie nové čtvrti Trnitá. V minulosti byl využíván porotou v mezinárodní soutěži o nové brněnské nádraží, kdy do něj byly vkládány jednotlivé soutěžní návrhy. V Galerii Vaňkovka je vystaven s vloženým vítězným návrhem nizozemského ateliéru Benthem Crouwel Architects, který stojí například i za projektem nádraží v Rotterdamu nebo za rekonstrukcí a dostavbou nádraží v Amsterdamu.

Kromě 3D modelu budou pro zájemce připraveny odpovědi na otázky týkající se zásadního brněnského projektu či fotokoutek Giffy. Jedná se o fotokoutek sestavený hned z osmi fotoaparátů, který v okamžiku vytvoří GIF namísto fotografie. Pozadím bude tematicky zasazen do prostředí budoucího nádraží. Atrakce bude v provozu o víkendech 23.–24. a 29.–30. ledna.

„Podle vítězů mezinárodní architektonické soutěže se brněnské nádraží stane novou branou do města a pozitivním impulzem pro vznikající čtvrť Trnitá na nábřeží řeky Svratky. Brňané získají moderní přestupní uzel a záruku dalšího rozvoje zdejší železniční dopravy,“ upřesnil Michal Sedláček, ředitel Kanceláře architekta města Brna.

Tagy brno Brno hlavní nádraží Železniční uzel Brno
110 komentářů