Brno od října rozšíří parkovací zóny do Žabovřesek. Reguluje stání přes noc

Rezidentní parkování v Brně. Foto: www.parkovanivbrne.czRezidentní parkování v Brně. Foto: www.parkovanivbrne.cz

Zpoplatněné bude jen stání přes noc ve všední dny. Opatření míří proti těm, co v oblasti nemají trvalé bydliště.

Zpět na článek
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Mára

Chudáci brňáci. Snad se to po volbách změní.

Tomáš Gottschalk

Halasovo náměstí je na Lesné, nejbližší náměstí od Haasovy je Rosického.

R D

U nás jsou modré zóny už dva roky a parkuje se stále stejně blbě. Spíše hůř než lépe. Takže město vyžene roztahovačné imigranty z venkova, ze kterých se dobře a rádo rozvíjí, nebo od nich vybere peníze, ale za ty už nepodpoří výstavbu nového parkování, naopak zadotuje ztrátový úřad, který to má tuto šaškárnu na starosti, dále rozbujelé dopravní značení a také 24/7 pendlující kontrolní vozítka. Přitom předpokládám, že stejně jako já, většina lidí auto skutečně potřebuje, takže prodat ho a jezdit VD není možné.

Ondra

Nové parkoviště nedostatek míst nijak nevyřeší, jen nasaje další auta, to je věc známá. Řešila by to vyšší cena, která je teď směšně nízká, ale to si ještě hoodně dlouho počkáme, než se k tomu nějaký politik odváží.

R D

Můžete uvést zdroj k Vašemu tvrzení, že „nové parkoviště nedostatek míst nijak nevyřeší, jen nasaje další auta“? Předpokládám, že tato „známá věc“ nemá žádnou oporu. Přesto i pokud by byla „nasáta“ nová auta, počet uživatelů se pravděpodobně nezvýší, ti budou nadále stávající, stále ti lidé, kteří v lokalitě žijí. Doprava nejspíše neutrpí. A pokud utrpí do té míry, že individuální přeprava bude méně komfortní, než hromadná, komfort a úspora času donutí uživatele aut přestoupit do VD. Takže kde je problém? Není to jen samozvaná regulace? Nebo samozvaná ideologie?

Kernteriér

Myslíš něco ve smyslu, hele, mámo, postavili parkoviště, koupíme si třetí auto? To dost pochybuju.

ABC

A prej že maj být modrý zóny proti dojížděčům

D J

V Brně zóny typu B – zelený: https://www.parkovanivbrne.cz/mapa/

Tyhle jsou typu C a fakt řeší jen vyšoupávání lidí bez trvalýho bydliště někam pryč.

ABC

Cizinec není našinec!

Axel

Z pohledu občanů konkrétního města – z pohledu rozpočtu obce/města – není našinec … Mluvím o NOČNÍM parkování, samozřejmě že za nezbytné pokládám ročně několik volných hodin parkování pro návštěvy

Na druhé straně tzv. „rozpočtové určení daní“, které zvýhodňuje větší obce/města, mi připadá v rozporu se zpoplatňováním DENNÍHO parkování

ABC

Není. Ale zase mít ve městě univerzitu se považuje za prestiž…. a studenti taky hojně pomáhají místní ekonomice.

XspyCZ

Někam pryč ….jak Brněnské

Kernteriér

Co to s tím má společného? Tohle je zóna, co zajišťuje místním možnost parkovat blízko svého bydliště přes noc, kdy se lidé vracejí z práce. Nebo by bylo lepší, aby tam přes den nestálo nic, a všechna auta odjinud zahltila okolí?