Brno objednalo dalších 31 autobusů NS 12 od SOR Libchavy

Nové autobusy SOR NS 12 pro Brno. Foto: DPMBNové autobusy SOR NS 12 pro Brno. Foto: DPMB

Všech 31 autobusů má být dodáno do 12 měsíců.

Zpět na článek
12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Polský Solaris povedenější SOR jsou po roce rozvrzané

SYN

Ten transparent (číslo) i na levé straně – nějak se nemůžu zbavit dojmu že spíš bude platit „cestující vidí která linka mu ujela“ 🙂

Lukáš

No, radši bych krátké Solarisy. Ale pokud si to DPMB vyhodnotil kladně, tak budiž…

Pavel Vavříček

Tohle by mělo prý nahradit irisbusové Crosswaye. Ty které mají 3 dveře.

hoholu

neee, tyhle SORy jsou proti Crosswayum odpad, SOR odpružení, přesvětlený interiér, nádrž u řidiče, sedačky taky nic moc

hoholu

~klidně si to mínusujte, ale já tím jezdím

Pája

Tohle některým lidem nevysvětlíte. Pochopil jsem , že je to ztráta času.

liposh

Smím se zeptat? Předloni na podzim koupilo Brno várku krátkých autobusů Iveco (od Zlineru takové ty s malým okýnkem vzadu) a loni na podzim tyhle Sory, takže mám srovnání jako cestující. Z pohledu cestujícího ty Iveca vypadají mnohem křehčí a víc jako zmetky oproti Soru NS12. Jaký je Váš názor, prosím ?

Petr

U nás to jezdí strašný šunt rozvrzaný asi cena rozhodla,lépe Polský Solaris

Ondra K.

Původní Crosswaye jsou momentálně bezkonkurenčně nejstarší sólo autobusy ve vozovém parku, takže ani není co jiného vyřazovat.
Vzhledem k tomu, že ty třídveřáky jsou většinově vypravovaný na výkony absolutně nevhodný pro LE autobus, je jedině dobře, že půjdou konečně do pryč.

Olin

No…, fajn informace, ale… Dozvěděl jsem se, že DPMB není zrovna machr na efektivní a optimální nasazení toho, kterého vozidla do příslušné provozní zátěže. A teď tu co mne jako amatéra mezi všemi těmi experty přes dopravu (bez ironie) zajímá asi více. Jak si vede Crossway vs. NS 12, je po letech tak „out“, ne/přínosy pro cestují, co řidiči, kazí se hodně a jak nákladné opravy a provoz jsou, dostává opravárenské zázemí osípky, když jej vidí ve vratech atd. atd. Rád se vždy něco dovím a o autobusy znám fakt jen jako cestující. Díky, O.

VHbrno

Řekl bych, že v první fázi to možná bude na přechodné období náhrada za 21Tr, případně 14Tr, které jak na běžícím páse odcházejí a budou i nadále odcházet do šrotu v Sokolnicích. A Crosswaye se potom vyřadí, až bude dostatek nových trolejbusů.