Brno čekají Dny dopravní nostalgie. DPMB otevře trolejbusovou vozovnu, na Tišnovku vyjede parní vlak

Jeden z dřívějších ročníků Dnů dopravní nostalgie v Brně. Foto: DPMBJeden z dřívějších ročníků Dnů dopravní nostalgie v Brně. Foto: DPMB

Hlavní program proběhne během soboty.

Zpět na článek
8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Liposh

Celý ten festival jde velmi pomaloučku do kytek. Jezdí míň vzácné věci,jezdí jich míň a jezdí kratší čas. Je to naprd. Když jsem byl teenager a, hlavně pak dvacátník, tak to mělo koule. Teď mám dítě a jakoby to dělali z jakési povinnosti. Nemám radost.

Tomáš Gottschalk

Jela koňka, caroline, Tr6,7,9.plecháč,. to je řekl bych celkem vzácné. Mohlo toho být víc,ale největší atrakcí je stejně pára, vlak v Kéniku pendloval po vlečce skoro bez zastavení.

Liposh

Přesně o tom ale já taky mluvím. Bs213 jezdící 300 metrů útočištěm sprejerů a feťáků pod silniční nadjezd versus Šlechtična jedoucí krajinou do Kuřimi.

Franta Metel

„Tramvaj K2, nebo trolejbus 15Tr“

A já myslel, že to se v Brně používá v normálním provozu dodnes 😀

Ondra K.

Už ani moc ne. Z 15Tr zbyl v provozu už poslední kus. K2 je ve stavu ještě 13 kusů, ale vypravují se akorát o víkendech.

Geralt

Proč jen o víkendech? Čekal bych to naopak, že budou posilovat provoz ve všedních dnech, protože o víkendu je menší vypravenost a tu pokryjí moderní vozidla.

Nekdo

místo 2xT3 (nebo ekvivalentu), takže kapacita je pak vpravdě menší….

David K

Ano, ale je velký rozdíl mezi K2 dnešní provozní a K2 uvedená do stavu po dodání. To je jinej level. To stejné platí pro 15Tr.