LOT 3a leaderboard

Bolt začal v Česku s koloběžkami, startuje s nimi v Olomouci

Elektrická koloběžka Bolt. Foto: BoltElektrická koloběžka Bolt. Foto: Bolt

V Olomouci začala fungovat další služba sdílení elektrických koloběžek. Spustila ji společnost Bolt, která dosud v Česku působí v Praze

Zpět na článek
23 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Vlastimil Kocurek

prostě něco sdílet – jeden elektrokoloběžkář už je na hřibově, a tak by všíchni mohli SDÍLET SPOLEČNÝ HROB.

gogo

Další odpad pro Vltavu, a jako zárodečný odpad nových skládek.
Já sám jsem v okolí při svých projížďkách viděl tak deset odhozených trosek – dříve elktrokoloběžek.

Dáda

Vltavu nebrat, tu teče Morava!

Nekdo

Není to sdílení, je to půjčovna. Není to koloběžka, ale elektrické jednostopé motorové vozidlo. V této chvíli ovšem bůhvípopč zákonem špatně kategorizováno. Mělo by to mít SPZ, povinné ručení, povinnost jezdit pouze po silnicích a pro řidiče nutnost mít správný ŘP a helmu.

Avionic

a potom si sa zobudil s mláčkou..

dvojiteF

Tak určite 😀

Vlastimil Kocurek

Je teprve první mrtvý, jako že se sám na tom zabil, to je jeho věc, ale až někomu takový zabije dítě, pak se asi teprve začne přemýšlet přemýšlet, jestli to nemá nějaké limity.

Dalibor

1) pro normálního člověka na běžný používání nepoužitelné, protože moc drahé. Takže opět na tom budouo jezdit turisti a týpci co se chtějí vyřádit. je to dažší jak MHD
2) velmi by mne zajímalo jak to onen pán myslel s moderností a ekologičností. Nic moc ekologického v tomto nevidím.

Daniel

Po městě většinou chodím pěšky, občas autem ale parkování kolem centra je špatně dostupné nebo drahé. MHD nemám rád, „užil“ jsem si ho víc než dost v dobách kdy jsem jezdil do školy. Navíc trasy MHD nekopírují moje potřeby a jízda MHD s přestupy není o moc rychlejší než pěší chůze. Takže z mého pohledu když nemám čas na procházku tak jestli dám 2x30Kč za půjčení koloběžky nebo 50Kč za parkování + navíc benzín, tak v případě že neprší, tak raději pojedu na koloběžce než popojíždět v kolonách

Dáda

pokud pojedete po silnici (vozovce) a ne po chodníku, pak vám fandím.

esc

Ty ceny jsou zajímavé i když se porovnají s jinými městy – např. v Bratislavě spustil Bolt koloběžky ještě v dubnu, přičemž tam se platí i za odemčení (v přepočtu 13,5 Kč) a naopak, cena za jízdu tam ani po pěti minutách neklesá.

asdfr

Neviem preco tie minusy, ked mate pravdu.
Cennik boltu v Bratislave. Odomknutie 0.5 eura a kazda minuta 0.15 eura. Takze napr. v Bratislava ta 10 minutova jazda stoji 2 eura. Co je priblizne 54 Kc vs 35 Kc v Olomouci.

Len pre porovnanie. 15 minutovy listok na MHD v Bratislave stoji 70 centov – 17 Kc . 90 minutovy na 5 zon stoji 1.80 eura – 48 Kc.

24 hodinovy listok v Bratislav stoji 3.5 eura – 94 Kc . Pocas vikendov a sviatkov na jeden 24 hodinovy mozu ist maximalne 2 dospeli a 3 deti.

Vlastimil Kocurek

nechápete, že je to docela nebezpečná hračka.

Petr

Tak tady mi ta cena přijde ještě docela přiměřená. Narozdíl od všech firem, co s koloběžkami fungují v Praze, kde cena dalece převyšuje jakoukoliv myslitelnou dopravu od MHD, přes sdílené skútry a auta až po taxíky.

Novotny

Hmm. Drazsi nez mhd jednotliva jizdenka za 18 kc a to jeste prestupni. Pokud uvazuji s castkou 35 Kc za prumerne pujceni. Jednodenni pujcovne je dost premrstene.Nevim zda to pomuze infrastrukture. Aby to nedopadlo jako v Praze, kde kolobezky prekazely chodcum.

Martin

Cena naprosto šílená.

Jakub K

Já si nemyslím že je vysoká, jen málo vyděláváte … Většina studentů má peněz dost a to nemluvím o těch zahraničních, kam Bolt asi míří …

Jakub

A podle čeho soudíte, kdo kolik vydělává? Pokud Bolt míří na zahraniční studenty nebo studenty obecně, tak si vybral dost špatné období, když začínají prázdniny a město je takměř vylidněné.

Jakub K

Proč by si vybral špatné období? Teď to zajede, vychytá počáteční problémy a od září naostro, když to nebude fungovat, tak to posbírá a dá někam jinam …

Jiří Kocurek

A proto chodí na brigády, protože mají peněz dost. Nebo to soudíte podle toho, že jezdí ve čtyřech 15 roků starou oktávkou a skládají se na naftu?

Rajče

Celodenní jízdenka na MHD je tuším za 48,– Kč.

Desper

Je, ale tohle je často dveře-dveře rychlejší než MHD. Mohu posoudit, už tam jednu službu máme a od nádraží město jsem u hlavasu v práci rychljei než při čekání na šalinu

MildaIV

Záleží kde bydlíte, zastávek MHD je víc než stojanú na koloběžky.