Boeing získal „papíry“ na 737 MAX 9, první přebere indonéský Lion Air

Boeing MAX 9. Foto: BoeingBoeing MAX 9. Foto: Boeing

Cestující začne brzy vozit nový typ letadla. Boeing získal pro nový letoun 737 MAX 9 od amerického úřadu civilního letectví

Cestující začne brzy vozit nový typ letadla. Boeing získal pro nový letoun 737 MAX 9 od amerického úřadu civilního letectví FAA typový certifikát ATC, který je nutný ke komerčnímu provozu letadla. V příštích týdnech výrobce předá stroj prvním aerolinkám.

Boeing získání důležitého povolení oznámil v tiskové zprávě. Jde o rekordně krátkou dobu, během které získal potřebné souhlasy úřadu s komerčním provozem.  První zkušební let se uskutečnil v březnu 2017, testování probíhalo se dvěma letadly. Certifikát ATC potvrzuje, že letadlo odpovídá všem normám.

První letadlo převezme indonéský nízkonákladový dopravce Lion Air. Boeing má zatím na nové letadlo 65 objednávek, zlomek toho, co na MAX 8. Nejvíce objednávek má od Air Canada (12) a Turkish Airlines (10 a leasingové společnosti Aviation Capital Group a Avolon, obě po deseti kusech.

B737 MAX 9 je větší „sestrou“ 737 MAX 8, pojme až 220 lidí. Má navíc tři řady sedaček. Maximální dolet je 3550 námořních mil, tedy o pět méně, než u verze MAX 8.

Tagy 737 MAX 9 Boieng
Žádné komentáře