Letectví

Boeing má problémy u části dreamlinerů, musí na opravu

Boeing 787-8. Foto: Boeing
Boeing 787-8. Foto: Boeing

Zhruba stovka boeingů 787 musí předčasně na opravu kvůli závadě brzd na podvozku. Upozornil na to americký úřad pro civilní letectví FAA.

V příkazu k zachování letové způsobilosti (airworthiness directive) upozornil, že problém se týká řídícího a brzdového systému na vybraných letadlech 787-8 a 787-9. Podle FAA může dojít k poruše brzdění nebo ovládání předního podvozku.

Podle FAA je potřeba u vybraných letadel potřeba vyměnit část hydraulického zařízení a instalovat nový řídící systém. Problém se týká 87 letadel registrovaných USA, v součtu s jinými zeměmi zhruba stovky.

Oznámení přišlo jen dva dny poté, co FAA upozornil na problémy s části křídel u části boeingů 737. Kvůli uzemnění MAXů také začal Boeing přesouvat část vyrobených dreamlinerů ze Seattlu do svého závodu v Jižní Karolíně, aby uvolnil prostor pro 737 MAX.

8 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Michal

Kazde ADcko na Boeing vzbudi dneska pozornost. Ale ADcka vychazi porad a na spoustu letadel. Evropska AD jsou na teto adrese ad.easa.europa.eu- a tech na Airbus je tam momentalne vic nez na Boeing . Vsichni nadavaji na Boeing a jak setri na vyrobe ale napriklad toto je navrhovene AD na Airbus „…. quality controls identified that several structural parts installed on certain flaps, on A320 family aeroplanes, were manufactured from improperly heat-treated materials“
AD jsou a budou .To, co ve svete aut projde pokud to neni extra zavazne a je svolavacka, ve svete letadel neprojde.

Arimatejsky

Konečně se rizlo do léta bujiciho vředu tutlanych problémů, pokoutne prováděných změn a katovani kostu a teď vytéká nahromadeny hnis. Uvidíme kolik kostlivcu ještě vypadne ze skříně. Boeingu to už může být jedno, o moc horší už to být nemůže.

Jaroslav

Katování kostu? No proboha.

Obtloustlý Travolta

Doufám, že strajdu, který sousloví začal používat, neberete moc vážně.

Y.K.

Ach bóže ach bóže. Žádné tutlané problémy, prostě jste o těchle „bulletinech“ vydávaných odedávna neměl páru. Vychází na vše od ultralightu po A380. Tak přesně to fungovat má.

https://ad.easa.europa.eu/

ČD4ever

Ano, je tam i pár nařízení pro L410. I to poslední pro verze s motory GE Aviation H80-200 a vrtulí Avia Propeller. Vše CZ výroba.

Vlaďka

Agatha Christie Vám může jen závidět schopnost vytvořit zápletku…

Jiří Kocurek

A věděl jste o CVE od RedHatu? Nevěděl. Takže RedHat problémy do dneška tutlal. Teď už totiž o CVE víte.