LOT 3a leaderboard

Boeing má nové objednávky na dreamlinery. Pro Emirates i nové státní aerolinky v Ghaně

Boeing 787-9 pro Emirates. Foto: BoeingBoeing 787-9 pro Emirates. Foto: Boeing

Z probíhajícího aerosalonu v Dubaji si veze Boeing objednávky na několik desítek nových letadel 787. Největší objednávku oznámil dnes: letecká

Zpět na článek
13 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Sojka Petr

Kvalita služeb od Emirates velmi upadá. Proto s Emirates už nelétám. Letecká společnost EMIRATES diskriminuje těžce postižené cestující. Jsem zdravotně postižený a potřebuji speciální pomůcky potřebné pro každodenní život (stomické pomůcky, nemohu bez nich existovat, hygiena apod.) Emirátes odmítli dopravu těchto pomůcek zdarma a chtěli si účtovat 540 EUR za 10 kg nadváhy. Způsobili mě jak fyzické, tak duševní problémy. Bývalá nejlepší letecká společnost na světě se chová takto k těžce tělesně postiženým osobám. Možná je to jen omyl jedince, který sedí na špatném místě. Ředitel Emirates pro Českou republiku Bořivoj Trejbal moji žádost zamítl. Byl jsem jejich dobrý pasažér.… Číst vice »

Honza D.

Možná naivní otázka (nepracuji v letectví) – byl by problém vyrobit motory takového výkonu, aby dva dokázaly nahradit čtyři v letadlech velikosti B747 či A380? Vzhledem k vzrůstající hustotě leteckého provozu si myslím, že na některých linkách doba takto velkých letadel ještě přijde. Nesmí být ovšem tak žíznivé jako výše zmíněné typy. Co si budeme namlouvat – o peníze jde až v první řadě.

Ivan

Asi ano, vždyť motory 777x mají stále problémy. Aktuálně jsou největší na světě.

Jan

Boeingum 777(10 abreast) a Dreamlinerum se snažím při nákupu longhaul letenek vyhýbat co to jen jde! Jsou nepohodlné co se šířky sedadel tyče!

U nouzáku foukalo

Tváříte se jako znalec, ale opak je pravdou. Šířka sedadel je totiž dána rozhodnutím letecké společnosti, nikoli typem letadla. Takže pro Vás je recept jasný – změňte dopravce a ještě si o tom něco nastudujte.. :-).

Jan

Ale notak. Kabina ma nejake rozmery. Dnes plati nepsane pravidlo, ze se snad jen mimo Asii pod 17 palcu nejde, a kdyz rozmery kabiny umozni pridat radu sedadel navic tak, ze sedadla maji alespon 17 palcu, tak to dopravci proste udelaji. Proc pak treba Qatar ma u A350 18 palcove a u 787 17.2 palcove sedacky v Economy? To same urcite v jeste vetsim nepomeru plati u Emirates a A380 vs. 777. Porad mam menit dopravce?

Adam H

Emirates A380 18″ vs Emirates 777-300ER 17″. V A380 pokud sedíte u okna je ten pocit umocněn obrovským rádiusem trupu. U Emirates se mi nejvíce v A380 líbilo místo 50A, za zády bulkhead, trochu více prostoru pro nohy a je to hned v prvním segmentu na spodní palubě. V rámci checkinu lze zarezervovat zdarma. U 777 v konfiguraci s first-class je to zase 21A. Platí pro něj úplně to stejné. Mimo to je v jediném economy segmentu, který je před motorem. Mám 197cm a 115kg a neměl jsem problém s pohodlím ani v jiných řadách (sedadla 49A, B v A380… Číst vice »

GPGP

Vy jste možná problém neměl, ale chudáci cestujícící vedla vás…. :-)))
Nic proti vám, ale stačí když vedle sebe sedí 2 chlapy, 185 cm a 95 kg a taky je to opruz…

Adam H

Tak vedle mě naštěstí sedává přítelkyně a námitky nemívá 🙂 Teď jsem jsem viděl v „sardinkárně“ A320 Laudamotion, že seděli 3, odhadem 140kg hmotní, manící vedle sebe .. nevypadalo to moc pohodlně.

liberal shark

Ale vnitřní uspořádání si volí každý zákazník zvlášť.

Jan

Tak ještě jednou. Toto nikdo nevyvrací. Já jen říkám že rozměry kabiny (převážně šířka) často ovlivňují i výsledné rozměry sedadel. Viz. Uvedené příklady u Qataru a Emirates… V tomhle je Airbus lepší snad u všech svých letadel…

GPGP

Zatím nejlepší sezení bylo ve starším B 737-800 u Malajců na kožených sedadlech v economy.
Srovnávám se společnostmi jako Singapore Air., Qatar nebo Emirates a typy A 330, A 350, A 380 nebo B 777 a 787.
Tzn. na typu letadla fakt nezáleží, tam spíše platí čím novější tím horší…
Uvažuji že začnu létat vyšší třídou, např. premium economy 🙂

Adam H

Musím říct, že Emirates nepřestávají překvapovat. Na druhou stranu jim objednávka jak 777X, tak A350XWB i 787-9 otevře možnosti pro nové linky a trhy.