Boeing dodal tisící dreamliner, bude s ním létat čínský dopravce

Boeing 787-9 v barvách China Southern. Foto: Bill Abbott / Flickr.comBoeing 787-9 v barvách China Southern. Foto: Bill Abbott / Flickr.com

Tisící dreamliner měl původně zamířit k Singapore Airlines.

Zpět na článek
5 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zetor

Ono není úplně pravdou, že původně měl zamířit k Singapore Airlines. To je vše otázkou toho, jak se to počítá. Singapore Airlines obdrží DreamLiner s pořadovým číslem 1 000. O tom není sporu, to je letadlo s registrací 9V-SCP. Má to i na sobě napsané, že to je tisící DreamLiner. Jen ještě nebylo dodané. Pokud má ten tweet pravdu, tak se jedná o tisící v pořadí dodaný, nikoliv sériové číslo 1 000. Ten DreamLiner pro China Southern má sériové číslo 980. Je to matoucí, ale nakonec i logické. Například ještě nebyl dodán DreamLiner se sériovým číslem 887 (Vistara), ale byl… Číst vice »

Miroslav Zikmund

Ač jsem naprostý „letecký“ laik, tak je celkem obecně známou skutečností, že každý dopravce má drobné odchylky ve vnitřní úpravě téhož typu letadla – o vnějším nátěru ani nemluvě, proto nedává zcela smysl, že by „výrobek X“ pro zákazníka A bez problému převzal zákazník B.

.

Tomas

ale o ničem takovém zetor nehovoří…. 🙂

Y.K.

Zetor píše o tom, že dodávky běží na přeskáčku, takže 1000 zákazníkovi dodaný kus není kus s pořadovým číslem (line number) 1000. 🙂 To na koho vyšla tisící dodávka je tak trochu náhoda, kdo dostane LN 1000 je pevně dané (Singapore Airlines).

https://www.planespotters.net/production-list/Boeing/787?p=19

EM*

Teď již zbývá dodat jenom dalších 1000, a možná se program 787 dostane do zisku.