„Bitva o Most“. Arriva vstoupila na trasu Praha-Most-Litvínov, nabídne nejvíce spojů i nejkratší čas

První den provoz linky Litvínov - Most - Praha. Foto: ArrivaPrvní den provoz linky Litvínov - Most - Praha. Foto: Arriva

Nový dopravce použije pro cestu D8, slibuje nejkratší jízdní dobu.

Až z 28 párů spojů denně pěti dopravců mohou od dnešního dne vybírat cestující mezi Mostem a Prahou. Společnost Arriva City se dnes stala novým hráčem na této trase. Zavedla autobusovou linku Litvínov – Most – Praha.

Na trase nabídne až 12 párů spojů denně, stane se tak počtem spojů největším dopravcem. Cesta z Litvínova do Prahy vyjde na 99 korun, z Mostu do Prahy na 89 korun. Na trase z Litvínova jezdil dosud přímo dvakrát denně Chemstav Litvínov pod značkou Catani Bus. Mezi Prahou a Mostem jezdí ještě RegioJet, FlixBus a Kavka Bus. Arriva jde na úvod s cenami výrazně pod RegioJet i FlixBus. Ke vstupu na novou linku došlo den poté, co FlixBus začal působit na trase Praha – Teplice.

Na rozdíl od jiných dopravců zvolí Arriva jinou trasu: do Prahy nepojede přes D7 na Hradčanskou a Florenc jako ostatní, ale po D8 na autobusové nádraží v Holešovicích. Jízdní řád počítá s dobou jízdy z Mostu do Prahy za hodinu a dvacet minut z 1. náměstí, ze zastávky Velebudická o pět minut rychleji. Jde o nejrychlejší jízdní dobu ze všech dopravců (podle jízdného řádu). Jezdit bude od rána do večera každou hodinu, v dopoledním sedle se počítá se spoji jednou za hodinu a půl až za dvě hodiny. První spoj vyjede Litvínova už ve 4:40, poslední pojede z hlavního města ve 20:45. I přes nadstandardní počet spojů mezi Mostem a Prahou pojede poslední autobus z Mostu v 19 hodin.

Arriva na linku nasadila autobusy MAN. Cestující budou mít k dispozici pohodlná a prostorná sedadla, klimatizovaný interiér vozu, rychlé připojení k wifi nebo zásuvky na dobíjení elektroniky a na palubě autobusu bude k dispozici i toaleta.

Nový autobus MAN pro linku Litvínov -Most - Praha. Foto: ArrivaNový autobus MAN pro linku Litvínov -Most - Praha. Foto: ArrivaNový autobus MAN pro linku Litvínov -Most - Praha. Foto: ArrivaNový autobus MAN pro linku Litvínov -Most - Praha. Foto: ArrivaNový autobus MAN pro linku Litvínov -Most - Praha. Foto: ArrivaPrvní den provoz linky Litvínov - Most - Praha. Foto: Arriva
Tagy Arriva City Litvínov - Most - Praha
21 komentářů