egoe-plus
Letecké společnosti Letectví

Bez oken v zavazadlovém prostoru. Saúdové vtipkují o nové cestovní třídě

Vtip letecké společnosti Flyadeal o cestovní třídě v zavazadlovém prostoru. Foto: Flyadeal
Vtip letecké společnosti Flyadeal o cestovní třídě v zavazadlovém prostoru. Foto: Flyadeal

Saúdskoarabská nízkonákladová letecká společnost Flyadeal o víkendu ukázala, že i dopravci z Arabského poloostrova si umí dělat legraci. Na speciálních stránkách a videu cestujícím představila novou nabídku na přepravu lidí v zavazadlovém prostoru. Po zhruba dvanácti hodinách aerolinka potvrdila, že šlo o vtip.

Na videu, které by jistě mohlo zaujmout především šéfa Ryanairu Michaela O´Learyho, krále snižování nákladů a dodatečných příjmů, popisují zaměstnanci aerolinky, jak na nápad přišli. Podle nich je zavazadlový prostor stále nedostatečně využitý a tak přišli s myšlenkou do řady mezi kontejnery vtěsnat sedačky. Kromě videa firma spustila i speciální stránky pro svoji novou cestovní třídu Cargo Class, v které slibovala zavedení od 1. ledna.

Kdo netušil, že dosud žádné letadlo není certifikované pro přepravu lidí v zavazadlovém prostoru, mohl se poměrně snadno nechat napálit. I když se na videu někteří zaměstnanci těžko brání úsměvu z toho, jaké nesmysly říkají, projekt zapůsobil tak věrohodně, že zprávu o nové cestovní třídě převzaly některé servery.

Ve videu například říkají, že jednou z největších výzev měl být nedostatek klimatizace, tu chtěly nahradit větráky. Cestujícím rovněž radili, že si musejí dojít na toaletu striktně před letem, protože zavazadlový prostor žádnou nemá. Pointu videa nakonec ukázal dopravce o pár hodin později v dalším záběru, kdy se šel cestující odbavit na let v zavazadlovém prostoru

Flyadeal jsou saúdskoarabské nízkonákladové aerolinky, které spustily provoz loni v září. Ve flotile mají aktuálně devět Airbusů A320.

tagy
10 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Deny

Zavedl bych to na dráze. Mašina + zetky a v nich železné lavice… třeba pro Baníkovce ideální doprava.

Martin V.

Nicméně cestování v „podpalubí“ není až takový nesmysl. Při ultradlouhých letech není z důvodu omezení hmotnosti nákladový prostor plně využit a výrobci interiérů už navrhovali umístit tam spací kóje.

Nekdo

Takže páně Chašúkdží byl jenom testujícím cestujícím?

Zdeněk

Proti Ryanairu jsou tyto arabské aerolinky žabaři. Ten před časem ve své nenažranosti zcela vážně uvažoval o přepravě cestujích vestoje.

Jen tak

Ryanair nikdy o nicem takovem neuvazoval .. vsehny tyhle „napady“ ze strany ryanairu (jeden pilot, cestujici ve stoje, atd atd) byly jen takove vejicky, aby se o nich psalo.

A vzdycky se mu to povedlo. Novinari mu to snedni i s navijakem a mel celoevropskou reklamu zadarmo.

Zdeněk

Psala o tom naše veřejnoprávní média, a ta přece nelžou! 🙂

Y.K.

Ano i vy patříte k těm, kteří dělají reklmau Rybairu zadarmo. 🙂 Oni o ničem takovém neuvažovali (stejně třeba jako o záchodech na mice), ale mediální odezva byla absolutní a masivní. Je to jejich marketingový styl, provokovat a vsunout tam tu drobnost „nízká cena letenek“…

Už v mnoha rozhoverech potvrdili, že je to baví takhle provokovat.

Y.K.

Rynaiaru, pardon, ach ty překlepy.

železničář v důchodu

No – a jak to ve skutečnosti dělá aspoň občas i tento web?

Glutexo

A doteď mi přijde škoda, že se to nezavedlo.