LOT_PRAGA_X-2021---WWW---III_728x90_new

Bez obsluhy. Letiště Praha osadilo zařízení pro odbavení kufrů svépomocí

Stanoviště pro samoobslužné odbavení zavazadel. Pramen: Letiště PrahaStanoviště pro samoobslužné odbavení zavazadel. Pramen: Letiště Praha

Na Letišti Praha je nově cestujícím k dispozici samoobslužné odbavení zavazadel (tzv. Self-Service Bag Drop). Letiště pro tento účel instalovalo

Zpět na článek
20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

A kontrola dokladu do cílové destinace proběhne jak ? V gatu už nikoho nezajímá kde cestující končí.

v.sp

Ale tak proc ne… ale mne to teda nikdy k srdci moc neprineslo. Asi nejsem dost siknovy na lepeni bag tagu:-)
A u mne to stejne skoro vzdycky skonci tim, ze se vola obsluha, zkontrolovat pas/viza. Na kratke cesty mam jen prirucak, a na ty delsi chteji kontrolu dokladu.
(Mluvim o letistich ruzne po svete, v PRG to nejspis dopadne stejne.)

Jindra

Již vidím starší cestující kteří letí možná prvně,jak se tam trápí s odbavením.

Tomas

Toto už bude hračka, pokud přetrpí ty stánky na tisk palubních vstupenek.
Jen si to skvěle Letiště načasovalo, aby si lidé vyměňovali mikroby před všechna ta sdílená tlačítka.

Juraj

V čom je to horšie, než keď stovky ľudí podajú OP/pas zamestnancovi prepážky?

Bumbál

Proč by to dělali? Budou chytřejší než ty a odbavení zavazadel provedou „postaru“…

Roce deep

Kolik starších cestujících, co letí poprvé a nemají žádný doprovod přes LVH letos projde? Jen vy a nebo vás budete 2x tolik?

Josef

No slava, v Hamburku jsem si takhle odbavoval zavazadlo uz v roce 2015, tak to je dost, ze tenhle pokrok dorazil uz i k nam.

Cestující LBC MHD

Z té fotky je to nějak špatně vidět, ale cestující musí jít za ten pultík, kde dřív seděla obsluha? Protože ten monitor je jakoby vzadu nad tím pásem. Jinak to hodnotím dobře. Teď ještě aby zmizel Smart Wings a hned bude na letišti líp.

Lkprak

Jo jo, přijít o jednoho z hlavních dopravců, to každému letišti jedině prospěje.

Cestující LBC MHD

Bavíme se o cestujících, A on je rád hned někdo nahradí.

Roman

Ne nezbytně, příkladem budiž Exeter a Southampton – Flybe se odporoučelo k zapomnění a žádný jiný dopravce na obzoru…

Cestující LBC MHD

To je, jak byste říkal, že z letiště v Hodkovicích přestala létat jednomotorová letadla a nikdo je nenahradil. Jsou to nevýznamná letiště. A Flybe krachlo před pár dny.

Juraj

Ne, pultík zmizí, místo něho bude kiosek. Cestující si položí zavazadlo na pás, sám si nalepí vytištěný bag tag a po potvrzení pás zavazadlo odveze.

Honza

Já furt přemýšlím co tě vede k těm kecům „aby SW zmizel“. Když se ti nelíbí, tak s nimi NELÉTEJ. Víš vůbec kolik lidí bude v ten okamžik na dlažbě?

Tomáš

Bohužel na některých trasách není alternativa. A jet z Prahy do Vídně, Mnichova, Drážďan, nebo Berlína, kvůli dvouhodinovému letu se moc nevyplatí. Jinak letadla SW jsou špinavé popelnice a jejich „nový“ 737MAX který jsem měl už tu smůlu vyzkoušet je pohodlný jak španělská bota. Méně místa jsem snad nikdy v letadle neměl.

Cestující LBC MHD

Jendo, lítal jsem dřív s ČSA, nebylo to terno, ale lítali přímo a v časy, co se mi hodily. Od té doby, co patří SW, se všechno zhoršilo – firemní kultura, vztah k zákazníkům, bezpečnostní standardy atd. Vyhovovalo by mi, kdyby zas lítala na přímo z Prahy taková aerolinka, která nepoletí přes půl Evropy s jedním motorem, bude důsledně dbát na to, aby posádky byly odpočaté, nebude se chovat k zákazníkům jako ke cargu atd. Bude bezpečněji ve vzduchu i na zemi.

Milan_86

Díky za zprávu, byl jsem u instalace a jsem rád, že držíme krok s dobou. Je to velmi pohodlné, intuitivní, lidé se to rychle naučí.

Pepa z depa

A zaměstnanci čekinu nebudou mít co žrát…

Anonym

A zaměstnanci nechtnou Koronu!