LOT 3a leaderboard

Berlín, Vídeň, Bratislava, Krakov, Vratislav. Leo Express oznámil velké plány na vlakovou expanzi

Jednotka Stadler Flirt dopravce Leo Express. Foto: Leo ExpressJednotka Stadler Flirt dopravce Leo Express. Foto: Leo Express

Společnost Leo Express Global chce od prosince výrazně expandovat s železničními spoji z Česka do zahraničí. Už v dubnu má

Zpět na článek
20 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
vs

Každý „šturm“ na štátny moloch je pozitívny, lebo nebyť konkurencie tak sa veci nehnú dopredu (ako by to bolo v CZ a SK) alebo za „mastné ceny“ (D)
K aktuálnym trasám – je to skôr asi želanie ako reálna možnosť. Ale uvítal by som ich

Aslanex

Jestli správně chápu, tak toto ohlášení ÚPDI je nezávazné, tedy logicky se vyplatí ohlásit nejvyšší množství linek, i když s nimi moc reálně nepočítají.

Pavel

Já bych viděl přínos v linkách Praha-OLOMOUC-BRATISLAVA a hlavně Praha-OLOMOUC-VÍDEŇ. A to díky přímému spojení střední a východní Moravy s Bratislavou a Vídní. Ač je to k neuvěření, třeba Olomouc nemá přímé vlakové spojení s Vídní ani Bratislavou. Zatímco do Bratislavy alespoň dobře vycházejí přestupy v Břeclavi, dostat se vlakem z Olomouce do Vídně je velmi problematické. Stačí se mrknout co radí IDOS. Jako nejlepší spoj se jeví cesta v 7.32 hod. vlakem Rx 883 Slovácký expres a přestup v Přerově na IC 101 Moravia. Celá cesta dlouhá 212 km trvá 2 hodiny a 17 minut. Přičemž cestujíci riskuje 7-minutový… Číst vice »

liberal shark

Držím všechny palce. Jenom škoda, že tam není i Linec.

Jan

Berlín bych jim přál, protože by se jim uzavřela síť. Ale na Brno by mělo být plno. Tak alespoň dali regiojetu nějaký rozumný čas, že se nejezdí po 5 minutách po sobě.

Michal

Éééé, byznys plán úplně neplníme, ale máme plnej pytel dobrejch nápadů, koukněte…
Co za šílence tohle financuje? Má Leo z toho, co dělá dnes, aspoň pozitivní cash flow?

TPK

Jen bych opravil. Dle Železničního Magazínu se vlaky od CRRC prý vyrábí a prototyp má být v Česku koncem roku (nevím, jak to chtějí stihnout). Ale 6 nových linek… To nemůže chtít splnit. Otevře vážně jen ten Krakov si myslím.

Honza

To K. S. – jaké ICE máte na mysli? Vyřazené ICE TD? To by si LE dle mého názoru moc nepomohl, Němci ty vlaky nevyradily bezdůvodně 🙂 To Rado – Souhlasím s problémy s kapacitou, ty tratě jsou už i tak vytížene, ale třeba by to SZDC pohnulu konečně ten problém řešit 😉 K zlepšení situace by vedlo i dlouho očekávané zavedeni ETCS na tranzitních koridorech, aspon by to trochu tem tratim ulehčilo I když to není definitivní řešení problemu. Osobně výtam jakoukoliv konkurenci pro DB v dálkové dopravě, Locomore moc nepřesvědčil, navic na trati kde bude rychlost max. 200km/h… Číst vice »

Rado

Ano. V tom se shodneme.
DB potřebují konkurenci jako sůl.
Každý, kdo by na tamní trh přišel se službami, ala leo nebo regiojet, měl by úspěch.
Zákon o Mindestlohn se nevztahuje jen na kamioňáky, ale na všechny. Tedy i na stewardy ve vlacích či autobusech.
Žádný správce sítě, se před velkoústým prohlášením jednoho dopravce nepodělá a nezačne okamžitě šturmovat s modernizací. Ano, může jej to nakopnout. Protože to znamená poptávku.
Ovšem Leošex chce začít jezdit od 9.12.2018.
A to je na tom to vtipné.

Pavels

Ten zakon o minimalni mzde se vztahuje jen na pracovniky pracujici pouze na uzemi Nemcka. Pokud ten vlak jede z Prahy do Berlina zadna nemecka minimalni mzda zde neplati. To by musel Leo jezdit do Berlina napr. z Drazdan, pak ano.

Lukáš

Pavels. Jenže podle toho co bylo i teď v novinách, tak v momentě, kdy překročíte hranice Německa, tak pracujete na území jejich státu, podle jejich podmínek a jejich zákoníku práce. Je tam jen nějaká výjimka pro tranzit, což není tento případ. Přesně by to věděl Peťa Šimral. Rado, pěkná rozebírka. Osobně bych řekl, že to bude někde uprostřed. Zveřejnění na desce je jednou, nikoliv jedinou podmínkou a je možné, že ten rozsah schválně nadhodnotili, aby měli předjednanou kapacitu dopravní cesty a rozsah budou upravovat podle aktuálních možností a poptávky. A třeba taky i trochu zamotali hlavu ostatním, co je vlastně… Číst vice »

Pavels

V novinach se napise spousta nesmyslu a polopravd.

Rado

Tak to je rána do pranice. Po velkoústých prohlášeních pana Köhlera, zde máme první hmatatelně – nehmatatelné výsledky. To, ruku v ruce se spoustou otázek. 1. Kapacita jednotlivých úseků 2. Vlaky – typy vlaků/schválení 3. Financování 4. Servis 5. Proč? Ad.1: Tak Praha – Č.Třebová je před klinickou smrtí. Do toho rekonstrukce uzlů Pardubice, Třebová a Brno. Slovensko – rekonstrukce Blava – Kůty. Německo – stále nedokončená rekonstrukce Dresden – Berlin. Kapacita Děčín – Pirna, je také celkem maso. Rakousko – Wien – Břeclav = úsek těsně před ohlášenou rekonstrukcí. Ad. 2: linka do Krakowa? Ano ta je ujezditelná. A… Číst vice »

K.S.

Ad1 A co Vysočina? Možná to cenově uhraje o desetikorunu nejlevněji. Brno každopádně na Dolní, minimálně na dva jízdní řády, možná na furt. Ad2 Dnes jsem nějaké vagony patrně k rekonstrukci viděl, ale fakt chce jezdit se stoletým muzeem? 🙂 Model Locomore je myslím možný, ale vagony to budou předělávané a to by mohlo nýt dost maso to složit z toho co se namane. Pokud by zvládl vybílit Evropu tak snad možná. Ale přijde mi že státní dopravci dělají co jde aby odstavené vozy byly co nejrychleji nepoužitelné. Lokomotivy by teoreticky pro linku do Bratislavy mohl… nemohl z Belgičanek jsou… Číst vice »

petr.r

leoš si přečetl tady, že se vyřazují tgv…ale myslím, že bude zase hledat v polsku, když né stadler tak pesa, ta čína se mně jeví jako utopie aspon do roku 2025.
K té vídni jsem zvědav jak se stlačí cena jízdenky a počítám, že rakušáci to pustí.
No a státu nezbyde asi začít stavět koridor brno- jihlava-praha, kdy už brno-kojetín-přerov je na papíru a odlehčí tím pádem sever.
Já myslím, že leoša koupí jančura, nebot jak mu přenechal staré město tak už to bylo podezřelé.

Sotous

Baron Prasil.

Chtějí to prodat tak před potenciálními kupci předstírají rozvoj.

bkp

To jako „potenciálním kupcům“ stačí předstíraný rozvoj, nebo si to neumějí ověřit?

Martin Ruzicka

Tohle neni jednoduche, kazdy investor si tohle proveruje, …

Petr Novák

U přímého spojení z Prahy do Wroclawi jsem zvědavý, kde všude v ČR bude stavět. Současně spojení Východních Čech a Wroclawi je prachbídné. To je škoda zejména s ohledem na levné letenky z Polska.

Ds

Na tu Wroclaw jsem také zvědavý a vidím ji jako asi jedinou přínosnou u vedeného seznamu škoda, že je v plánu jen o víkendu. I když uvidíme, co vymyslí ČD a KD, bylo avizováno zlepšení a do konce února by měly být zveřejněny jasnější obrysy plánů.
Ještě smysl může mít Berlín, hlavně když vhodně doplní současné vlaky ČD – ve špišce a pak v okrajových časech ráno a večer, případně v noci. Také by se nabízelo propojení s linkou na Pardubice a dále.
Ale uvidíme moc optimistický, že vlaky skutečně vyjedou, nejsem.