Berlín prodlouží síť metra, přibude 176. stanice

Metro na lince U3. Foto: Sven Lambert / BVGMetro na lince U3. Foto: Sven Lambert / BVG

Optimistický scénář počítá se zahájením stavby 800 metrů dlouhého úseku v roce 2026.

12 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Lukas

Zkusme se zamyslet jak dlouho trvalo vybudovat základní síť (v jaké délce)metra i s-bahn v 30tých letech. Inu nová doba a nové technologie vyžadují asi více času.

risa.informace

BVG plánuje i U0-Ring až po U9 popřípadně nové trasy U10-U11, BVG také plánuje obnovit M-Bahn s již novými vozidly viz.Sůra informací. DPP obnovuje také ex.komunistické plány TT Václavské náměstí, ale BVG má lepší vztahy s VBB kde Braniborsko a Berlín rozvíjí nejvíce kolejovou dopravu lokálky,TT,U+S Bahn síť, posílení vlaků RE/RB….. Mezi Berlínem a Braniborskem jezdí i DB Fern.ICE/iC někdy i okrajová EC,RAILJETY. Do DB Fern.se v rámci VBB smí jen se síťovou zeitkarte(týdenní až roční)+ vláčkoatrakce jako jsou Historické výletní úzkokolejky či hodně dalšího. VBB by mohl v budoucnu integrovat vše FLX,ICE,IC,EC, Railjety společně pod kategorii IRE v rámci… Číst vice »

Danny

Nunu

tarten

Nevím, co by měly znamenat „ex.komunistické plány TT Václavské náměstí“, ale DPP neobnovuje ani to, co tam komančové naplánovali, ani co tam zrušili.

Jan T.

Schválení prodloužení 2024, začátek stavby 2026, jak to ti Němci dělají?

Martas

Jde o to, co se považuje za schválení. Tady se mluví o „optimisticky“, tak předpokládám, že očekávají taky různá odvolání atd.
Druhá věc, že je přeci správně mít projekty připravené, oklepávat „jen“ financování a nedopadnout jak ŘSD před 10 lety a momentálně SŽ.

Y.K.

Když se podívám na berlínské letiště, tak to není o nic lepší. Optimistické scénáře jsou jen scénáře.

Honza R.

Kdo nemá krátkou paměť a vzpomene si třeba na dění kolem (prodloužení) linky U5/U55, tak tolik nadšení z berlínského budování mít nebude.

Robert Pražák

No nevím, ale Flughafen Berlin, Hauptbahnhof Stuttgart nebo Elbe Symphonie se jim moc rychle nedařilo.

Jiří Kocurek

Že by se pod tím schválením schovávalo stavební povolení?

Osamělý Vlk

Třeba tím, že mluví s lidmi? Jako komunikace v ČR ze strany politiků a úředníků je otřesná, takže i věci, co by měly smysl, padnou, protože se prosazuje silou. A nebo se to u nás podělá stylem salámové metody, viz D8, viz vtip: Tunel už je, hora teprve přijde.

tarten

No jak by to dělali, i oni zjevně ctí zásadu, že slibem nezarmoutíš.