Babiš navrhne zákaz letů z Milána a Benátek

Letadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště PrahaLetadlo Ryanairu na pražském letišti. Pramen: Letiště Praha

Premiér Andrej Babiš (ANO) chce v pondělí na Bezpečnostní radě státu kvůli šíření nového koronaviru navrhnout zákaz letů z Milána

68 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Zlámalík

Ó, ještě že máme Moudrého vůdce! Jak on myslí na naše blaho a zdraví!
(není na čase zrušit všechna ministerstva, když to Moudrý vůdce zvládne všechno sám?)

Nekdo

ó pravdu díš, milý obdivovateli Velkého a Moudrého Vůdce! a pravdy jeho tesat do tabulek mramorových a na zdích nechat na věky věčné, kde pronesl pravdy tyto a zachránil tak lid náš poddaný a oddaný, ovšem bez vůdce zcela bezbranný a na pospas zlému světu vydaný…

Jen tak

Tak zakazáná bologna, benátky, miláno, a jižní korea.

Anonymus

ČSA Smartwingsbez nároku nakompenzace. Tak to bude mazec.

Vlastimil

ANO, jen tak dál, čelem k problémům. A důsledně. Očekávám zastavení provozu autobusové linky 166, která k nám jezdí přes Bulovku.

Dushan

Tak zdaleka nejrizikovějšími linkami v pražské MHD jsou autobusy mířící z letiště. Zajímalo by mě, jak často probíhá desinfekce interiéru těchto autobusů.

Y.K.

Pane, to je logika.
Nijak. Virus vydrží na površích jen pár hodin. Přes noc se bus v garáži odviruje sám.

Richard P.

Tak i ministr zdravitnictvi navrhuje pozastavit lety z Italie. No musi, jinak by ho Andrej odvolal… Volebni preference…

Anonymus

Co na to ČSA Smartwings? Vždyť tajhle vláda může zlikvidovat českou firmu. 🙁 To bude ještě mazec. Pro ČSA Smartwings je Itálie klíčová.

Ondra

Ten slovensky blbec neumí ani poradne mluvit, pokud mu text nenapíše PRCHAL nedá dohromady ani větu….

jan

Blbec jsi ty. Vláda si myslím nyní pracuje 7 dní v týdnu.. Už několikátý týden.. A dělá si myslím maximum co umí a lze..

Petr

Diskutující Jen Tak opomíná ve všech svých příspěvcích fakt, že nízkonákladové aerolinky samy o sobě produkují poptávku po destinacích. Ano, kdo opravdu nutně potřebuje do Milana, koupí si letenku třeba přes Frankfurt. Ale tuhle letenku si zcela jistě nebude kupovat nikdo z těch stovek či tisíců cestujících týdně, kteří do Milana letí jen proto, že tam Ryanair létá za pětistovku. A o to nejspíš v tomhle případě jde. Omezit zbytný kontakt s rizikovou lokalitou.

Jen tak

ale to bychom se pak museli odriznout uplne.

italie neni jedina evropska zeme, kde je coronavirus. on jen i v rakousku a nemecku, kde tedy s cr panuje velmi intenzivni silnicni a vlakova vymena cestujicich

je zajimave, ze tady se nikdo izolace nedozaduje 🙂

Vlastimil

Třeba Bergamo je uzel, přes který se létá do mnoha destinací jinak z Čech hůře přístupných, taky jsem je tak několikrát využil. Co má dělat člověk, který se vrací domů a zruší mu lety?

Radek Janata

Letět zbylými lety, někudy jinudy. Nějaké stále budou, ostatně i do té Číny stále lety látají.

Ano, asi dráž. Riskoval vědomě.

Vlado

Hm tak třeba do Benátek místo zrušeným Ryanairem pojedu Regiojetem za 749kč ,dle mého názoru je to jen politikaření (jako ,že se vláda snaží)jakého dopravce poškodím a jakého ne.Tak zrušení všech přímých linek mezi ČR a postiženou oblastí (autobus,vlak,letadlo) by mělo smysl.To jest zrušení linek Regiojet (popř.Eurolines a Flix pokud tam také jezdí),zákaz nástupu a výstupu u vlaku č R 408/409 ,který jede v trase Nice-Milano-Verona-Wien-Moskva ve stanicích na území ČR což jsou pouze Břeclav a Bohumín a pak mě tam opravdu pojede jen ten kdo tam opravdu musí

Radek Janata

Regiojet ruší autobusy taky.

Navíc, autobus není plnohodnotná náhrada za let. Pokud si chcete udělat víkend v Miláně, tak jet autobusem znamená zabít většinu častu cestou – 95% leisure cestovatelů se na to prostě vykašle.

Radek Janata

Ad vlak Moskva-Nice: to si snad děláte srandu. 99.999% lidí v ČR netuší o jeho existenci. Většina pasažérů jsou Rusové a cena jízdného je takové, že typický Čech tuto možnost okamžitě zamítne.

Jakub

Tahle diskuze ukazuje, jak mnohým už z té politiky hrabe. Co říkáte na ostatní země, jezte omezují lety do Itálie? Nemůže za to také ten Prchal?

Jakub

ne „jezte“ ale „které“

IGCT

Opravte prosím nadpis. Správně je“Populista Babiš….“

Nekdo

doufám, že tyto moudra pana premiéra jsou pak vytesávány do mramorových tabulek, které jsou na věky věčné umístěny na místech, kde moudro vyřekl a tím problém vyřešil, zachránil stát i lidi. sláva nejvyššímu panu premiérovi, dobrotivému vládci země české!

Ron

Asi by to chtělo doplnit informací, že ČSA létá do Benátek sezónně. Poslední let proběhl 4. listopadu, další je pod OK734 naplánovaný až na 8. dubna.

Jan Sůra

Pravda, díky.

Bob

Absurdní je, že hned po té ministr Vojtěch řekl, že ti lidé nakažení koronavirem k nám přicestovali přes letiště ve Vídni (jak ta Američanka, tak i ten akademik z ČZU). A ten člověk z Ústí prý přijel z Itálie autem.

Takže to opatření nic neřeší. Asi by měl Bureš více myslet a méně poslouchat rady Prchala.

Dushan

Cílem izolace je snížit riziko, nikdo pokud vím, netvrdí, že zákazem letů klesne riziko na nulu. Izolace měla ovšem proběhnout dávno. Nakonec k tomu stejně dojde, přesně jak jsem předvídal.

Jen tak

tak určitě.

Izolace… hmmm. zcela k ničemu nepomůže.

Peet

Každá mince má dvě strany. Vypadá to, že ses tady objevill z novinek.cz, takže podle tvé teorie, když Tě dáme do karantény, tak od těch šíleností co tu poslední dny píšeš budeme mít pokoj? A ty totální žvásty přispívajících nejen tady, jak by to všechno nechali těm co jedou do IT uhradit, to je neskutečné. Až budou lidi padat jako mouchy, tak potom to bude neodpovědnost jet do IT, a v případě , že jsou pozemské přechody otevřené, tak ani tehdy to nebude neodpovědnost, protože lidi prostě migrovat budou. Nemluvě o tom, co tvrdí „sluníčkáři“, že migraci se nesmí bránit… Číst vice »

Filip

Taky bychom se měli izolovat od Německa a Rakouska, aby sem nejezdila žádná auta…

VíKo

Nostradame…

Jiří 24

Další opatření jak cestující z Itálie vůbec nekotrolovat, gratuluji super opatření 🤣

Jarda

A jak toto opatření zamezí lidem letět do stejných destinací s přestupem? Nijak, akorát se cestou navíc potkají s několika stovkami dalších lidí 🙂

Radek Janata

Hodně lidí, pokud to nebude přímý let za pár kaček, tam vůbec nepoletí.

Dushan

Zákaz letů z Itálie je pouze první nutný krok, nemějte obavu, další kroky k eliminaci šíření nákazy přijdou, jsme teprve na začátku.

dvojiteF

sme prakticky takmer na konci.

Jen tak

takové to opatření pro koblihy.

koza se nazere a lidi z italie prileti pres nejake jine letiste

Ondřej

Bureš se bojí, aby mu nevymreli voliči.

Jakub

Co to je za blbost?

Michal

Mortalita pre ľudí nad 70 rokov je 10%. Ak ste okrem vysokého veku ešte aj fajčiar a ste chorý, je mortalita ešte vyššia. Napríklad z ľudí, ktorí majú kardiovaskulárne ochorenia to zabije 1 z 10, z diabetikov 1 z 14…
Zdroj: https://www.worldometers.info/coronavirus/coronavirus-age-sex-demographics/

Viťa

A tisíce lidí, kteří tam jezdí autem, ty zastavíš Bureši jak? Jen populistický žvásty, protože mu Mára Prchal dal avízo, že jeho voliči by nejradši na hranicích postavili elektrický plot a zase stříleli ty, kteří v tom koncentráku nechtějí zůstat…

Dushan

Bude-li to situace vyžadovat, začne se kontrolovat i na silničních přechodech, tak aby nakažení byli rovnou izolováni v karanténě a nešiřili nákazu mezi dosud zdravé.

Lada

Máro?

Jen tak

bude li to potreba?

a proc ne hned? pokud izolace, tim se melo zacit

Dushan

Ano, souhlasím, že opatření měla mít už dávno mnohem větší razanci. Hlavně měl být vládou nařízený zákaz cest do Itálie, protože pak by turisté měli nárok vrácení peněz bez storno poplatků. Zatím se cestovní kanceláře zákazníkům je vysmívají – „stornovat můžete, ale zaplatíte nám storno ve výši ceny zájezdu“. Spousta lidí tak cestu prostě „riskne“, čímž ale ohrozí nákazou tisíce lidí.

Pezos

Hranice by zavírali, ale že by si třeba zakryli pysk při kašlání, to ne.

Adam

Tak pojedou cestující autobusem nebo autem, nevím co tohle opatření vyřeší

Radek Janata

Pro hodně lidí takvá cesta ztratí smysl. Dejmen tomu, že chcete se na víkend do Milána. Když vám zruší přímy let, pojedete autem? Myslím že ne. Moc by vám z toho víkendu nezbylo.

Bob

Ta Američanka sem přiletěla přes Vídeň. A ten Čech taky. Ani jeden z těch nemocných nepřiletěl přes letiště v Praze.

Dushan

Spousta jiných ale letadlem přiletěla. Beru zákaz letů jako nezbytný a počáteční krok, postupně se začně utahovat více, podle toho, jak intenzivně se bude nákaza po Evropě šířit.

Jen tak

zákaz letů ale řeší .. naprostou nulu. v podstatě je to sronvatelné s tím, že bys v cedníku se 100 dírkami ucpal 2 a myslel jsi, jak jsi vyřešil problém.

a utahovat se může co chce… je to stejně jednu. ono si to cestu najde – sem, i ven. je vcelku nevyhnutelné, že ten hajzlik projde celým světem, i kdyby se dušan stavěl na hlavu.

a stejně jako jakákoli další podobná nemoc vymizí – stejně jako SARS, MERS, mor, dramatičtější formy chřípek.

Dushan

Turecko, kde zatím žádný případ nákazy nepotvrdil, oznámilo od neděle zrušení leteckého spojení s Itálií, Irákem a Jižní Koreou, už dříve zakázala Ankara spojení s Čínou a Íránem. Právě tyto země jsou nákazou postiženy nejvíce. USA zvažují též uzavření americko-mexické hranice. Zdroj: https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/zeme-kvuli-koronaviru-rozsiruji-opatreni-rusi-se-letecka-spojeni/1860106

Nekdo

mámo, pojedeme do benátek na karneval, co říkáš? ubytování levné, usmažíš řízky, natankujeme plnou u felcky a ráno vyrazíme!

Jen tak

a to, že turci něco udělali, znamená, že to dělají dobře? zrovna turci? 🙂 budeme si z turků brát příklad i v tom, jak se chovají,jak vnímají etnika na svém území, budeme si brát příklad z jejich státního zřízení?

to, že někdo něco dělá, ještě neznamená, že to dělá dobře. a mimochodem, ve vedení státu tam mají ještě většího populistu a magora, než my.

tak jim tam ti lidi holt pojedou jinudy – místo toho aby letěli přímým spojem, tak poletí jinudy, a nakazí další lidi. je to boj s větrnými mlýny, a vějička na … no, určitou skupinu voličů.

Jen tak

Mimochodem, asi ti to uniklo, ale minimálně jeden z těch, co to zavlekl z itálie k nám, jel z té itálie autem.

Zlámalík

Zavřel bych proto raději i přímou dálnici z Itálie! 🙂

Jen tak tak

Ale houby reší nulu. Nikdo netvrdí, že se zákazem vyřeší situace. Pouze se riziko omezí, utahují se šrouby. Už to bylo stokrát napsané,že řadu lidí to odradí a to se počítá.

Radek Janata

S takou argumentaci byste nerušil nikdy nic. V té Vídni o zákazu jistě přemýšlejí taky. 8 zemí už lety z Itálie zakazalo. Není to tak, že je Babiš první.

Jen tak

Ono nejde, že by se nerušilo nikdy nic nebo pod.

ale zákaz „přímýách letů“ z postižené destinace je v dnešní době zcela nesmyslný. je to jen zalepování jedné dírky cedníku. při současné globalizaci světa (a to nejen evropy) .. ti lidi se sem dostanou jinudy.

pokud izolovat, tak řešení je jediné – zcela se izolovat od okolního světa. ten virus už je stejně prakticky všude kolem nás (rakousko, německo, itálie … ), takže si říct „a zakážeme lety z itálie“ je… no. uplne nesmyslne.

Jen tak

Ne, nepojedu autem. ale poletím s přestupem. a ještě ušetřím. Přestupní letenky jsou často levnější, než přímé letenky.

Spousta čechů (a moraváků) používá letiště v okolních zemích – morava hodně využívá katovice a okolí, jižní morava velmi intenzivně používá vídeň, pak tu máme i další letiště…

Anonymus

jen tak: takže zrušení spojů s Čínou a zrušení s Koreou (ČSA) byl špatný krok? Opravdu nebyl…

Jen tak

zajimavy pokus 🙂

zruseni letu csa do inconu nemel ale s coronavirem nic spolecneho 🙂 (tedy ve smyslu, ze je to pokus o za raneni sireni)

tam slo o ekonomicke opatreni reagujici na ekonomiku linky …

takze proc to sem tahas, nechapu 🙂

Dushan

Zákaz leteckého spojení s Koreou je jen otázkou času. Na dnešním jednání Bezpečnostní rady státu se o tom dost možná už jedná.

Dushan

Tak můj předpoklad byl správný, přerušení leteckého spojení s Koreou je zavedeno.

Erik

Ano nejlepší je nedělat nic že? Je to první logický krok.

Jen tak

ne. nejlepsi je delat neco smysluplneho.

Anonymus

jen tak: jak víš, že ČSA zrušilo linku do Koreje kvůli ekonomice? Korean Air létá dál. Máš snad nějaké interní informace z firmy? Je dobře, že se zruší i lety z Koreje i pro Korean Air.Koronavir je dost nebezpečnej a nechápu lidi,co se mu vysmívají.

rado p.

Jen tak má pravdu, ačkoliv ofiko informace jsou jiné, než skutečnost. Ale na tohle jsme od oné firmy zvyklí.
A coronavir teda rozhodně dost nebezpečný není. Víc mě trápí HIV a klimatické změny. Zkus aspoň trochu pro příště popřemýšlet, než tady něco napíšeš. Díky

jan

Koronavir používá nějaké principy jako HIV.