Arriva v zimě nebude posílat spoj na Šumavu, do Nitry pojedou až tři spojené vlaky

Vlak Arrivy. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářVlak Arrivy. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Vlaky společnosti Arriva se s příchodem nového jízdního řádu přestanou objevovat na Šumavě. Alespoň v zimě. Firma zruší víkendové spoje

Zpět na článek
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Johan

Nechci se zastávat Arrivy, ale není se co divit – když si hodinu před soukromníkem objedná stát nový rychlík a za státní peníze ho dotuje, tak tomu se asi bude konkurovat z pohledu soukromníka dost těžko, nemyslíte? Když se sem na jih Ariva chystala, přímý vlak z Prahy nebyl. Když oznámila vstup na linku, najednou vznikl i rychlík ČD. Jeden jezdí za své, jeden za státní a jedou hodinu za sebou…tak jak to asi mohlo dopadnout.

železničář v důchodu

V tom asi ten úplně hlavní důvod nebude – leda by původní představa vedení Arrivy spočívala v tom, že její vlak pojede právě v té časové poloze expresu ČD, kterou jí nakonec MD ČR svou objednávkou dotovaného vlaku“vyfouklo“: pro jednodenní víkendové výlety je odjezd z Prahy až v 9 hodin totiž už dost pozdní, navíc je ta trasa bez jakýchkoli rozumných přípojů cestou kamkoli (kromě rychlíku směr Brno ve Veselí nad Lužnicí, který ale asi cílem velkého množství zájemců nebude). Skutečné důvody Arrivy k tak pozdnímu odjezdu z Prahy těžko odhadovat: napadá mě jen délka směny personálu, protože střídat jej… Číst vice »

Praha – Nová Pec je 244 km. ČD za objednaný vlak dostanou cca. 30500 Kč, i když pojede prázdný. Arriva nedostane nic a pokud ho plně vyprodají, jsou na 29400 Kč… takže jezdit celotýdenní linku s průměrnou obsazeností když dobře, tak 65 %, se v takové státem placené konkurenci fakt nedá. A dále viz JŠ – vlak se o hodinu posunul kvůli přidání Ex vrstvy do ČB, kterou najednou po půlroce protáhl kraj za své až na Šumavu.

železničář v důchodu

V návrhu jízdního řádu pro příští rok má Arriva zapracovánu i celoroční sobotní dřívější trasu s odjezdem z Prahy už v 7 hodin ráno, která by měla určitě mít podstatně větší úspěch, než ta pozdější dopolední (a to v létě nejspíše i v neděli) – co ale vůbec nechápu, je utnutí všech navrhovaných tras vlaků Arrivy v Nové Peci, když při dojezdu (minimálně) do Černého Kříže by tam mohly snadno vzniknout přípoje na krajem objednané šumavské osobní vlaky GWTR. A omezení jízd na období až od 2. června také není příliš šťastné, protože dlouhé dny vhodné pro jednodenní i celovíkendové… Číst vice »

Tomas

Až se tu Lukáš zase bude ptát co mám pěti soukromým dopravcum: protože arriva protože leo.
Dělají z toho holubnik.