Arriva v neděli vyšle poprvé do Nitry tři spojené jednotky, od nového řádu zrychlí

Zázemí Arrivy v malešické teplárně. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářZázemí Arrivy v malešické teplárně. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Společnost Arriva v neděli vůbec poprvé otestuje při jízdě s cestujícími na trase Praha – Nitra vlakovou trojku. Na expres

Zpět na článek
11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Petr

Ať si Arriva jezdí kde chce a kam chce, když se jí to vyplatí. Ale….: Proč provozuje vlaky sa max 120 km/h na koridoru a zpomaluje tak ostatní vlaky s rychlostí vyšší? Ano, bohužel to tak je. Rx s rychlostí 160 prostě musí počkat, až mu ujede (jako že neujede) Arriva s rychlostí 120. Jenom proto, že to je Aex mezinárodní expres a Rx je vnitrostátní. V reálu to pak vypadá, že např. Panter se 160 se za takovým krásným vlakem vleče krásnou max 100, protože co si budeme povídat, ty rozjezdy těch nových a moderních motoráčků nejsou nejrychlejší. A… Číst vice »

K.S.

Proti tomuto by byla nejlepší obrana dát dohromady alternativní +- stejně dlouhé trasy na 100-120km/h, kam by se daly tyto vlaky poslat, nebo, i vzhledem k pohybu pomalých nákladů na koridorech, položit 3. kolej. To se možná mělo udělat dávno v nejkritičtějším místě koridorů kolem Bezpráví, byť tam to byly 3 o stejné rychlosti.

Elb

Na hlavní koridor je to přidávání koleji velmi problematické, nejlépe by možná tak šla třetí kolej od Prahy do Kolína.

Petr

To K.S. : Řešením by bylo používat na koridoru vlaky elektrické trakce (zvláště na takové výkony jaké provozuje Arriva) s rychlostí 140 km/h a více. Na dálnicích máte také minimální požadovanou rychlost vozidel………

I.P.

Podle JŘ 2018 to vypadá, že Arriva bude na Šumavu jezdit v (6),(+) v letní sezóně (2.6.-16.9.), pak ovšem i po zbývající období grafikonu. Pokud to není nějaká tisková chyba.

mirekk

No tak jestli jednou z nich má být i ta co dnes jede do Nového údolí tak jich tolik zítra nepojede. Poslední podvozek je zralý na soustruh. Takové rány jsem už dlouho neslyšel

petr

Soukromník zase službu dal lidem. Od nás do trenčína to zkrátil o 2hod a pár minut.

K.S.

A pak že soukromníci jenom vyzobávají… Takováto spojení budou myslím vznikat i nadále a možná z víkendových vzniknou trvalá, pokud je tedy soukromým společnostem nebude ničit ministerstvo tím že si o stejného času objedná vlaky od ČD. Možností na alternativní trasování takovýchto vlaků nezávislé trakce by bylo dost, tedy pokud by se tratě dostatečně zrychlily, pomalost myslím stojí i za omezením vlaků na Šumavu, s takovými parametry co tam jsou tam nikdo nebude jezdit. Z tohoto pohledu je také škoda že neexistuje propojení mezi Bechyní a Týnem nad Vltavou, ale terén je tam bohužel takový že se to asi nikdy… Číst vice »

Elb

Ministerstvo si těžko něco objedná, když toto spojení před lety padlo na Slovácích a pořád to u nich nevypadá na nějakou racionalizaci provozu. I když by samozřejmě několika denní spojení Sp do Brna z Trenčína s vazbou na rychlík v Hradišti smysl dával, Záhoráků v Brně totiž bude asi víc, než v ostatních městech. Ostatní lokálkové dálkové spoje teda moc nenapadají..

K.S.

Elb: Nemyslím konkrétně tuto linku, nicméně tu byl před časem článek s názvem „Král lokálek…“ kde se zmiňovala taková situace že soukromá firma jezdila nějak a když se to rozhýbalo, tak ministerstvo do +-stejného času objednalo vlak ČD. Mne by napadaly takové dálkové lokálkové spoje do horských oblastí, kam se dá dnes jen s přestupy a trvá to díky nim dlouho, pokud by se „lokáky“ zrychlily, tak by některé mohly nabízet objízdnou trasu ke koridoru, což by mohl být případ třeba tratě přes Poličku, ale jenom asi pro osobní dopravu a otázka je jestli by někdo tudy vlaky vedl. O… Číst vice »

Elb

Ministerstvo s osobáky nemá nic společného, jednalo se o sezonní provoz placený městy z Jemnice do Budějovic, v tom článku o tom sice tak psali, ale žádný úředník z Jihlavy jaksi o návratu provozu a ČD do Jemnice nic neví..