dkv-spojujeme

Arriva v neděli vyšle poprvé do Nitry tři spojené jednotky, od nového řádu zrychlí

Zázemí Arrivy v malešické teplárně. Autor: Zdopravy.cz/Jan ŠindelářZázemí Arrivy v malešické teplárně. Autor: Zdopravy.cz/Jan Šindelář

Společnost Arriva v neděli vůbec poprvé otestuje při jízdě s cestujícími na trase Praha – Nitra vlakovou trojku. Na expres

Společnost Arriva v neděli vůbec poprvé otestuje při jízdě s cestujícími na trase Praha – Nitra vlakovou trojku. Na expres (odj. 14:19) nasadí tři spojené motorové jednotky, čímž kapacita přesáhne 400 sedaček. Mimořádné prodloužení vlaku souvisí podle vedení firmy se začátkem adventu, kdy jezdí více lidí například na vánoční trhy nebo na návštěvy a zájem o jízdenky v předprodeji roste.

„To odpovídá klasické osmivozové soupravě velkého vlaku. Adventem ale provoz tak dlouhých vlaků Arrivy rozhodně nekončí, budeme nadále operativně nasazovat tři vlaky spojené do jedné soupravy podle aktuálního vývoje v předprodeji jízdenek. Když uvidíme, že dva nestačí, přidáme třetí,“ sdělil deníku Zdopravy.cz obchodní ředitel Jiří Nálevka. Trojka nejspíš zůstane výjimkou, i proto k ní společnost vyhlásila fotografickou soutěž. Častěji ale bude nasazovat zdvojené vlaky, což už v těchto dnech činí.

Nové logo Arrivy. Autor: Arriva

Nové logo Arrivy.
Autor: Arriva

Chlubí se rovněž tím, že spoje mezi Prahou a Nitrou s příchodem nového jízdního řádu 10. prosince zrychlí. Největší časová úspora vznikne u odpoledního vlaku z Prahy do Nitry s odjezdem ve 14:19. Ten jezdí každý den, nově pojede ve 14:30 a dojede do Nitry o 23 minut rychleji než dosud. Dnes mu cesta trvá šest hodin a 56 minut. Páteční a sobotní ranní expres z Prahy do Nitry v 8:19 pojede nově v 8:30 a na své cestě na Slovensko bude o 17 minut rychlejší než dnes. Od 10. prosince přestanou expresy Arrivy zastavovat v Kolíně.

Společnost má v tuzemsku celkem pět motorových jednotek, které odkoupila od mateřské Deutsche Bahn. Vlaky Arrivy jezdí bez dotací na vlastní podnikatelské riziko. Před rokem zavedenou přímou linku do Nitry přes Vlárský průsmyk si přitom vedení firmy pochvaluje a mluví o objevení díry na trhu. Naopak linku do šumavské Nové Pece firma omezí jen na letní sezonu.

Tagy Arriva Nitra slovensko
11 komentářů