Arriva si půjčí na rychlíky brejlovce a klasické vozy

Brejlovec společnosti Kladenská dopravní a strojní. Foto: KDSBrejlovec společnosti Kladenská dopravní a strojní. Foto: KDS

Na rychlících mezi Prahou a Českými Budějovicemi se od neděle objeví nejen motorové jednotky řady 845 společnosti Arriva vlaky, ale

Na rychlících mezi Prahou a Českými Budějovicemi se od neděle objeví nejen motorové jednotky řady 845 společnosti Arriva vlaky, ale i klasické soupravy v čele s lokomotivou 750 přezdívanou brejlovec.

Na jejich pronájmu se dohodla Arriva se společností Kladenská dopravní a strojní. „Budou sloužit hlavně jako záloha, ale je možné, že už v neděli se na některých spojích objeví,“ řekl generální ředitel Arrivy Daniel Adamka. „Do ideálního stavu počtu jednotek jich nám pár chybí,“ připustil Adamka.

Půjde o soupravy tažené brejlovcem číslo 750.096, který se vrací ze svého dlouhého působení na Slovensku, kde tahal vlaky RegioJetu z Košic do Humenného. Potáhne dva vozy: jeden řady Bc, druhý BDs, který společnost nedávno zakoupila a připravuje ho pro provoz. Mají jezdit hlavně na rychlíku Písek – České Budějovice, o víkendech pak v celé trase z Prahy do Českých Budějovic přes Písek. Brejlovce od stejné firmy si loni půjčily i České dráhy na rychlíky do Klatov, protože neměly dostatek vlastních.

Pro alternativní dopravce bude neděle velkou zkouškou. Podle informací Zdopravy.cz jsou připraveni někteří jiní nestátní dopravci novým hráčům v závazkové dopravě pomoci záložními soupravami. „Jde o obraz celé železnice a alternativních dopravců. Teď jde rivalita stranou, musíme udělat vše pro to, aby vlaky jezdily,“ komentoval jeden z manažerů alternativního dopravce. V neděli tak může nastat na řadě tratích překvapení, kdy se objeví v provozu vlaky jiné společnosti, než která na daném spoji jezdit.

Tagy Arriva vlaky Kladenská dopravní a strojní Top
228 komentářů