egoe-plus
Autobusy Doprava ve městě Zprávy

Arriva nasadí v příbramské MHD 14 nových autobusů

Autobusy Mercedes pro příbramskou MHD. Pramen: Arriva
Autobusy Mercedes pro příbramskou MHD. Pramen: Arriva

Společnost Arriva Střední Čechy nasadí v příbramské MHD nové nízkopodlažní autobusy. Dnes je představila zástupcům města i cestujících. Arriva bude zajišťovat MHD v Příbrami dalších deset let, nasazení nových vozidel vyplývá ze smlouvy uzavřené na jaře. Město za dobu platnosti smlouvy zaplatí dopravci 574 milionů korun.

„Všech dvacet autobusů v příbramské MHD bude nízkopodlažních, což při nástupu i výstupu ocení zejména rodiče s kočárky, starší a méně pohybliví občané,“ uvedl ředitel společnosti Arriva Střední Čechy František Soumar.

Z dvacítky zmíněných autobusů bude 14 zcela nových značky Mercedes, dalších šest vozidel je zánovních. Cestující nové autobusy poznají podle výrazně červené barvy a loga města. Autobusy jsou klimatizované, vybavené informačním systémem, kromě hlášení zastávek uvidí cestující na panelu i trasu spoje.

„Za stejnou cenu jízdného získají naši občané výrazně kvalitnější službu, větší komfort a vyšší úroveň přepravy, srovnatelnou s městy západní Evropy,“ doplnil starosta Příbrami Jan Konvalinka.

9 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Hop

Zajímalo by mě, jak to vypadá s plánovanou integrací do PID. Původně to mělo být už dávno s ostatními linkami z Příbrami do Prahy. Pak myslím, že jsem slyšel termín prvního listopadu s novými smlouvami. A teď se mlčí.

Tadeáš

Město se integraci brání jak může a je to celkem logické. Když celý provoz objednává a platí ze svého rozpočtu, tak si chce i rozhodovat o podobě a všemu s tím související a ne aby o všem rozhodovali pražáci na ROPIDu a město jen pravidelně cálovalo za jejich hraní si na OMSI v měřítku 1:1…

dopravák

V tomto případě ovšem ani zdaleka nerozhodují „pražáci na ROPIDu“, ale „Středočeši na IDSK“ (byť sedí ve stejné budově v Rytířské ulici) – a ani o financování MHD v Příbrami by rovněž nerozhodovala parta okolo Hřiba, ale parta okolo Jirmanové.

Karel

Fotograf Arrivy neumí fotit LED displeje. 🙂

manitou2

Fakt máme pocit, že se u nás, na rozdíl od „západní“ Evropy jezdí v MHD v bryčkách??? Stále stejné zdůvodnňování proč všechno stojí bambilonkrát tolik …

Haha

Je to holt o tom, že na Západě (AT/DE/CH) jede VHD, tady socka.

Petr

Ale kdepak i u nás, už je sociální doprava (socka) IAD, což je vidět na silnicích.Kde jinde si například platím „kočího“ než ve VHD.

Partneři


Czechtoll

pst
podcast