Arriva koupila pro přerovskou MHD jedenáct nových autobusů

Nové autobusy Arrivy pro Přerov. Autor: Arriva MoravaNové autobusy Arrivy pro Přerov. Autor: Arriva Morava

Společnost Arriva Morava dnes vpustila do provozu v přerovské MHD jedenáct nových autobusů Iveco Crossway. Její tamní flotila tak čítá

Společnost Arriva Morava dnes vpustila do provozu v přerovské MHD jedenáct nových autobusů Iveco Crossway. Její tamní flotila tak čítá 22 vozidel. Nové busy mají klimatizaci a tónovaná skla, uspořádání sedadel je 2 plus 1. Řidičům slouží parkovací senzory, couvací kamery i minilednička na nápoje. Firmu nové stroje přišly asi na 50 milionů korun.

Modernizací ale prošla i starší polovina flotily. „Původní vozy z roku 2010 jsme dovybavili klimatizací, nechali jsme opravit interiér i exteriér,“ uvedla ředitelka Arriva Morava Pavla Struhalová.

Arriva Morava má jistotu provozování MHD v Přerově na deset let, když loni vyhrála předčasný tendr tamní radnice. Nová smlouva běží od letošního ledna, Arriva v Přerově ale jezdí už od února 2016, kdy převzala závazky za Dopravní a logistickou společnost. Ta měla jezdit po městě do roku 2024, radnice jí ale vypověděla smlouvu pro neplnění podmínek.

Arriva na Moravě zajišťuje MHD například i v Šumperku, Krnově, Českém Těšíně nebo Třinci. Celkem skupina v České republice provozuje 2 150 autobusů, 35 trolejbusů a 5 vlaků osobní dopravy. Celkový obrat skupiny převyšuje 4,5 miliardy korun.

Tagy Arriva Morava autobusy Iveco MHD Přerov
4 komentáře