Autobusy Doprava ve městě Zprávy

Arriva koupila pro přerovskou MHD jedenáct nových autobusů

Nové autobusy Arrivy pro Přerov. Autor: Arriva Morava
Nové autobusy Arrivy pro Přerov. Autor: Arriva Morava

Společnost Arriva Morava dnes vpustila do provozu v přerovské MHD jedenáct nových autobusů Iveco Crossway. Její tamní flotila tak čítá 22 vozidel. Nové busy mají klimatizaci a tónovaná skla, uspořádání sedadel je 2 plus 1. Řidičům slouží parkovací senzory, couvací kamery i minilednička na nápoje. Firmu nové stroje přišly asi na 50 milionů korun.

Modernizací ale prošla i starší polovina flotily. „Původní vozy z roku 2010 jsme dovybavili klimatizací, nechali jsme opravit interiér i exteriér,“ uvedla ředitelka Arriva Morava Pavla Struhalová.

Arriva Morava má jistotu provozování MHD v Přerově na deset let, když loni vyhrála předčasný tendr tamní radnice. Nová smlouva běží od letošního ledna, Arriva v Přerově ale jezdí už od února 2016, kdy převzala závazky za Dopravní a logistickou společnost. Ta měla jezdit po městě do roku 2024, radnice jí ale vypověděla smlouvu pro neplnění podmínek.

Arriva na Moravě zajišťuje MHD například i v Šumperku, Krnově, Českém Těšíně nebo Třinci. Celkem skupina v České republice provozuje 2 150 autobusů, 35 trolejbusů a 5 vlaků osobní dopravy. Celkový obrat skupiny převyšuje 4,5 miliardy korun.

4 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jiří

Nemají být náhodou autobusy v Ol. kraji natřeny na bílo? Nebo busy v Přerově nepatří do KIDSOK? Nebo snad chybí u fota popisek „Ilustrační foto“?

Jan Sůra

Objednatelem je Přerov, nikoliv Olomoucký kraj.

Jiří

Aha, tak to jo. Díky za upřesnění informace.

petr.r

low-entry na mhd? Tuším, že arriva myslí do předu a zajímalo by mně, jestli je ve smlouvě pamatováno na tu cng daň.