Antalya letošním hitem mezi českými dovolenkáři. Počty cestujících stouply o polovinu

Letiště Antalya. Foto: Antalya AirportLetiště Antalya. Foto: Antalya Airport

Statistiky Letiště Praha vydaly první důkaz o tom, jak se změnila poptávka českých dovolenkářů v letošní hlavní sezóně. I když

Zpět na článek
14 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Martin V.

Tak v červenci se Antalya se 71 tis. cestujícími propracovala v Praze dokonce na první místo.
https://www.prg.aero/sites/default/files/obsah/B2B/Files/News/Traffic_report_1907_public.pdf
Řekl bych že vliv na to bude mít stažení letních charterů z regionálních letišť do Prahy kvůli nedostatku letadel.

Nicky

Tak Turecko je asi to nejlevnější co se dá s Bulharskem koupit, jedná se téměř výhradně o CK. Z vlastní zkušenosti týden AI 4* hotel letadlo + transfer pod 7k za osobu při koupi týden předem jako LM s německou cestovkou. Docela pěkné, ale je to tam hrozná masovka, asi nejsem typ na tyhle hotelové komplexy. V nouzi jako rychlovka lepší než nic, ale pokud je čas a to nejen na plánování, tak raději exotiku, ale tam neletím jen na týden.

Raddie

V Turecku je krásně, mohu hovořit z aktuálních zkušeností Idylu trošičku ruší jen hordy neurvalých Rusů.

Arimatejsky

Rusové jsou všude a chovají se všude stejné to si nevyberete. Do Antalye se ale letalo vždy celkem dost, nejde jen o návrat ke stavu před pučem a migrační krizí?

Martin V.

Návrat po krizi je tam určitě, ale možná i na nové rekordní hodnoty. V roce 2015 letělo z Prahy za 4 letní měsíce 159 tis. cestujících, v roce 2016 zmizela Antalya z TOP 15 v Ruzyni, v roce 2017 se vrátila se 110 tisíci zpátky, loni narostla na 184 tisíc a letos to bude podle všeho ještě víc. Dalších pár tisíc tam určitě letí i zjara a na podzim, ale Letiště všechno nezveřejňuje.

Janina

Jednak, turecká lira zlevnila vůči koruně o 1/3 za poslední dva roky a to je znát, Turecko je teď hodně levné a dovolenou si tam může dovolit mnohem víc Čechů. Zadruhé, letos se lítá charter víc z Prahy a míň z ostatních letišť, takže to asi taky posouvá čísla u PRG výš.

GPGP

V Turecku je dost obyčejně, vyjela jste někam dále. Kuba, Srí Lanka, Malajsie nebo Bali? 🙂
A cenově to vyjde podobně a nemusíte se mačkat v charterech?

Arimatejsky

To je otázka preferencí Kuba i Asie jsou daleko, tzn dlouhý let s přestupem, dlouhá cesta z letiště k moři, pro koupání zbytečné spíš pro cestování které každého a zvlášť teenagery nebaví. Pro rodinnou dovolenou u moře je Antalye lepší.

dvojiteF

čo je zasa toto za sra*ku..porovnávať exotiku s klasickou letnou dovolenkou 😀

Vakla

Opravdu vyjde Bali nebo Malajsko cenově stejně jako Turecko?

Lukáš

Phuket pro dva na 11 dní s TK se snídaní, 4* hotel, celkem 40 000CZK, chorvatsko (Pula) autem bez jídla, 3* apartmán na 7 dní 37 000. Bali (denpasar) na 10 dní 4* se snídaní s QR, 35 000CZK… Turecko cenově srovnat nemůžu, tam jsem kromě rychlejch přestupů nikdy nebyl, ale věřím tomu že cenově to bude hodně podobné chorvatsku

Lukáš

Jo a ještě Punta Cana pro dva s all inclusive (z bruselu ale s přískokem ryanairem z prahy) za 29 000.

Lenka

V Turecku jsme byli v červenci s hordy neurvalých Rusů jsme tam opravdu nepotkali. Dokud nepromluvili, nebylo vůbec jasné, z které země jsou. Byla tam veselá německá fotbalová jedenáctka, ale ani tam nám nějak zásadně nevadila. Turecko doporučujeme po všech stránkách.

Raddie

Tak to jste měla štěstí, asi ještě nebyla ta správná sezona pro hordy 🙂 Ale ani to mi nebrání také Turecko doporučovat všude, kudy chodím.