Anketa: Káva zdarma a stevardky jsou přežitek, tvrdí FlixBus

Cestující FlixBusu. Autor: FlixBusCestující FlixBusu. Autor: FlixBus

Organizátor autobusové dopravy FlixBus, který na tuzemských linkách vede tvrdý konkurenční boj s RegioJetem, zveřejnil výsledky svého letního průzkumu. Ten

Zpět na článek
89 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Bob

Já třeba v autobuse nejvíc uvítám USB zásuvku pro dobíjení mobilu či jiné drobné elektroniky. Internet mám vlastní v mobilu, kávu ani instantní čaj nepiji. Pak samozřejmě očekávám, že autobus je čistý, přijede včas a jízdenka kupovaná na poslední chvíli u řidiče není extrémně předražená jako u Flixbusu.

liberal shark

Flixbus má jediný cíl : celoevropský monopol. Bojkot !

Reisekunde

Zvolil jsem ANO. Preferuji autobusy s minimálně jedním řidičem :). Ostatní personál rád oželím. Musím říct, že přes určité výhrady se mi nejlépe cestovalo s Flixbusem. Míra spokojenosti kolísá, pokud se jedná o kvalitu řidičů. Nejde ovšem o řidičské schopnosti, nýbrž schopnosti komunikační. Někdy je arogance řidičů vůči cestujícím až zarážející, a jedná se především o východoevropské řidiče. Jejich jazyková vybavenost (Aj,Nj) je kapitola sama pro sebe. Nebudu zde zmiňovat další faktory ovlivňující mou celkovou spokojenost, jelikož se nevztahují k tématu, ale například přítomnost „check in“ personálu v místě zastávky v případě IC Bus spoje, provozovaného dopravcem Deutsche Bahn, mě… Číst vice »

Anonym

Tak doufám, že hlavně nevolíte Hnutí ANO…

Reisekunde

Já se bohužel při volbě parlamentních stran pohybuji mimo hlavní proud, což je v této zemi jediný legální prostředek, bohužel neúčinný, jak vyjádřit své znechucení nad současným stavem.

Krokous

Pořád lepší ano, než ne. Nesmíte být tak negativistický.

FANDA

Řidič by měl řídit a na ostatni veci by tu mela být stewardka 🙂

LKB

S Flixbusem od jistého zážitku NEJEZDIM. Tehdy jsem spěchal a jel s nimi, ale Last Minute cena u řidiče přes 300 Kč Praha – Brno (přesně částku si nepamatuji, mohl bych dohledat) mi osobně přijde tržně zcela mimo běžný střed české dopravní křivky poptávky a nabídky, čili nehorázně předražená + za mě nevyhovujici servis implikuje, že neni co resit.

A je otázka, zda svými vysokými cenami Last minute na některých trzích mimo CR nezneuziva dominantní postavení.

Zde platí, že mezi slepymi jednooky králem. Myslím, že trh autobusovych linek v některých státech byl nedostatecne rozvinutý, když ho dokázal ovládnout Flixbus…

LKB

A za mě na anketu ANO: přítomnost personálu je zásadní, vždyť i ve vlaku je průvodčí!! Kafe nepotřebuji, protože ho obecně nepiji. Čokoládka zdarma je super!!

David

Akorát mezi průvodčím a stew je zásadní rozdíl.

babilon

Pokud jste byl ochoten těch 300+ zaplatit, tak evidentně tržně zcela mimo není.

Tomáš Záruba

Volil jsem sice ne, ale jen proto že předpokládám pochopení možnosti „ano“ v pozitivním smyslu. Ty stevardky a hlavně „uvítací hlášení“ mě naopak příšerně otravujou.

Ovšem Flixbus by měl hlavně řešit úroveň základní služby, jako např. dodržování JŘ. Tuhle jsem jel ze Znojma a on si úplně v pohodě odjel z Jihlavy večer do Prahy (poslední spoj dne!!) o 10 minut dřív, aby vzápětí řidič zajel pro občerstvení na Pávov a těchto 10 minut zde strávil. Myslel jsem, že mi vypadnou oči z důlků, co je taky možné…

W. Dopravní

By mě zajímalo koho se ptali, když se bavíte se zaměstnancema pokladen který prodávaj víc společností, tak první otázka je „A je v tom autobuse obrazovka a kafe“ rozhodně u víc než u 32,46%

PetrB

Budějce – Praha: vlak akční jízdné za 159 Kc, RJ za 159 Kc, Flix za 199 Kc. Jel jsem vlakem, byl nejrychlejsi: 2 hodiny 2 minuty, RJ na Smichov za 2 hod. 15 min., Flix 2 hod. 50 min. na Florenc. To bylo nakonec to co u me rozhodlo… rychlost…

liberal shark

Přesně tak – komfort a rychlost. Proto jezdím tuto trasu Jižním Expresem za 2 hodiny.

Gremli

Inu pokud chci jet někam busem, měl by mít hlavně pohodlná sedadla, dost místa na nohy a být za rozumnou cenu. Občas se může hodit wifi. Parodie na kávu v podobě rozpustné břečky a displej promítající přímo před obličejem reklamy ovšem spíš urazí, než potěší…

Leoš Konečný

Dyt vam tu kavu nikdo nenuti a na te obrazovce se da pustit i film vite

petr.r

anebo vypnout, wifi vám nevadí a obrazovka ano?

Gremli

Obrazovku vypnete, ale až poté, co se přehrají reklamy…naštěstí existuje 6 míst v buse, kde se dá snadno překrýt novinami. Kdysi jsem jezdil žlutými busy pravidelně Brno-Vídeň, takže vím, co ta věc umí. Pak jsem přesedlal na žluté vlaky a poté, co jsem 3x za sebou zažil cestu s nefungující klimatizací a nemožností otevření oken, začal jsem jezdit výhradně Railjety ČD. Wifi mi nevadí, protože ta mi do obličeje nesvítí 🙂

Martin1

Spíš uráží… njn, ale to neznáte Čechy, oni si u toho vrní blahem 🙂

Jarda V.

Trasa Praha-Plzen nebo Liberec prosím ale při delší cestě je stewaedka fajn, když nic jiného dokáže se postarat o mimoradnosti, ne že by to na D1 bylo potřeba denně, ale občas pomůže. Jinak za mě je to už víc jak 12 let zlutak. I když kolikrát je rozdíl v ceně i trojnásobný, nechal jsem se nedávno ukecal flixbusem do Budějovic za 29kc a nakonec to bylo ve výsledku dražší než jet s CD nebo RJ. Flixbusem beru jak fajn doplněk v případě vyčerpání kapacity ostatních a pak ještě je super v cizině. Tam je vlastně jedinou alternativou ke státním železnicím… Číst vice »

Rampa

Ono je ta otázka chytře postavená jen na kávě a stewardce…

Myslím, že to, co láká lidi do RJ oproti Flixu, je celková nabídka nadstand. služeb, tedy káva, stewardka, časopisy a noviny, minibar, a především audiovizuální portál. To hraje roli u mého výběru.

Jirka N.

U me Zlutak vitezi snadnosti rezervace a storna. A moznosti penez na uctu s jizdenkami. Kavu nebo preslazeny caj odmitam.

Storno u Flixu (pokud to nezmenili) znamenalo vzdy nejakou ztratu penez a cekani na email se slevovym kodem na pristi cestu. Za me opruz.

Karel

Ano, člověk to bere jako komplet. Dochvilnost, schopnost se domluvit, pomoc v případě nouze, občerstvení, vypracovaný systém volby alternativních tras při zácpách, podpora domácího podnikatele, obrazovky, noviny atd. Tím nechci říct, že v případě dobrých časů bych nikdy nejel Flixem, ale muselo by to být výrazné.
Docela mě udivuje, že na server, který se tváří jako odborný, vložili PR Flixu. Kdo ví něco o agenturách, placených za výzkumy veřejného mínění, ten ví, že výsledky odráží především požadavky zadavatele. Je několik technik, jak toho dosáhnout.

Leoš Konečný

Pane Prouzo, prosim nevystupujte v tech mediich. Fakt se akorat ztrapnujete. To ze jste se sem vnutili a uplne zbytecne, protoze stejne vsichni vi, ze to co provozujete je pouze uboha parodie, tak jste nuceny se neustale navazet do sluzeb RJ asi protoze to mit nemuzete a zere vas to. Ale skutecne to neni to, proc lidi radeji jezdi se zlutou barvou, to je jen prijemny doplnek, jde o to, ze ty vase busy (ktery mimochodem ani nejsou vase, jsou to ruzni dopravci, ktery jste donutili jezdit pro vas za almuznu) jsou kazdy pes jina ves a zadnou kvalitu ani… Číst vice »

liberal shark

Přesně tak – Flixbus je jen vyděračská predátorská mafie, která vybírá výpalné od původně nezávislých dopravců a ničí tržní prostředí v celé Evropě. Bojkot !

petr.r

hlasoval jsem NE, ale flixbusem bych nejel, rád podpořím české firmy a nejlíp se cítim v low-costu, noviny na poličce, rájec taky, přeprava kola zdarma, kávu nepiji, nemusím mět papírovou jízdenku.

Hanzí

Onehdá jsem cestoval do Brna a příhodný spoj v brzkých ranních hodinách se nabízel od Student Agency. Nastoupil jsem na Florenci, vyjeli jsme a než jsme míjeli cca 40 kilometr D1 byla u mne stevardka již asi popáté zda nechci noviny, kávu, sušenky atp… Vysvětlil jsem jí tedy, že ve 4.30 ráno skutečně nic nechci a že pokud bych něco chtěl zcela jistě mám ústa a řekl bych si o to a zbytek cesty že bych vzhledem k časové poloze rád dospal. Pro cestu zpět jsem raději volil vlak, kde mi štiplístek někde za Brnem cvaknul lístek a zbytek cesty… Číst vice »

Petr766

Ale stejně je vtipný že Prouza nemá nic jiného než se pořád navážet jen do kafe a servisu. Protože úrovni služeb prostě Flix není schopen konkurovat

noerf

Petr766: Na busportal.cz je uvedeno kromě výše uvedeného průzkumu, že flixbus přidal v roce 2018 nové zastavky, ale nepíše se údaj o počtu nasazovanych vozů v denním provozu a počtu pasažérů, takže vypovídací hodnota o ničem.

Leoš Konečný

Tak Prouza je jen komicka postavicka parodie na autobusy

Pibik

Nejlepší je všechno vyrušit, postačí wi-fi, příp. zábavní portál, dobré je taky místo se stolem, nemusí být ani voda, ani nějaký automatm, kafe, jídlo, ale beru, to jsou drobné. Flix, Leo, Eurolines, DB všichni velmi vysoká kvalita, 2x byl problém s busem, okamžité řešení, nakonec žádné zpoždění. Stevardi to je hodně drahá sranda, je asi nějaký přežitek z turistických zájezdů, smysl mi uniká to zavádět..

Fox

Za mně nejde o kafe, ale budu rád, když se tu udrží 15tiletá zavedená česká firma, která tu začala od píky a budu dělat všechno, abych aspoň drobně přispěl k zachování ZDRAVÉ konkurence. Tedy dnes, kdy na souboji vydělává zákazník, budu z principu jezdit žluťasy, i když mně to stojí o dvacku víc. Jestli Evropu žeroucí Flix i u nás vyhraje a konkurenci zlikviduje, zaplatíme si rázem víc všichni a kvalita půjde dolu, páč nebude o co bojovat. Tak proto volím kafe.

Leoš Konečný

Moudre rozhodnuti, i ja budu podporovat pekne zlute busy

liberal shark

Amen !

Prngr

Regiojet částečně podpořím jako českou firmu.
Občerstvení ve vlaku – prakticky za hypermarketové ceny – pro mě je rozhodovacím argumentem.
Stevardku a kafe v autobuse nepotřebuju, ale noviny a časopisy zdarma beru jako veelmi pozitivní. Noviny běžně nekupuju, ale ve vlaku nebo autobuse si je přečtu

Dubican

Mě strašně iritují ty plastové láhve s vodou zdarma rozdávané u RJ. Jen když si představím kolik takový dělňas vygeneruje za týden plastového odpadu… chce se mi blejt velebnosti. Nehledě na to, že si mnozí ještě pro jistotu šoupnou dvě do tašky…
Kafe si snad za 20 může koupit každý… stejně je to kafe zdarma započítáno v jízdném, kdyby ty peníze šly do úklidu (RJ) a údržby udělají lépe.

Prngr

Kafe za dvacku už často posílá cenu jinam.
Tu vodu si brát nemusíš

Standa

Kvůli tobě budou servírovat na porcelánu a tahat se se skleněnýma flaškama.
RJ třídí pokud vím, minimálně v autobusech.
A jelikož to stejně skončí ve spalovně, nebo u Číňanů v bundách….

Pavel Klein

Přesně, v RJ je vždy bordel a všude špína. Bojím se v buše dotknout zásuvky a radši ani neotevírám stolek 👍👌

Dan

Ono pokud je anketa dělána způsobem, že se zeptám lidí vystupujících/nastupujících z/do Flixbusu, tak se není čemu divit

PeBe

Dotazování se uskutečnilo online formou v létě 2018 a zapojilo se do něj zhruba 600 respondentů z celého území České republiky ve věku mezi 18 a 60 lety, kteří využívají autobusovou dopravu minimálně jednou za půl roku.

Franta Jouda

A jéje… Přitom na kávu zdarma slyší půlka Moravy, bez toho levná pracovní síla ani ku Praze nevyjede…

Desper

Pokud jedu hodinu, je mi to jedno, pokud čtyři, už to potěší. Ale podstatná je cena, časová poloha a dochvilnost. Svým způsobem je mi to jedno, protože pokud musím, jedu tím, kdo jede v daný čas.

X 1

Přesnost ! Stejně jako na železnici. Času Dost – možná dnes dojedem. Regiojet – možná letos dojedem. Leoš – Radši vůbec nejedem. Takže stejně jako u vlaků, tak i autobusů bych ocenil jízdu dle jízdního řádu. Zatím co žlutymu to sem tam klapne, tak zelenáči jsou v ČR i v rámci evropy mimo mísu. A co se služeb týče. Opět srovnání. Šoféři u žlutého, jezdí po evropě málem se zavřenýma očima. Prostě profíci. U zeleného je to fakt maso. Jak vnitrostátní, tak mezinárodní. Zážitek z nedávné cesty Stuttgart – Milano. Po přejezdu Švýcarské hranice, šofér vystoupil a šel se do… Číst vice »

Kajman

Já asi nejsem relevantní respondent, protože dálkové autobusy používám jen v nejvyšší nouzi, ale celkem by mě zajímalo, jak by taková anketa dopadla, kdyby si ji zadal Regiojet. Jinými slovy, takový průzkum vždycky vyjde tak, jak si přeje jeho zadavatel…

JaJeČ

No, ona hlavně ta káva „zdarma“ až tak zdarma není. A je otázka, proč ji platit v ceně jízdenky, když tu instantní břečku nechci a raději si za kvalitní kafe zaplatím, až na něj dostanu chuť.

Petr766

Zajímavé ale je, že ač není zdarma, spousta dopravců jezdí dráž než RJ, ti mají v ceně co?

JaJeČ

A proto RJ brečí, že FlixBus bez kávy jezdí „pod náklady“ až moc levně…

Petr766

Já se ptám na ty, co jezdí dráž. Jinak ano, pokud flix jede za cenu, která je nižší než byla cena u nejlevnějšího dopravce před 15 lety, tak tam něco smrdí…

Leoš Konečný

To urcite ty chytroline. RJ breci protoze nema za zady neomezeny kapital, kteremu je jedno jestli jezdi pod naklady rok, dva nebo pet. Nejdriv by znicili konkurenci a pak byste vsichni videli ty ceny

Ondra

Tak zrovna káva je v porovnání s mzdovými náklady na doprovodný personál, prakticky zanedbatelný náklad. Osobně využívám hlavně občerstvení ČD minibar, to je služba, která zpříjemní cestu a je za rozumnou cenu.

Desper

Ve vlaku tyto služby vítám, protože na ně je prostor a u dálkových vlaků i čas, strávený příjemněji než v autobuse (člověk může i jít na záchod, což v případě napájení v autobuse je trochu problém)

Leoš Konečný

No vidis to a ja mam zase radeji zluty bus. Je pohodlnejsi a nikdo se porad necoura na zachod, ve vlaku jsou vsichni hned pocurnaci a spat se tam neda, svetla jak v las vegas, takze ne vsichni maji radi vlaky

Standa

Před lety , když na lince Praha-Brno jezdili posilové spoje bez uvedeného servisu, tak byla jízdenka v posile levnější o deset korun. Takže to bude asi ta cena servisu

Juraj

Tá otázka je trochu nešťastne zvolená, pretože mieša dve rôzne veci.
Stevardku ani kávu zdarma skutočne nepotrebujem, ale naopak občerstvenie je vždy dobrá vec – hlavne keď nie vždy je šanca adekvátne sa predzásobiť, keď to uviazne niekde na diaľnici alebo sa stane čokoľvek mimoriadne.
Zavrhnúť oboje plošne je trochu nešťastné.

Petr766

To je třeba škoda, že na to rezignovala arriva a na expresech má ty automaty už nefunkční. Kolikrát by se to hodilo při stání na dálnici

železničář v důchodu

Ale dokonce ve vlacích pražské „tangenty“ (kde to ani nutné není)firma ARRIVA vlaky základní občerstvení nabízí.

železničář v důchodu

Juraj: Něco právě takového jsem chtěl napsat při delších cestách se možnost (samozřejmě klidně i placeného) občerstvení hodí, a nemusí to ani být možnost nákupu přímo za jízdy – ta anketní otázka by měla být rozdělena na dvě, aby byl ten rozdíl v zájmech cestujících patrný.

Vojtaur

Souhlasim – obcerstveni je fajn a na Regiojetu mi vyhovuje, ze se da poridit obcerstveni za velmi slusne, az levne ceny. Jezdim pravidelne linku Amsterdam-Praha s Flixbusem a par let zpatky meli 0.5 lahev CocaColy za asi 80 korun. Nastesti uz to tedka trochu snizili, ale zatim jejich nabidka neni srovnatelna s RJ.

Petr766

Hlavní faktor to není. Ale pokud je to spoj se servisem beru raději než flix. Nemám prostě zelenou rád

Desper

Jel jsem tím, je to normální autobus, nemáte se čeho bát 🙂

Petr766

Jel jsem minulý týden, ano normální autobus, žádný zázrak, nemožnost si rezervovat pro rodinu sedačky u sebe nebo za nesmyslný poplatek. Takže jako záloha dobrý, ale teď už zase sedím v RJ. I s tím kafem a novinama.

Ivana

Od té doby co se Flix tak rozmnožil , stojí za starou Belu. On má v poslední době skoro monopol na Evropu. Přitom personál stojí za houby. Flix není levný! Já jsem nucena ho často využívat k cestám po Evropě.NSR, Polsko a ČR . Vždyť Flix nevlastní svoje autobusy!! Vše je nasmlouvané!! On má licence na linky!! S RJ jezdím velmi ráda, jak autobusem, tak vlakem a s Felixem z donucení, protože RJ nejezdí tam, kam já zrovna potřebují. A to skoda.

Leoš Konečný

Neni budte rada ze tam jezdi zluty. Ta zelena parodie nebyla nikdy lepsi

Krokous

3 in 1 nebo All in 1 nebo jak se to jmenuje už opravdu není delší dobu nutnost. Mít možnost koupit si kvalitní kávu ve vlaku/v BUSu je fajn a bezva bonus. Radši si koupím jednu kvalitní kávu než substrát z pytlíku. Na kávu a noviny (kdo vůbec dnes čte ještě noviny?) zdarma slyší hlavně důchodci, na wi-fi zdarma studentíci.

Petr766

Noviny nekupuju, ale rád si je přečtu. V autobuse, vlaku, kavárně. A podle toho kolik se toho rozdá, nejsem sám. Nebo i časopisy, poslední dobou prakticky pokaždé aktuální čísla, ne staré.

Krokous

správně jste použil slovo „rozdá“)))

babilon

Zajímavém že nikoho nezajímají parametry jako spolehlivost a dochvilnost.

Petr766

To by asi flix moc nebodoval

Leoš Konečný

Tak to Flixbus radeji dat do ankety nemuze 😂😂😂😂

Jirka

Z mého pohledu není podstatné to „Zdarma“, ale že něco takového je k dispozici. Káva a něco k jídlu.

Vít Jůza

Zdarma není podstatné, ba, svým způsobem lepší, když si každý platí své, a ne všichni všem, ale z druhé strany účtování a placení každé maličkosti je byrokratickou přítěží, a ze třetí strany na ceně záleží, přemrštěná odrazuje, přiměřených 17 hal. za šálek čaje se zase blbě vybírá.

jan

Ať si flixbus blábolí co chce. Stewardka je i zárukou, že se nľjací cestující nebudou chovat jako prasata. Řídící řidič, těžko může jít na dálnici někoho vyhodit a usměrnit.

Krokous

A sťůvardka může jít na dálnici někoho vyhodit a usměrnit, když se nesmí otevřít dveře a člověk musí být připoutaný?

Eda

A sám někoho slušně nedovedete požádat? Radši budete trpně sedět a čekat, až to někdo udělá za vás. Na to skutečně potřebujete nějakou stevardku nebo stevarda? Sakra, jak jsme před x lety mohli žít bez takových služeb… Přijde mi, že poslední dobou je člověk pomalu nesvéprávný a zcela závislý na nějakých zcela zbytných službách, aplikacích, přístrojích a dalších nesmyslech a naopak ztrácí jakoukoliv ohleduplnost a zájem o své okolí a mnohdy i soudnost. Pak se nemá mezi námi vyskytovat takové kvantum bezohledných individuí, protože každý to buď nechá k vyřešení na někom jiném nebo je mu to fuk a radši… Číst vice »

noerf

Ëda: Máte pravdu v tom, že je spousta věcí, které před x lety nebyli a nyní jsou běžnou součástí života. Na druhou stranu stewardka v autobuse je zpestření, zvlášť když je pěkná. Další věcí je, že dříve se člověk mohl kochat přírodou v okolí cest, což dnes již také z důvodu protihlukových stěn, různých zářezů a náspů moc nejde.
A pokud jedete déle než dvě hodiny, tak se občerstvení a možnost zábavy (wifi, monitory, tisk) hodí.

Krokous

Pokud bude stevardka pěkná, tak to jo… pokud tam ale bude nějakej hošan v růžový košilce, je veškerý požitek z jízdy ta tam.

Leoš Konečný

To pro vas, jsou zase lidi pro ktery muze byt hosan pozitek 😂😂😂😂

petr.r

jestli doma máte ženskou co je na ženský, tak tedy bůh s vámi. Ten stevard třeba z vlaku vyhazuje a uzemnuje nějaký individua, co známe z vlaků národního dopravce.

Krokous

No já nevím, koho znáte z vlaků národního dopravce, ale u jiných dopravců mi to mnohdy připomíná, že tam taky cestuje sociálka…

Eda

Jasně, ale o tom ani původní, ani můj příspěvek nebyl. Když dotyčný bude ichtyl, tak s ním nehne ani cestující a ani stevardka nebo řidič, pokud tedy zrovna nebude vypadat jako Rambo. Mě přijde zcela normální si vzít „zábavu“ nebo jídlo na cestu vlastní, abych nemusel být závislý na různě (ne)kvalitních službách. I klidně na více než dvě hodiny se dovedu zabavit nezávisle na přepravci. Primární je pro mě být přepraven z bodu A do B na relativně pohodlném místě s dostatkem prostoru a s ohleduplným okolím dle jízdního řádu a v bezpečném vozidle za slušnou cenu. To ostatní je… Číst vice »

Petr766

No nehne. Minule stačilo pribrzdit když se nechtěli uklidnit asi 4 mírně pod vlivem na benzince uprostřed D1 a pak byl už od nich klid když viděli že by mohli být vyloučeni z přepravy
🙂

Eda

To je super – ukázkový příklad, jak s nimi naložit. Jsem rád, že jsou i takové pozitivní příklady. On není problém, že by na takové tupce nebyly páky nebo s nimi nebylo počítáno v příslušných řádech, ale že se ty předpisy důsledně nevynucují, což není problém jen v meziměstské dopravě, ale i v městské, ale vlastně v dopravě obecně. A mnoha cestujícím je to šumák a radši dělají, že nevidí či neslyší. Nepotřebujeme nové předpisy (další zákazy, příkazy atd.), ale jejich důslednou aplikaci. V tom se u nás obecně selhává.

jan

Jojo, třeba fotbalové fanoušky že.-) začněte vy:-)

Eda

To je fakt argument jak stehno. Kolikrát jste jel žluťákem nebo zelenáčem s bandou fotbalových fanoušků nebo spíše máte na mysli hooligans? Tedy pokud nejste jedním z nich. Vážně si myslíte, že křehká studentka s nimi něco zmůže? Napsal jsem to již výše – s někým nezmůže nikdo nic a je jedno, zda se jedná o vás, Pepu z Horní Dolní nebo stevardku. A naopak – pokud si nechají říct od stevardky, tak si nechají říct i od ostatních. Na spoustě linek stevard/ka není a opravdu to nevadí a funguje to taky.

AAA

Už jen to že tam někdo je má svůj efekt. Jít si stěžovat za jízdy za řidičem jaksi nelze, že.

Martin K.

Bohužel žijeme v době, kdy když jeden člověk napadne druhé slabšího, tak 10 lidí kolem místo pomoci (dáno přesilou by neměli problém) si vytáhnou mobil a začnou to točit. Připadal jsem si jako debil, když jsem se snažil kdysi zastat jedné osoby a další pět lidí postávalo okolo a dělalo, že se nic neděje. Na diskusích jsou jen samí hrdinové.

Eda

Souhlasím s Vámi. Bohužel mám podobné zkušenosti. Poslední příhoda z dálkového autobusu – mladá paní se vykecávala do mobilu se zapnutým hlasitým odposlechem kvůli sledování ksichtu té druhé slepice na drátu. Po asi půl hodině neskutečného tlachání jsem to už nevydržel, vstal, prošel třetinu autobusu a slušně ji požádal. Nakonec to vypnula a hovor ukončila, ale peprných slov jsem se dočkal i od té telefonní protistrany. A kdybyste viděl ten její kyselej ksicht. Ale hlavně jsem se divil, že to nevadilo tomu, kdo seděl vedle a okolo ní. Pokud ostatní budou takové bezohledné chování tolerovat, tak je to v jejich… Číst vice »