Ani běžný, ani prázdninový. DPO kvůli chybějícím řidičům zavádí novou kolonku v jízdních řádech

Nová tramvaj Škoda 39T. Foto Jan Meichsner / Zdopravy.czNová tramvaj Škoda 39T. Foto Jan Meichsner / Zdopravy.cz

V Ostravě je aktuálně v pracovní neschopnosti pětina řidičů.

Zpět na článek
49 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Jakub

Nebylo by lepší napsat omezené (hospodsky osekaný) JŘ? Zvláštní zní jako kdyby mělo jet něco výjimečného nostalgického.

Kevis

Když on je ten DPO celý zvláštní. Tak musí být zvláštní i jízdní řád 😀

Kevis

Tolik řidičů na nemocenské, hmmm. Nebude to třeba tou atraktivitou povolání v DPO? Je zajímavé, že v ČSAD přicházíme do přímého kontaktu s cestujícími a jezdíme v pohodě. V DPO jsou řidiči uzavření v kabinách a hrozně jim narůstá počet nakažených. Spíš bych tipoval, že je to díky tomu, že podnik neustále vymýšlí něco,jak krátit řidičům odměny a tudíž je neustále nedostatek řidičů. Naposled hvězdičku.cz. A krom toho neustále někde číhá dopravní dispečink,jen aby našli nějaký prohřešek řidičů a mohli jim vzít prémie. Dokud si nezačnou vážit svých zaměstnanců, budou jich mít stále málo. Na co by se vymlouvali,kdyby nebyl… Číst vice »

Lxxxx

Dříve měla každá provozovna několik desítek brigádníků, vlastních i cizích, ti v případě potřeby pokryli nedostatek kmenových řidičů, jenže současné vedení zastává názor brigádníci, zvláště ti cizí, jsou drazí a tak je odmítají. Výsledek je nevypravování spojů.

PetrN

Jojo, taky mě zaráží, že Praha to zvládá bez omezování a města jako Ostrava, Chomutov a podobne mají nedostatek řidičů a omezují spoje.. Že by to bylo neschopnosti lidi, jako je pan Morys, který na mě už dlouhodobě působí jako kozel zahradníkem? 🙂

Arabela z Brtníku

wow, tady opravdu brigádníky asi nemáme, že.

Michal O

A já čekám, že omezení služeb se odrazí ve snížení cen za jízdné. Jsem to ale naivní hlupák.

K.S.

Jenže proti tomu máte zase růst nákladů a zároveň to není standardní ekonomická/společenská situace.

Jirka

Omezení služeb? Pokud jedete z A do B tak tam stále dojedete. Jen o několik minut dříve či později.

Kleist

Omezení spojů = omezení služeb.

PvvS

Kde je uveden počet spojů ? Jízdné se platí za přepravu, nikoliv za počet spojů.

Kamui

Kdyby méně testovali, nemuseli by domů posílat řidiče, kterým nic není.

Paolo

Buh vi kolik lidi kvuli antg. s pochybnou presnosti sedi doma zbytecne.

Tomáš679.2

Ne ne. Antigen přesný je. Ale asi jde o to, jaký výrobek se používá.

Tomáš679.2

A co kdyby se lidé o svou osobní zkušenost s falešně pozitivním či naopak falešně negativním výsledkem antigenního testu s námi podělili? Neznám člověka, co by v případě pozitivního antigenního testu měl negativní PCR a rovněž neznám člověka, který by někoho nakazil v případě, že jeho antigenní test byl vždy negativní. Pokud dojde na to, že se člověk dostane do kontaktu s nakaženým (nebo má to podezření) nemá smysl dělat ATG test dříve, než za 5 dní (platilo dříve třeba a i v případě Delty ). Po tuto dobu ATG test nic neukáže. Jeden den má člověk ATG negativní a… Číst vice »

K.S.

Nezlobte se ale že antigen je nepřesný se ví od začátku, myslím že to byl i Prymula který na to od začátku upozorňoval, že ty testy pouští nemalé procento a zavírají taky nemalé procento. Měsíc zpět se psalo o problematické efektivitě některých testů vůči Lrr, pardon Omikronu.

Jinak se dopouštíte argumentačního faulu důrazem na osobní zkušenost v oblasti která nepatří do subjektivní roviny prožitků.

Tomáš679.2

Jo, po pozitivním ATG a následně i PCR to prožitek, byl a ne že nebyl. Prostě ATG nezklamal a nákazu ukázal spolehlivě když byla. Rovněž ATG pozitivitu vykazuje ještě dlouho po prodělání a když vykázal negativní i ten PCR byl následně negativní.

K.S.

Stále jste v rovině osobních zážitků… Chcete se tu pořád tvářit jakože „věda, věda“, tak Vám prostě osobní zážitky za argument brát nebudu. Dole máte pana Otakara, který má opačný.

Do debaty s asymetrickými pravidly nepůjdu a předpokládám že ani nikdo jiný zde.

Otakar

Dobře, podělím se. Před 2 týdny, slabost, tak jsem si šel na AG, negativní. Druhý den jsem šel znovu na AG, už jsem měl teplotu, znovu negativní. Pro jistotu jsem si hned nechal udělat PCR a ten vyšel pozitivní.

Vše na odběrných místech, žádné samodoma.

Tomáš679.2

Děkuji za reakci. Já mohu potvrdit to, že v mém případě se jednalo o to, že jsme věděli, že jeden ze členů byl v kontaktu s pozitivním. Tedy karantena a čekání. Pravdou je, že potíže se objevily nepatrně dříve, než vyšel pozitivní ATG, ale příznaky byly spíše netypické.

Ještě k tomu testu Výsledek může být rovněž ovlivněn mnoha faktory. Třeba u PCR se uvádí, že se hodinu před testem nemá jíst, pít, smrkat, kloktat a ani žvýkat žvýkačku. Jestli to může platit i u ATG nevím.

M.

U nás v práci – jednomu vyšel antigen jako pozitivní. Po pár minutách si ho dělal znovu – negativní. Další měla pozitivní, tak šla po pár hodinách na pcr a negativní. Že ty nemáš takovou zkušenost, neznamená, že se to neděje…

MRC

Tak jen ve svém okolí vím o pěti lidech s falešně pozitivním AG testem. Jeden spolužák to zabil dokonce třema v řadě, a přesto dva PCR testy po sobě byly negativní 🙂

Tomáš679.2

Díky. Víte co by bylo nesmírně fajn? Kdyby už ten sajrajt chtěl zmizet. No nebylo by nám všem lépe?

K.S.

Vy si ještě pořád myslíte že ten virus zmizí? Ten virus nemá důvod mizet, člověk je pro něj, zdá se, vynikající hostitel. Stejně tak se v minulém roce objevovaly informace o infikované zvěří pokud to umí i Omikron a může se tak šířit, tak se ho už tuplem nezbavíme.

Tedy mám za to že by nám bylo lépe, pokud k tomu takto začneme přistupovat a odstraníme umělé zdroje problémů v podobě regulací.

Tomáš679.2

Když říkáte, že je člověk pro něj vynikající hostitel tak proč asi?
Nechci li, aby mi někdo vykradl auto rovněž zavřu okénka a zamknu ho. Stát se to sice může, ale pravděpodobnost bude výrazně nižší.

Zmizí. Třeba ne zcela, ale možná se mu jen dokážeme přizpůsobit natolik, že pro nás nebude výraznějším rizikem než jiné virové nákazy, které známe.

K.S.

Protože lidi jsou obecně náchylní na respirační infekce a zároveň nemáme nejsilnější imunitu. A do toho vemte ještě to že takto severně nemáme, technicky vzato, co dělat. Biologicky jsme stavění primárně na savany.

PvvS

Tak to se nedočkáte..

PvvS

Tak to asi znáte hodně málo lidí. Z těch co po pozitivním AG šli na PCR, místo 5 dnů volna, tak minimálně polovina byla negativní.

Halamus

V okruhu mých známých to bylo okolo 20 procent. Tím nechci vyvrátit vaši zkušenost, řádově jsme na podobných číslech.

PetrN

To by ovšem nesměl být ve vládě směšný brněnský panáček, který nerozumí ani sám sobě, natož, aby jeho zmatený vyjádřením na tiskovkach rozuměl kdokoli jiný… A tak to dopadá tak, že jsou doma po falešné pozitivním testu úplně zbytečně tisíce či desetitisíce lidi. Povinné ockovani je spatne, to zrušíme, ale šikana s testy je zřejmé v pohodě…

Kamui

Stačí vykázat, že test proveden byl, ačkoli nebyl. Testy se nikde nearchivují. A ty antigenní testy jsou dostatečně nespolehlivé na to, aby se na to dalo svést případné nezachycení.

Tomáš679.2

A není tohle takhle náhodou podvod?

Tomáš679.2

Tak znovu. Pokud má dotyčný pozitivní antigen jde na PCR. Pokud tvrdíte, že antigen je nespolehlivý PCR to odhalí. Jedinou komplikací je zde kapacita testovacích míst a s tím spojený termín objednání .

Ondřej

v Ostravě není problém objednat se na druhý pracovní den.

Halamus

Před 3 měsíci to tak bylo a nyní jsem zkusil, je to tak, nejbližší termín ve FNO je zítra v 11:20, na další ostravská testovací místa jsem se nedíval.

Tomáš679.2

Kdyby lidé dodržovali preventivní opatření nemuseli by pak mít pozitivní test a sedět doma.

Jiří Kocurek

Napříkald se nechat očkovat, žejo. Znám 4 očkované, kteří to chytili i tak…

Tomáš679.2

Očkování není prevence před nákazou. Očkování je dle mého názoru prevence vzniku vážného průběhu a komplikací pro očkovaného. Pokud říkám preventivní opatření myslím tím respirátor (ne jeden na týden, ale měnit dle intenzity použití a podle toho v jak moc „zalidněných“ prostorách byl použit – klidně to může být kolem 3-5 za den), dezinfekce rukou (kdykoliv a kdekoliv) a pokud to jde udržovat kolem sebe nějakou bezpečnostní zónu v závislosti na podmínkách a možnostech. Neříkám, že je to stoprocentní a nakazit se nelze, ale je to významné omezení množství viru, které člověk může „koupit“.

K.S.

Dovolím si Vás upozornit že tím ten virus šlechtíte na vyšší nakažlivost. Pokud nemáte očkovací látku s dlouhodobým efektem a jak říkají sterilizující (prosím všechny ve smyslu nemožnosti množení viru), tak ten virus nejste s to vymýtit. A nakonec za obrovskou cenu narazíte na technologický strop. co pak? Dále Vás chci upozornit že Váš návrh zvyšuje denní životní náklady asi o 120-400Kč/osoba. Dle ceny respirátoru. Což není pro lidi mnohdy dost dobře realizovatelné. Kolik lidí má měsíčně volných 3600-12000 korun? A třetí věc na kterou bych Vás rád upozornil že že se výrazně změnily rovnice kterými se dají ty křivky… Číst vice »

Tomáš679.2

“ návrh zvyšuje denní životní náklady asi o 120-400Kč/osoba“.

Tady je třeba si zvolit, co je přednější. Zda vynaložené prostředky a možnost chodit do zaměstnání a nebo prostředky nevynakládat a zlobit se na nařízenou karanténu.

Jedna věc je ty prostředky a nákup nemít a druhá mít je, ale nechtít je vynakládat.

K.S.

U některých lidí se bavíte o tom, jestli bude jídlo v hubě respirátor na hubě, to jsou náklady na den! Váš Návrh při 20 pracovních dnech pro čtyřčlenou rodinu je 9 600 Kč za měsíc, minimálně, ale pokud to budou chtít brát vážně, kupovat FFP3, tak jste na 32 000 Kč za měsíc. Váš návrh je, jak to jen říct, z říše snů. Pro rodiny s podprůměrným příjmem je to v podstatě nereálné utáhnout. Schválně si to zkuste spočítat. Uvědomte si že polovina lidí v republice nebere ani průměrnou mzdu. Uvědomte si jaké jsou nájmy, energie, další poplatky, prostě Vás… Číst vice »

PvvS

No pro hromadu lidí by to bylo mít respirátor nebo jíst.. Skuste to říct do očí třebas samoživitelkám.

Jiří Kocurek

Co takhle tuhle logiku uplatnit na zrak? Kdyby šel k očařovi, tak mu očař zakáže řízení. Co natom, že za bílého dne nevidí člověka na 30 metrů. Dokud se na to nepřijde, tak může jezdit.

PS: Nevíte někdo, jak se dělá lebka se skříženými hnáty? :death:

Halamus

Zkusím, uvidíme, zda to projde, zdroj zde:
https://emojipedia.org/skull-and-crossbones/
☠️ ☠️ ☠️

zdeněk

Určitě to by pomohlo.. S píš na ostravsku se nedodržují respirátory a spol. Brno má jen 5% i s karanténama.. Problém je asi někde jinde.. A to je omikron.

Halamus

Omikron je chřipka, co trvá den a rýma, co trvá dva dny.

Arabela z Brtníku

Hlavně, že jsem nedávno viděl na ČT jak říkali, že mají absenci 15%… Tak prosím nelhat s těmi 5%.

Zbyněk

Na zvláštní jízdní řády jezdí trolejbusy už snad od prosince.

Ondra

A článek je o tramvajích 🙂