Zprávy

American Airlines se letos v Praze neukážou, firma zrušila na letošek spojení do Filadelfie i Chicaga

Airbus A330-200 společnosti American Airlines. Foto: Letiště Praha
Airbus A330-200 společnosti American Airlines. Foto: Letiště Praha

Letiště Praha přišlo na letošní rok už se stoprocentní jistotou o dvě dálkové linky. American Airlines letos neobnoví spojení do Filadelfie ani nespustí plánovanou novou linku do Chicaga.

Vyplývá to z tiskové zprávy největšího leteckého dopravce na světě, v které oznámil velké škrty mezinárodních linek. Aerolinky letos v letní sezóně zruší až 60 % mezinárodních letů v porovnání s loňským rokem, celkem 25 linek je na letošní rok zcela zrušeno. Největší omezení dopravy chystají American Airlines na linkách do Asie (-80 %), na transatlantických spojeních klesne kapacita o 65 %.

American Airlines začaly do Prahy létat v roce 2018 na lince do Filadelfie. Kvůli velké poptávce po letech firma loni v závěru roku oznámila, že spojení do největšího města Pensylvánie prodlouží z původního sezónního provozu až do 6. ledna, dosud linka končila s nástupem zimního letového řádu. Letos v květnu měl dopravce začít létat z Prahy také do Chicaga s Boeingem 787-8 Dreamliner. Létat se mělo pětkrát týdně.

Z dálkových linek v Praze je zatím zastaven provoz spojení do Dubaje od Emirates a flydubai, stejně jako linka do Šardžá od Air Arabia. Přerušené je spojení do korejského Soulu. Bamboo Airways odložily start spojení do Hanoje na konec dubna, k dalšímu posunu zatím ještě nedošlo. Na linkách přes Atlantik zatím ostatní dopravci konec nebo odložení zahájení sezónního provozu neoznámili.

6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Kodl

Toto je novinářská žumpa, napsat název amerického města s F místo správného názvu Philadelphia.
Vzpamatujte se.

Karel

Filadelfie je spravne cesky, i kdyz to vypada divne… Ale kdyz uz je vsechno psano cesky, tak by mela byt i Pensylvanie s jednim n a druha vec je, ze Filadelfie neni hlavni mesto ale nejvetsi…

Nicky

Jak potom psát Peking – s velkým B?

Nicky

Myslím, že tohle je jen špička ledovce