Letecké společnosti Letectví

American Airlines odtajnily časy letů mezi Prahou a Chicagem, prodej letenek začal

American Airlines budou z Prahy do Chicaga létat s Boeingem 787-8. Foto: AA
American Airlines budou z Prahy do Chicaga létat s Boeingem 787-8. Foto: AA

Letecká společnost American Airlines začala prodávat letenky na novou linku z Prahy do Chicaga, kterou spustí 8. května příštího roku. Půjde o čtvrté přímé spojení Prahy s USA.

Podle letového řádu bude aerolinka létat do Prahy pětkrát týdně, mimo provoz bude ve středu a v pátek (ve směru z Prahy), kdy cestující musí využít pro lety trasy s přestupem, nejčastěji v Londýně. Lety se objevily zatím pouze v mobilní aplikaci American Airlines, na webu nabízely ještě ve chvíli publikace textu na stejné termíny spojení s přestupem. Při nákupu letenky ještě cestující upozorňuje, že linku musí ještě schválit úřady, nečekají se ale žádné komplikace.

Boeing 787-8 poletí z Chicaga v 18:50, do Prahy přiletí po 9 hodinách letu v 10:50. Zpět se bude vracet ve 12:50, v Chicagu bude v 16:05 místního času po 10 hodinách a 15 minutách letu.

Dopravce podle všeho průběžně nahrává jednotlivé tarify, proto nelze brát za příliš vypovídající cenovou úroveň. Nejlevnější zpáteční letenky byly v době zveřejnění za 1663 dolarů v premium economy, ekonomickou třídu z Prahy zatím nejde koupit.

Novou linku oznámily American Airlines tento týden a Letiště Praha v tiskové zprávě. Chicago patří dlouhodobě mezi americké destinace, kam z Prahy létá nejvíce lidí, ale neexistuje přímé spojení. „Chicago patří z pohledu celkového potenciálu v USA mezi TOP 5 destinací v rámci celé Severní Ameriky se silným lokálním trhem. Letiště v Chicagu se řadí k hlavním přestupním bodům a nabídne cestujícím celou řadu dalších navazujících letů,” uvedl Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha.

Spojení bude v provozu  od 8. května (odlet z Chicaga) do 24. října. Podle odhadů Letiště Praha novou linku využije za sezónu více než 48 tisíc cestujících v obou směrech.

American Airlines v týdnu oznámily další nové mezinárodní linky: příští rok začnou létat z Filadelfie do Casablancy, z Dallasu do Tel Avivu, z Chicaga ještě do Budapešti a Krakova.

Po Qatar Airways a Korean Air budou American Airlines třetím dopravcem, který v Praze bude létat s dreamlinerem. Jde o nejmenší verzi dreamlineru s 234 místy v třídách Flagship Business, Premium Economy a Main Cabin. American Airlines vstoupily na české trh teprve loni, kdy otevřely přímou linku do Filadelfie.

 

11 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
HonzaX

Odtajnili nebo oznámili? Pište normálně, nejste Blesk ani Nova.

HonzaX

Pardon, podmět jsou aerolinky, takže ypsilony na konci.

Nicky

Pelikán to prodává za 20k v economy RT. Ti co chtějí více dálkových letů z Prahy mohou očekávat i podobné ceny, zejména když není jiná konkurence.

Jen tak

zase blabol

Nicky

Na to aby sis zjistil fakta jsi tupej jako motyka.
https://www.pelikan.cz/cs/akcni-letenka/G-9785

Jen tak

jak, ze není konkurence? samozrejme, ze konkurence je. ono se da letat i s prestupem. a to je casto velmi brutální konkurence, která útočí cenou. přímý let je velmi často dražší.

a ceny amerianu na přímé lince jsou v tuto chvíli stejné, jako s přestupem, tudíž vcelku přívětivé.

ja ta fakta samozrejme znam. a proto muzu. v poklidu prohlásit, že jako tradičně blábolíš.

Svetr

Student Agency má letenky na tyto přímé lety za 17 700 Kč -> https://letenky.studentagency.cz/booking/action-pricer/offer/20147/id_dealer/10/id_dealer/10

Ale jak píšeš, není konkurence, tak si dopravci mohou dovolit nasadit ceny blíž dvaceti než deseti.

Jen tak

v tuhle chvíli jsou tam již i obyčejné ekonomické tarify … s finálními cenovkami .. a nic, co by se nedalo čekat – stejný tarif, jako lety AA s přestupem v LHR nebo PHL … takže základní cenovka pod 17 tisíc.

Adam

Matrix i web AA mi pořád ukazuje přestup v Londýně. Asi jim to ještě bude chvilku trvat …

Jen tak

mas pravdu … ja pouzivam google flights, a tohle je poprve, co google flights vrací lety, které se nedají koupit 🙂

Adam

Tak ono je to nejspíš v aplikaci a odtud Google bude možná čerpat.