Alstom získal velkou zakázku pro Norsko, dodá až 200 jednotek Coradia Nordic

Jednotky Coradia Nordic pro Norske Tog. Foto: AlstomJednotky Coradia Nordic pro Norske Tog. Foto: Alstom

Nové vlaky nasadí dopravce na tratě kolem Osla.

Zpět na článek
Odebírat
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejnovější
nejstarší nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments
Moe Szyslak

„Pro Alstom jde o další velkou zakázku na norské železnici, firma vybavuje celou železniční síť zabezpečovacím zařízením.“

Nie tak celkom.
Traťovú časť ETCS Level 2 dodáva Siemens (Trainguard 200 RBC), Alstom bol vybraný ako dodávateľ palubných jednotiek (Atlas) pre všetkých dopravcov, Thales dodáva riadiaci systém Aramis.

Ondřej

220M za jednotku je docela dost, nebo ne?

Jiří Kocurek

Interpantery stály 185 mil. Kč za kus, je to mix třívozových (4ks) a pětivozových (10ks). Tohle je šestivozové, takže cena je relativně nízká.

Apollo17

Je rozdíl mezi soupravama s Jakobsovýma podvozkama a klasickými.Např.Stadler LEO je pětivozový, ale má jen 90 metrů,kdežto třívozový Panter má délku 80 metrů.

slsp

Norske Tog nie je ani tak dopravca sam osebe, skor statny subjekt, ktory vlaky nakupuje a vlastni a potom prenajima vysutazenym dopravcom, ktori ich prevadzkuju. Neviem, ci ma nejake mesto alebo kraj v nasich koncinach obdobny model.

xyz

Tento model přichází pro elektrizované výkony do Jihomoravského kraje.

Co se týče MHD, tak mám dojem, že stav s komunálním vlastnictvím vozidel platí pro Teplice (které už ale avizovaly, že i provozování MHD svěří svému – tímto založenému – dopravnímu podniku namísto provozování soukromým subjektem).